Windy schodowe to nowoczesne i niezawodne urządzenia, które – pomimo wielu zalet – są wciąż nowością na polskim rynku. Nic więc dziwnego, że niektórzy klienci mają wątpliwości związane z montażem i użytkowaniem krzesła ruchomego na schody. O co najczęściej pytają? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł!

Krzesełka schodowe mają wiele dodatkowych opcji. Dowiedz się, które z nich będą dla Ciebie najlepsze!

Przeczytaj artykuł, aby uzyskać odpowiedzi na poniższe pytania:

  • co zrobić, żeby przenosić niepełnosprawne dziecko na siedzisko krzesełka schodowego bez użycia siły,
  • czy osoba starsza lub schorowana poradzi sobie z obsługą windy krzesełkowej,
  • jak długo trzeba czekać na przyjazd serwisantów w przypadku usterki krzesła na schody,

4 najczęstsze pytania o windę schodową dla niepełnosprawnych

Krzesełka schodowe różnią się od siebie wieloma niuansami, o których warto wiedzieć jeszcze przed zakupem konkretnego urządzenia. Wybór pasów wielopunktowych, głębszego siedziska czy automatycznie składanego podnóżka może sprawić, że życie opiekuna osoby niepełnosprawnej lub seniora będzie znacznie łatwiejsze.

Zobacz, jak wygodne w obsłudze jest krzesełko schodowe z automatycznie składanym podnóżkiem.

Warto więc przed złożeniem zamówienia dowiedzieć się więcej o kwestiach związanych z montażem, zakupem i użytkowaniem krzesła ruchomego na schody. Aby ułatwić Ci to zadanie prezentujemy odpowiedzi na 4 najczęstsze pytania, jakie zadają nam klienci zainteresowani założeniem krzesła do transportowania chorych po schodach.

Czy krzesełko schodowe sprawdzi się w przypadku opieki nad dorastającym, niepełnosprawnym dzieckiem?

Rodzice niepełnosprawnych dzieci często zastanawiają się, czy nie zabraknie im siły do przesadzania nastolatka z wózka inwalidzkiego na siedzisko krzesła. Rozwiązaniem tego problemu może być jednoczesny zakup windy krzesełkowej i podnośnika ściennego. Taki zestaw pozwoli na sprawne transportowanie osoby niepełnosprawnej w obrębie całego domu – i to bez potrzeby użycia siły. Podnośnik ścienny rozszerzy funkcjonalność krzesełka, umożliwiając przewożenie chorego nie tylko po schodach, ale również z łóżka do wanny czy toalety.

Zobacz, jak działa podnośnik ścienny, który możemy zamontować razem z krzesełkiem schodowym.

W przypadku opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem warto też skorzystać z dodatkowych funkcjonalności krzesełka schodowego. Przykładowo, jeżeli maluch ma padaczkę lub nie utrzymuje głowy w pionie, zalecamy założenie pasów wielopunktowych.

Krzesło do transportowania chorych po schodach to duże ułatwienie dla rodziców, którzy nie muszą już przenosić pomiędzy piętrami niepełnosprawnego dziecka.

Mam w domu strome schody. Czy uda się na nich zamontować windę krzesełkową?

Wiele osób obawia się, że specyficzny kształt schodów lub niewielka ilość miejsca w domu uniemożliwią założenie krzesła dla seniora. Tymczasem krzesełka schodowe są na tyle uniwersalne, że mogą być zamontowane właściwie w każdym budynku. Co więcej, niektóre modele zostały wyprodukowane właśnie z myślą o użytkownikach bardzo wąskich i stromych schodów. Jeśli więc masz w domu schody o nietypowym kształcie lub wymiarach, wyślij nam ich zdjęcia i zapytaj, jak możemy Ci pomóc. W odpowiedzi zaproponujemy urządzenie, które można u Ciebie zamontować i pokażemy Ci fotografie z realizacji wykonanych na podobnych typach schodów.

Krzesełka schodowe dla seniorów radzą sobie doskonale nawet na wąskich schodach. Tylko spójrz, jak łatwo się nimi steruje!

Czy obsługa krzesła schodowego nie będzie zbyt trudna dla starszych rodziców?

Korzystanie z wind dla seniorów jest banalnie proste, ponieważ ich producenci projektują urządzenia z myślą o osobach niepełnosprawnych i starszych. Aby sterować krzesłem ruchomym na schody, wystarczy nacisnąć przycisk do jazdy w górę lub w dół. Po dotarciu do celu należy obrócić siedzisko i wstać. To wszystko. Pokonywanie schodów nigdy nie było bezpieczniejsze i łatwiejsze, prawda?

Krzesło schodowe to idealne rozwiązanie m.in. dla samotnego seniora.

Jak długo będę czekał na przyjazd serwisanta w razie usterki windy schodowej?

W przypadku urządzeń objętych gwarancją przyjeżdżamy na naprawę w terminie zapisanym w umowie – zazwyczaj w ciągu 2-3 dni od przyjęcia zgłoszenia. Świadczymy usługi na terenie całej Polski, więc możemy w tym czasie naprawić usterkę nawet u klientów mieszkających na obrzeżach kraju.

Przez cały czas jesteśmy też dostępni pod telefonem. Często zdarza się, że nasi fachowcy mogą szybciej pomóc klientom zdalnie – np. wtedy, gdy zatnie się mechanizm OSG. Krzesła schodowe Acorn są wyposażone w wyświetlacz, który pokazuje kody błędów. Na ich podstawie możemy błyskawicznie zdiagnozować problem i udzielić pomocy – szczególnie wtedy, gdy przyczyną braku działania urządzenia jest błąd użytkownika.

Krzesełka schodowe Acorn mogą być montowane także na zewnątrz

Inne usterki zdarzają się niezmiernie rzadko – oferowane przez nas windy schodowe wyróżniają się bardzo wysoką jakością i są niemal bezawaryjne.

Kto pyta, nie błądzi

Jeżeli masz dodatkowe pytania związane z praktyczną stroną użytkowania krzesełka schodowego, chętnie na nie odpowiemy. Prześlemy Ci też szczegółową ofertę z przystępnymi opisami dostępnych opcji. A także filmiki oraz zdjęcia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć działanie wybranego urządzenia i upewnić się, czy dokonałeś optymalnego wyboru.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o urządzeniach, które mogą uczynić Twoje życie łatwiejszym.

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych