Krzesełka schodowe zewnętrzne są przystosowane do użytku na zewnątrz budynku, gdzie oddziałują na nie szkodliwe warunki atmosferyczne: deszcz, śnieg, słońce i wiatr. Zachowują sprawność przez cały rok, a dodatkową ochronę zapewnia im specjalny pokrowiec, który dołączamy do krzeseł na schody proste Acorn Superglide.

Krzesło ruchome na schody
Zewnętrzne krzesełko schodowe – realizacja firmy Windy Schodowe

Bezpieczna winda schodowa dla osób starszych i niepełnosprawnych

Jeśli do mieszkania lub domu prowadzą uciążliwe schody, warto założyć krzesełko schodowe dla seniora. Montowane przy ścianie, ułatwia pokonanie stopni – bezpiecznie i bez wysiłku. Mała winda krzesełkowa sprawdzi się nawet na śliskich, oblodzonych lub ośnieżonych schodach, z których upadek mógłby być groźny dla seniora. Założenie zewnętrznego krzesła schodowego pozwala jednak uniknąć wypadku i samodzielnie przemierzać schody, siedząc wygodnie na siedzisku fotelika.

Krzesełko schodowe Acorn Superglide na torze prostym dla seniorów

Gdzie można zamontować krzesełko schodowe Acorn Superglide?

Z zewnętrznych krzesełek schodowych można korzystać np. wtedy, gdy chcemy pokonać niewygodny zjazd do ogródka. Jeśli nie istnieją schody, które prowadzą bezpośrednio do naszego zieleńca lub są one śliskie i zbyt strome, to warto rozważyć założenie małej windy dla niepełnosprawnych. Dzięki temu będziemy mogli delektować się smakiem porannej kawy pośród kwiatów i drzew. Winda Acorn Superglide sprawdzi się również w przypadku schodów prowadzących na taras, do garażu lub do domu.

Zewnętrzne krzesełko schodowe
Krzesło Acorn na schodach frontowych

Krzesełka schodowe – w przeciwieństwie do platform schodowych – nie są przystosowane do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich. Są one natomiast dobrym rozwiązaniem dla osób starszych lub częściowo niepełnosprawnych ruchowo. Niewątpliwą zaletą zewnętrznych krzesełek schodowych jest przystępna cena, a także elegancki wygląd (pasują nawet do ekskluzywnie urządzonych domów). Wyróżniają je także niewielkie rozmiary, które sprawiają, że zmieszczą się na niemal każdych schodów. A po złożeniu pozwolą wszystkim domownikom na swobodną komunikację pomiędzy piętrami.

Dlaczego z krzesełka Acorn można korzystać przez cały rok?

Jego konstrukcja została wykonana z aluminium oraz metali wyżarzanych olejowo lub ocynkowanych przed malowaniem. Dzięki temu jest odporna na działanie czynników atmosferycznych takich jak: woda, temperatura czy słone powietrze. Do każdego krzesełka zewnętrznego dołączamy dodatkowo specjalny pokrowiec ochronny, który zapobiega gromadzeniu się liści czy śniegu w niepożądanych miejscach. 

Używane krzesełko schodowe Acorn

Na aluminiowej szynie krzesełka schodowego  znajduje się stalowa listwa zębata. W przypadku wind schodowych zewnętrznych zalecamy jej smarowanie smarem 2 razy w roku.

Krzesełko schodowe Acorn Superglide
Krzesełko schodowe Acorn Superglide

Zewnętrzna winda krzesełkowa – dane techniczne

Udźwig127 kg
Moc0,25 kW
Prędkość podróżowaniaNie więcej niż 0,15 m/s
Typ napęduZębatka
Zasilanie24V DC / 220V-230V ∼50Hz
SzynaAluminiowa
SterowanieJoystick lub zdalnie (pilot)
Minimalna szerokość schodów65 cm
Kąt nachylenia schodów25° – 55°
Okres gwarancjiaż 36 miesięcy!

Krzesełko schodowe Acorn

Ile kosztuje zewnętrzne krzesełko schodowe?

Na cenę urządzenia wpływa m.in. długość schodów prostych oraz wybrane opcje dodatkowe. Orientacyjny koszt zakupu i montażu zewnętrznego krzesełka schodowego Acorn to 13 000 zł. Możesz go jednak obniżyć nawet o 95%, jeżeli uzyskasz dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych przyznawane ze środków PFRON

Dowiedz się więcej - skontaktuj się z marką Windy Schodowe

Powiązane artykuły

Krzesełko Acorn na szynie prostej