Krzesełka schodowe zewnętrzne są przystosowane do użytku na zewnątrz budynku, gdzie oddziałują na nie szkodliwe warunki atmosferyczne: deszcz, śnieg, słońce i wiatr. Zachowują sprawność przez cały rok, a dodatkową ochronę zapewnia im specjalny pokrowiec, który dołączamy do krzeseł na schody proste Acorn Superglide.

Krzesło ruchome na schody
Zewnętrzne krzesełko schodowe – realizacja firmy Windy Schodowe

Po pierwsze bezpieczna winda schodowa dla osób starszych i niepełnosprawnych

Jeśli do mieszkania lub domu prowadzą uciążliwe schody, warto założyć krzesełko schodowe dla seniora. Montowane przy ścianie, ułatwia pokonanie stopni – bezpiecznie i bez wysiłku. Mała winda krzesełkowa sprawdzi się nawet na śliskich, oblodzonych lub ośnieżonych schodach, z których upadek mógłby być groźny dla seniora. Podsumowując założenie zewnętrznego krzesła schodowego pozwala jednak uniknąć wypadku i samodzielnie przemierzać schody, siedząc wygodnie na siedzisku fotelika.

Po drugie -gdzie można zamontować krzesełko schodowe Acorn Superglide?

Z zewnętrznych krzesełek schodowych można korzystać np. wtedy, gdy chcemy pokonać niewygodny zjazd do ogródka. Jeśli nie istnieją schody, które prowadzą bezpośrednio do naszego zieleńca lub są one śliskie i zbyt strome, to warto rozważyć założenie małej windy dla niepełnosprawnych. Dzięki temu będziemy mogli delektować się smakiem porannej kawy pośród kwiatów i drzew. Podsumowując winda Acorn Superglide sprawdzi się również w przypadku schodów prowadzących na taras, do garażu lub do domu.

Zewnętrzne krzesełko schodowe
Krzesło Acorn na schodach frontowych

Krzesełka schodowe – w przeciwieństwie do platform schodowych – nie są przystosowane do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich. Są one natomiast dobrym rozwiązaniem dla osób starszych lub częściowo niepełnosprawnych ruchowo. Niewątpliwą zaletą zewnętrznych krzesełek schodowych jest przystępna cena, a także elegancki wygląd (pasują nawet do ekskluzywnie urządzonych domów). Wyróżniają je także niewielkie rozmiary, które sprawiają, że zmieszczą się na niemal każdych schodów. Podsumowując po złożeniu pozwolą wszystkim domownikom na swobodną komunikację pomiędzy piętrami.

Po trzecie -dlaczego z krzesełka Acorn można korzystać przez cały rok?

Jego konstrukcja została wykonana z aluminium oraz metali wyżarzanych olejowo lub ocynkowanych przed malowaniem. Dzięki temu jest odporna na działanie czynników atmosferycznych takich jak: woda, temperatura czy słone powietrze. Do każdego krzesełka zewnętrznego dołączamy dodatkowo specjalny pokrowiec ochronny, który zapobiega gromadzeniu się liści czy śniegu w niepożądanych miejscach. 

Na aluminiowej szynie krzesełka schodowego  znajduje się stalowa listwa zębata. W przypadku wind schodowych zewnętrznych zalecamy jej smarowanie smarem 2 razy w roku.

Krzesełko schodowe Acorn Superglide
Krzesełko schodowe Acorn Superglide

Zewnętrzna winda krzesełkowa – dane techniczne

Udźwig 127 kg
Moc 0,25 kW
Prędkość podróżowania Nie więcej niż 0,15 m/s
Typ napędu Zębatka
Zasilanie 24V DC / 220V-230V ∼50Hz
Szyna Aluminiowa
Sterowanie Joystick lub zdalnie (pilot)
Minimalna szerokość schodów 65 cm
Kąt nachylenia schodów 25° – 55°
Okres gwarancji aż 36 miesięcy!

Ile kosztuje zewnętrzne krzesełko schodowe?

Na cenę urządzenia wpływa m.in. długość schodów prostych oraz wybrane opcje dodatkowe. Orientacyjny koszt zakupu i montażu zewnętrznego krzesełka schodowego Acorn to 15 000 zł. Podsumowując możesz go jednak obniżyć nawet o 95%, jeżeli uzyskasz dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych przyznawane ze środków PFRON

Dowiedz się więcej - skontaktuj się z marką Windy Schodowe

Powiązane artykuły

Krzesełko Acorn na szynie prostej