Krzesełka schodowe na zewnątrz są przystosowane do użytku na zewnątrz budynku, gdzie są narażone na różne warunki atmosferyczne jak: deszcz, śnieg, słońce i wiatr. Ważne jest jednak, aby w czasie ich nieużywania odpowiednio je zabezpieczać (np. przykryć specjalnym pokrowcem).

Jeśli do mieszkania prowadzą uciążliwe schody, to zastosowanie znajdzie tu krzesełko schodowe. Montowane przy ścianie, ułatwiają pokonanie stopni bez większego wysiłku. Krzesełko bardzo dobrze sprawdzi się również na oblodzonych lub ośnieżonych schodach. Stąpając po takich schodach jest się bardziej narażonym na upadek i np. złamanie kończyny. Jeśli jednak jest do wykorzystania krzesełko schodowe, można zasiąść na nim wygodnie i bezpiecznie zjechać dół lub wjechać do góry – nie ma już obawy o kontuzje na oblodzonych lub ośnieżonych schodach.

Zewnętrzne krzesełka schodowe można zastosować również np. przy kłopotliwym zjeździe do ogrodu. Jeśli nie ma bezpośredniego zejścia do ogródka, a my marzymy, żeby móc w ciepły dzień wypić poranną kawę na naszym ogródku, warto pomyśleć o zastosowaniu takiego rozwiązania.

Krzesełka schodowe (windy krzesełkowe) mają nieco mniej możliwości zastosowania niż np. platformy schodowe, ze względu na to, że nie przewiozą osoby na wózku inwalidzkim. Są one dobrym rozwiązaniem dla osób starszych lub częściowo niepełnosprawnych ruchowo. Ich plusem jest przystępna cena, mają elegancki wygląd (pasują nawet do ekskluzywnie urządzonych domów), oraz niewielką powierzchnię, którą urządzenie zajmuje na schodach.

Wersja zewnętrzna krzesełek Acorn Superglide

Rozwiązanie zaprojektowane pod kątem ogrodów, tarasów, garaży czy frontów schodowych prowadzących do domu. Konstrukcja urządzeń zbudowana jest z aluminium oraz metali wyżarzanych olejowo lub ocynkowanych przed malowaniem; dzięki temu są odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak: woda, temperatura czy słone powietrze. Do każdego krzesełka zewnętrznego dołączana jest wytrzymała plastikowa ochrona, która zapobiega gromadzeniu się liści czy śniegu w niepożądanych miejscach. Jeżeli nie ma specjalnego pokrowca, to można go zrobić samodzielnie z odpowiedniej jakości brezentu lub innego odpornego na wilgoć materiału.

Na szynie (profilu aluminiowym) jest przykręcona stalowa listwa zębata – jednak ta powinna być zabezpieczona smarem podczas serwisu – zaleca się smarować listwę zębatą dwa razy w ciągu roku – dotyczy to krzesełek schodowych zewnętrznych.

Krzesełko schodowe Acorn Superglide
Krzesełko schodowe Acorn Superglide
Dane techniczne
Udźwig127 kg
Moc0,25 kW
Prędkość podróżowaniaNie więcej niż 0,15 m/s
Typ napęduZębatka
Zasilanie24V DC / 220V-230V ∼50Hz
SzynaAluminiowa
SterowanieJoystick lub zdalnie (pilot)
Minimalna szerokość schodów65 cm
Kąt nachylenia schodów25° – 55°
Okres gwarancji12 miesięcy
Możliwe opcje w danym urządzeniu

Wersja zewnętrzna krzesełka dźwigowego – odporna na działanie czynników atmosferycznych wersja do stosowania na zewnątrz budynków.

Zdjęcia

Filmy
Krzesełko schodowe Acorn

Zakres cen

Używany model to koszt ok. 6000 zł (dokładna wycena zależy od długości toru jezdnego). Można na nie otrzymać dofinansowanie z PFRON-u, w wysokości do 80%, w praktyce oznacza to, że można stać się właścicielem krzesełka schodowego za 1200 zł.

Powiązane pliki do pobrania

Krzesełko Acorn na szynie prostej