Krzywoliniowe krzesełka schodowe to uniwersalne urządzenia, które mogą służyć do likwidowania barier architektonicznych w bardzo zróżnicowanych miejscach. To nowoczesne produkty, tworzone zawsze pod konkretnego klienta. Na rynku raczej nie trafiają się używane urządzenia tego typu, ponieważ każde z nich produkowane jest pod konkretne schody. Dają możliwość wjazdu po schodach złożonych z kilku oddzielnych biegów (schody zabiegowe) lub schodach kręconych. Zazwyczaj ten rodzaj krzesełek schodowych jest montowany wewnątrz budynków.

Otolift Ruby i Otolift Sapphire

Ruby jest urządzeniem przystosowanym do montowania na zewnętrznym łuku schodów. Konstrukcja urządzenia zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas przemieszczania się. Posiada delikatne i ponadczasowe wzornictwo, dzięki czemu łatwo wkomponowuje się w każde wnętrze. Tapicerka dostępna jest w wielu kolorach, może być wykonana z normalnego materiału lub ze sztucznej skóry. Kolor szyn jest biały lub szary – jednak są też możliwe opcje dowolnego koloru.

Sapphire jest urządzeniem , którego tor jezdny instaluje się po wewnętrznej stronie schodów kręconych lub zabiegowych. Można tu wybrać dowolny kolor tapicerki.

Ruby i Sapphire są do siebie bliźniaczo podobne i mają wiele cech wspólnych. Poruszają się po torze jezdnym złożonym z dwóch cienkich szyn o przekroju kołowym. Szyna jezdna mocowana jest do stopni schodów na specjalnych słupkach i może być stabilizowana do ściany. Są bardzo ciche i posiadają tzw. system łagodnego startu i zatrzymania się, co podnosi komfort jazdy.

Dane techniczne
Udźwig130 kg
Moc0,3 kW
Prędkość podróżowaniaZmienna – maksymalnie do 0,15 m/s
Poziom głośności
Poniżej 70 dB
Zasilanie24V DC / 220V-230V ∼50Hz
SzynaAluminiowa – malowana proszkowo
SterowanieJoystick lub kaseta przywoławcza
Minimalna szerokość schodów60 cm
Kąt nachylenia schodów0° – 70°
Okres gwarancji24 miesiące
Możliwe opcje w danym urządzeniu

Składana szyna – idealnie sprawdza się w miejscach, gdzie przed schodami nie ma zbyt dużo wolnej przestrzeni lub znajdują się tam drzwi albo korytarz i wystająca na stałe szyna przeszkadzałaby w ich użytkowaniu.

Sterowanie – joystick umieszczony w podłokietniku prawym lub lewym, dostępne są również tzw. kasety wezwań, które pozwalają na zdalne przywołanie krzesełka z górnego przystanku na dolny i odwrotnie.

Stacyjki i różne spersonalizowane dostosowania

Modele dla dzieci

Wymiary i kolory krzesełek schodowych na szynie krzywoliniowej firmy Otolift

Krzesełko Otolift - wymiary i kolory
Krzesełko Otolift – wymiary i kolory
Zdjęcia

Filmy
Krzesełko schodowe dla seniorów na torze krzywoliniowym

Zakres cen

Cena krzesełka schodowego na torze krzywoliniowym zależy od długości toru (długości schodów) oraz ilości i rodzaju zakrętów. Przy schodach standardowych o całkowitej długości ok. 5 metrów i jednym zakręcie 90 stopni (schody dwubiegowe) cena może się wahać w granicach 20 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć koszty montażu oraz pomiarów: ok. 2500 zł.

Ceny są cenami netto – dla osób prywatnych należy doliczyć VAT 8%, a dla firm VAT 23%.

Dodatkowa opłata pojawi się w przypadku wyboru innego niż standardowy koloru tapicerki lub szyny, lub jeśli zamówiony zostanie np. zakręt parkingowy lub rozkładana szyna.

Powiązane pliki do pobrania

Broszura informacyjna na temat krzesła schodowego na szynie krzywoliniowej – model Ruby (675 kB)

Broszura do krzesła schodowe Sapphire firmy Otolift (641 kB)

Instrukcja obsługi krzesła schodowego na torze krzywoliniowym – Ruby i Sapphire (1,1 MB)

Instrukcja obsługi krzesełka schodowego na szynie krzywolinowej – modele Ruby i Sapphire (eng) (5,6 MB)

Rysunek techniczny krzesła schodowego Ruby wraz z torem jezdnym

Instrukcja pomiaru schodów spiralnych (zakręconych) (1,7 MB)

Formularz zamówienia krzesła schodowego na torze krzywoliniowym Ruby/Sapphire firmy Otolift (65 kB)

Certyfikat dla krzesełek schodowych na szynie krzywoliniowej firmy Otolift (356 kB)

Rysunek autocad (w formacie dwg) krzesełka schodowego na torze krzywoliniowym