Schodołaz Scalamobil dla niepełnosprawnych to mobilny transporter, który umożliwia bezpieczne przewożenie osób na wózkach inwalidzkich po schodach. Przykładem urządzenia kroczącego jest Scalamobil, który znajduje zastosowanie nawet w przypadku wąskich schodów. Dowiedz się więcej o tym modelu!

Jaki wybrać schodołaz?
Schodołaz Scalamobil – idealny transporter mobilny dla osób niepełnosprawnych

Z artykułu dowiesz się:

  • po pierwsze, jakie jest zastosowanie schodołazów Scalamobil,
  • po drugie, czym różnią się od siebie 2 warianty urządzenia,
  • po trzecie, jakie są dane techniczne modelu Scalamobil,
  • po czwarte, ile kosztują nowe i używane schodołazy kroczące.

Schodołazy dla niepełnosprawnych – zastosowanie

Wyprodukowane przez niemiecką firmę Alber schodołazy Scalamobil to urządzenia do przewożenia po schodach osoby niepełnosprawnej na wózku. Osoby korzystające z wózków inwalidzkich najeżdżają nim na schodołaz, a następnie pokonują schody. Dzięki wykorzystaniu schodołazów, osoby niepełnosprawne mogą pokonywać różnego rodzaju przeszkody, takie jak schody: proste, zakręcające i bardzo wąskie. Inną równie ważną zaletą schodołazów Scalamobil jest to, że materiał, z którego zostały wykonane stopnie nie wpływa na skuteczność działania schodołazu kroczącego, ani na jego funkcjonalność. Podsumowując schodołaz dla niepełnosprawnych Scalamobil może być stosowany nawet na schodach o minimalej szerokości 60 cm i kącie nachylenia wynoszącym około 50 stopni. Dzięki temu urządzenie sprawdzi się w miejscach, w których zawodzą inne urządzenia do transportowania osób na wózkach inwalidzkich.

Dofinansowanie ze środków PFRON.
Jak uzyskać dofinansowanie PFRON?
Schodołaz Scalamobil - detale
Schodołaz kroczący Scalamobil

Schodołaz kroczący – warianty

Urządzenie może występować w dwóch wersjach: w zestawie z krzesełkiem (jest to specjalny fotelik na kółkach) jak również z wózkiem inwalidzkim. Co więcej każdy model jest wyposażony w pasy bezpieczeństwa oraz podnóżek i podłokietniki. Schodołazy dla niepełnosprawnych Scalamobil są łatwe w transporcie, ponieważ można je rozmontować na 2 części. Dzięki temu sprawdzą się one zarówno w użytku domowym, jak i w podroży. Co więcej, powyższe cechy sprawiają, że schodołazy kroczące Scalamobil uzyskały certyfikat zgodności CE, są więc bezpieczne jak również niezawodne.

Zobacz, jak wygląda sposób używania schodołazu!

scalamobil_uzytkowanie

Schodołaz Scalamobil – dane techniczne

Udźwig120 kg
Waga schodołaza26 kg
Prędkość podróżowania6-18 stopni/minutę
Zasilanie24 DC
NapędMechaniczny – zestaw kółek
Zasięg300 stopni (schodów)
Maksymalna wysokość stopnia20 cm
SterowanieJoystick (przełącznik góra-dół)
  

Schodołazy – cena

Koszt zakupu schodołazu  różni się w zależności od tego, czy wybierzesz urządzenie nowe, czy też używane. Podsumowując ceny schodołazów kroczących używanych wynoszą około 5000 zł. Jest to wartość netto – należy do niej doliczyć 8% VAT-u, a przy wysyłce kurierem dodatkowo koszty dostawy.

Pobierz pliki powiązane ze schodołazem Scalamobil

Szybka instrukcja obsługi schodołazu kroczącego Scalamobil (3,1 MB)

Certyfikat bezpieczeństwa baterii żelowych używanych w schodołazach Scalamobil (70 KB)

Instrukcja obsługi schodołazów kroczących Scalamobil (2,7 MB)

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych