Schodołazy kroczące Sherpa ułatwiają codzienne funkcjonowanie, w szczególności pokonywane schodów osobom z niepełnosprawnościami. Po pierwsze pozwalają osobom z problemami w poruszaniu się osiągnąć nową jakość życia. Po drugie można je stosować również na wąskich i stromych schodach oraz na ciasnych zakrętach i spocznikach.

Komfortowe schodołazy dla osób niepełnosprawnych

Mobilne transportery firmy Sherpa mają wygodne siedzenie i podłokietniki oraz mocną konstrukcję, dzięki której są bardzo stabilne.  Co więcej, schodołazami kroczącymi Sherpa można łatwo manewrować. Stabilność osiągnięta jest dzięki zastosowaniu dużych niebieżnikowanych kół jak również poszerzonej osi kół. Dzięki temu sterowanie schodołazem na zewnątrz jest łatwe. Właśnie dlatego schodołaz kroczący jest wyjątkowo bezpieczny i wygodny w użytkowaniu.

Bezpieczny sposób na likwidację barier architektonicznych

Ponieważ priorytetem twórców schodołazów Sherpa jest bezpieczeństwo użtkowników – system hamulcowy znajduje się w kole głównym. Podczas przechylania schodołazu powoli do tyłu działają hamulce, dzięki temu nie ma ryzyka, że urządzenie odjedzie podczas zjeżdżania po schodach. Dzięki zastosowanym zabezpieczeniom schodołazy Sherpa są bezpieczne dla użytkownika a także niezawodne.

Podsumowując schodołazy uzyskały certyfikat CE.

Schodołazy kroczące Sherpa pomagają w likwidacji barier architektonicznych

Schodołazy kroczące Sherpa – dane techniczne

Maksymalne obciążenie120 kg (razem z pasażerem)
Waga schodołaza29 kg (6,7 kg – część kierująca, 22,3 kg – część jezdna)
Wysokość1130 mm
Szerokość505 mm
Średnica kół260 mm
Długość675 mm
Przestrzeń wymagana na półpiętrze0,8 x 0,9 m
Okres gwarancji12 miesięcy

Schodołaz Sherpa – opcje dodatkowe

Dostępne są dwie wersje urządzenia:

  • po pierwsze w zestawie z krzesełkiem (specjalny fotelik na kółkach), lub
  • po drugie z wózkiem inwalidzkim.
Zdjęcia

 

Ile kosztuje schodołaz Sherpa?

Kupując nowy schodołaz trzeba nastawić się na koszt rzędu 20 000 zł; z drugiej strony ceny używanych urządzeń sięgają 7000 zł (modele S-MAX lub Sherpa).

Są to ceny netto – należy do nich doliczyć VAT 8%, a przy wysyłce kurierem również koszty dostawy.

Dofinansowanie

Czy wiesz, że zakup schodołazu może być również objęty dofinansowaniem z PFRON? Chcesz dowiedzieć się o tym więcej – przeczytaj o tej formie wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Co więcej, warto pamiętać, że wysokość dotacji, która będzie przyznana zależy od decyzji właściwego urzędu. Skontaktuj się z nami – zajmujemy się również doradztwem i pomożemy Ci skompletować niezbędne dokumenty. 

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych