W ofercie można znaleźć krzesełka brytyjskiej firma Acorn, przeznaczone zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Zostały one zaprojektowane głównie z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie użytkowania i są one idealnie dopasowane do potrzeb użytkowników.

 Acorn Superglide

Proste, bezpieczne i wygodne rozwiązanie dla osób, które moją trudności z pokonywaniem schodów. Urządzenie zasilane jest baterią poprzez niezależny zasilacz, dzięki czemu działa nawet wtedy, gdy zdarzają się przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Płynny start i stop krzesełka Superglide oznacza, że nie ma w tym czasie żadnych szarpnięć ani wstrząsów, a ciche działanie silnika nie zakłóca spokoju w domu.

Ciekawym udogodnieniem opracowanym przez firmę Acorn jest autodiagnostyczny panel sterowania, który ostrzega o ewentualnych problemach, zanim jeszcze wystąpią, np. o przypadkowym wyłączeniu krzesełka lub nieprawidłowym zaparkowaniu.

Krzesło może poruszać się po schodach o kącie nachylenia od 25 do 55 stopni. Minimalna szerokość schodów to ok. 65 cm.

Montaż szyny jezdnej możliwy jest na schodach betonowych, drewnianych lub metalowych. Wykończenie schodów może być w miarę dowolne – drewno, ceramika, wykładzina.

Tor jezdny można montować po prawej lub lewej stronie schodów, jednak zaleca się, aby w czasie jazdy za plecami użytkownika znajdowała się ściana.

Acorn Superglide jest idealnym rozwiązaniem do zastosowania na schodach do ogrodu, na balkon lub taras, na ganek, werandę, do garażu lub na piwnicznych schodach, czyli wszędzie tam, gdzie działają czynniki atmosferyczne.

Krzesełko do użytku na zewnątrz jest wyposażone w trwałą, wodoszczelną pokrywę, co daje najwyższy poziom ochrony zewnętrznej.

Wszystkie elementy metalowe urządzenia są wykonane z aluminium lub ocynkowane przed malowaniem proszkowym. Elementy z tworzyw sztucznych są odporne na ciepło i promieniowanie UV, chroniąc krzesełko przed blaknięciem koloru i uszkodzeniami od ciepła otoczenia.

acorn_czesci

 Dane techniczne
Udźwig127 kg
Moc0,25 kW
Prędkość podróżowaniaNie więcej niż 0,15 m/s
Typ napęduZębatka
Zasilanie24V DC / 220V-230V  ∼50Hz
SzynaAluminiowa
SterowanieJoystick lub zdalnie (pilot)
Minimalna szerokość schodów65 cm
Kąt nachylenia schodów25° – 55°
Okres gwarancji12 miesięcy
 Możliwe opcje w danym urządzeniu

Rama siedząco-stojąca – dodatek pozwala użytkownikowi na wybranie metody poruszania się w obydwu kierunkach siedząc lub stojąc na oparciu dla nóg, trzymając się specjalnego, składanego drążka oparcia. Dostępny jest także Model z rączkami.

Rama dźwigowa z podnóżkiem – rozwiązanie dla osób mających problemy ze zgięciem nóg w kolanach. Wyposażona jest w ergonomiczne rączki, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo.

Składana szyna – dolna część szyny może być składana, dzięki czemu umożliwia łatwy dostęp wokół schodów. Takie rozwiązanie można zastosować, gdy np. na dole schodów znajdują się drzwi, a szyna blokowałaby swobodne dojście.

Wersja zewnętrzna krzesełka – odporna na działanie czynników atmosferycznych (do stosowania na zewnątrz budynków).

 Zdjęcia

 Filmy
Dwa krzesełka schodowe Acorn

 Zakres cen

Cena używanego krzesła schodowego zależy od kilku czynników, m.in. od: długości schodów, materiału z jakiego zrobione są schody, miejsca montażu, ilość zakupionych jednocześnie urządzeń oraz usytuowania wewnątrz lub na zewnątrz.

Przy standardowych schodach drewnianych o długości do 4 metrów i miejscu montażu oddalonego od Warszawy nie więcej niż 100 km cena wynosi 5000-6000 zł. Do tego należy doliczyć koszty montażu wynoszące od 1000 do 1500 zł. Ogólne koszty mogą się zwiększyć, jeżeli krzesło należy zamontować na schodach dłuższych niż 4 metry lub miejsce montażu położone jest w znacznej odległości od siedziby firmy montującej.

Ceny są cenami netto – dla osób prywatnych należy doliczyć VAT 8%, a dla firm VAT 23%.

 Powiązane pliki do pobrania

Broszura informacyjna o krzesełku schodowym Acorn Superglide w wersji wewnętrznej (2,7 Mb)

Acorn Superglide 120 brochure ws poland (946,23 kB)

Krzesełko schodowe Acorn – instrukcja obsługi pl (695,38 kB)

Krzesełko schodowe Acorn – instrukcja montażu pl (2273,86 kB)

Krzesełko schodowe Acorn – skrócona instrukcja obsługi pl (705,63 kB)

Krzesełko schodowe Acorn – schemat elektryczny pl (17,62 kB)

Krzesełko schodowe Acorn – schemat elektryczny PCB T502 (538,25 kB)

Krzesełko schodowe Acorn – okres serwisowania (105,77 kB)

Przygotowanie miejsca instalacji pod krzesło Acorn (122,77 kB)