Krzesełka schodowe brytyjskiej firmy Acorn są przeznaczone zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie oraz bezpieczeństwie użytkowania i idealnie spełniają potrzeby użytkowników – osób starszych i niepełnosprawnych. 

Krzesło na schody dla seniora
Winda krzesełkowa Acorn Superglide

Acorn Superglide – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Krzesełko na schody proste to bezpieczne i wygodne rozwiązanie dla osób, które moją trudności z pokonywaniem stopni. Urządzenie jest zasilane baterią poprzez niezależny zasilacz, dzięki czemu działa nawet podczas przerw w dostawie prądu.

Płynny start i stop krzesełka schodowego Acorn Superglide 130 pozwala uniknąć ewentualnych szarpnięć oraz wstrząsów, a ciche działanie silnika nie zakłóca spokoju w domu.

Zobacz, jak łatwe jest korzystanie z krzesełka dla seniorów na schody proste!

Krzesełko schodowe Acorn Superglide na torze prostym dla seniorów

Ciekawym udogodnieniem opracowanym przez firmę Acorn jest autodiagnostyczny panel sterowania, który sygnalizuje ryzyko pojawienia się ewentualnych problemów, zanim one wystąpią. Mogą to być np. informacje o przypadkowym wyłączeniu krzesełka lub jego nieprawidłowym zaparkowaniu.

Krzesło dla niepełnosprawnych na schody – warunki montażu

Winda krzesełkowa Acorn może poruszać się po schodach o kącie nachylenia od 25 do 55 stopni. Minimalna szerokość schodów to ok. 65 cm.

Szynę jezdną można zamontować na schodach betonowych, drewnianych lub metalowych. Wykończenie schodów może niemal dowolne (np. za pomocą drewna, ceramiki lub wykładziny).

Tor jezdny montujemy po prawej lub lewej stronie schodów, jednak zaleca się, aby w czasie jazdy za plecami użytkownika znajdowała się ściana.

Zewnęrzne krzesełko schodowe
Acorn Superglide 130 na schodach zewnętrznych

Zewnętrzne krzesełko schodowe dla seniora

Acorn Superglide pozwala zlikwidować bariery w postaci schodów do ogrodu, na balkon lub taras, na ganek, werandę, do garażu lub do piwnicy. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych tj. deszcz, śnieg, promieniowanie słoneczne i różnice temperatur.

Krzesełko do użytku zewnętrznego jest wyposażone w trwały, wodoszczelny pokrowiec, który chroni je przed wilgocią.

Wszystkie metalowe części urządzenia są wykonane z aluminium lub zostały ocynkowane przed malowaniem proszkowym. Z kolei elementy wyprodukowane z tworzyw sztucznych są odporne na ciepło i promieniowanie UV. Dzięki temu skutecznie chronią krzesełko przed blaknięciem koloru i uszkodzeniami spowodowanymi nadmiernym ciepłem.

Krzesełko schodowe Acorn Superglide
Budowa krzesła ruchomego na schody proste – Acorn Superglide

Krzesełko Acorn – dane techniczne

Udźwig 127 kg
Moc 0,25 kW
Prędkość podróżowania Nie więcej niż 0,15 m/s
Typ napędu Zębatka
Zasilanie 24V DC / 220V-230V  ∼50Hz
Szyna Aluminiowa
Sterowanie Joystick lub zdalnie (pilot)
Minimalna szerokość schodów 65 cm
Kąt nachylenia schodów 23° – 55°
Okres gwarancji 36 miesięcy

 Acorn Superglide – opcje dodatkowe

Rama siedząco-stojąca – dodatek ten pozwala użytkownikowi na wybranie metody poruszania się w obydwu kierunkach – siedząc lub stojąc na oparciu dla nóg. Dostępny jest także model z rączkami.

Rama dźwigowa z podnóżkiem – rozwiązanie dla osób mających problemy ze zgięciem nóg w kolanach. Rama została wyposażona w ergonomiczne rączki, które zwiększają bezpieczeństwo.

Składana szyna – dolna część szyny może być składana, dzięki czemu umożliwia wygodny dostęp do schodów. Takie rozwiązanie warto zastosować, gdy u dołu schodów znajdują się drzwi, a szyna blokowałaby do nich swobodne dojście.

Wersja zewnętrzna krzesełka – odporna na działanie czynników atmosferycznych (do stosowania na zewnątrz budynków).

 Krzesełko schodowe – zdjęcia z realizacji

Acorn Superglide – filmy

Dwa krzesełka schodowe Acorn

Ile kosztuje krzesełko schodowe Acorn Superglide?

Na ostateczną cenę urządzenia wpływa: długość schodów, ich lokalizacja (wewnątrz budynku lub na zewnątrz) oraz wybór opcji dodatkowych. Generalnie można przyjąć, że koszt krzesełka schodowego Superglide do użytku wewnętrznego wyniesie ok. 11 000 zł, a windy krzesełkowej odpornej na warunki atmosferyczne – ok. 13 000 zł.

 Pobierz pliki

Broszura informacyjna o krzesełku schodowym Acorn Superglide w wersji wewnętrznej (2,7 Mb)

Krzesełko schodowe Acorn – instrukcja obsługi pl (695,38 kB)

Krzesełko schodowe Acorn – skrócona instrukcja obsługi pl (705,63 kB)

Krzesełko schodowe Acorn – schemat elektryczny pl (17,62 kB)

Krzesełko schodowe Acorn – schemat elektryczny PCB T502 (538,25 kB)

Przygotowanie miejsca instalacji pod krzesło Acorn (122,77 kB)