Zejście bądź wejście po kilkunastu stopniach nie jest żadnym problemem dla sprawnego człowieka. Zajmuje to takiej osobie około pół minuty. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku seniora bądź osoby niepełnosprawnej. W takim przypadku pokonanie nawet paru stopni może być sporym problemem. Istnieje jednak świetne rozwiązanie. Winda dla jednej osoby na przykład dla seniora, lub osoby niepełnosprawnej. Dzięki niej żadne schody nie będą już stanowiły wyzwania.

Mała winda do domu.

Winda dla jednej osoby w domu – czy warto?

Większość osób korzysta z wind zainstalowanych w blokach bądź budynkach publicznych. Od niedawna dostępne są też małe i ciche windy przeznaczone do użytku domowego, które są nowym i w miarę rozsądnym ekonomicznie rozwiązaniem. Ich montaż nie wymaga przebudowy budynku ani przeprowadzenia remontu. Tego typu windy są znacznie tańsze od tych tradycyjnych, dużych typowych winda jakie możemy spotkać na klatce schodowej w bloku. Windy Stiltz mogą jednocześnie przewozić 2 lub 3 osoby. Urządzenia te wyróżniają się intuicyjną obsługą, z którą z łatwością poradzą sobie osoby w podeszłym wieku. Każda osoba powinna sobie z nimi poradzić, nawet senior. Obecnie dostępne są windy dla seniora w nowoczesnym wzornictwie i estetycznym wyglądzie. Dzięki temu nie przypominają one praktycznie niczym dźwigów powszechnie wykorzystywanych w blokach.

Winda w domu – dlaczego jest świetnym rozwiązaniem?

Okazuje się, że istnieje bardzo dużo powodów, dla których rodacy powszechnie instalują w swoich domach windy dla seniorów. Przede wszystkim mowa tutaj o chronieniu osoby w podeszłym wieku przed bólem, który związany jest z pokonywaniem stopni. Niestety często istnieje ryzyko groźnego upadku ze schodów, co może być fatalne w skutkach dla seniora. Dlatego świetnym pomysłem jest założenie windy w domu jednorodzinnym.

Komfort i nowoczesność

Okazuje się, że zamontowanie nowoczesnej windy w domu zwiększy komfort całej rodziny. Z takiego dźwigu mogą korzystać wszyscy domownicy. Cicha winda będzie wspaniałym rozwiązaniem także wtedy, kiedy ktoś złamie nogę. Sprawdza się też w przypadku osób cierpiących na niepełnosprawność. Jest to również świetne udogodnienie dla rodzin z małymi dziećmi. Winda dla seniora pozwala unikać męczącego przenoszenia nosidełka po stopniach, torby czy wózka. Co więcej, mała winda w domu jednorodzinnym to rozwiązanie sprawiające, że nie trzeba już wnosić po schodach ciężkich zakupów czy innych przedmiotów. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że tego typu dźwig jest coraz częściej spotykany w polskich domach.

Mała winda do domu

Prosty montaż

Okazuje się, że montaż windy dla seniora zajmuje tylko maksymalnie dwa dni. Zakres wykonywanych prac jest minimalny. Co istotne, nie wymaga remontu. Dodatkowo zasilanie takiego dźwigu jest proste. Jedyne co trzeba zrobić to podłączyć urządzenia do standardowego gniazdka elektrycznego. Pomimo tego, że winda dla seniora jest w pełni oświetlona, to jej koszty użytkowania nie są wysokie. Wszystko dzięki zaimplementowaniu energooszczędnych lamp LED. Dodatkową zaletą windy dla seniora jest fakt, że można z niej korzystać w dowolnym miejscu. Mowa tutaj np. o sypialnie, salonie, kuchni czy korytarzu. To urządzenie nie musi być w sąsiedztwie żadnej ściany. Małe rozmiary windy dla seniora powodują, iż zmieści się ona w praktycznie każdym miejscu. Małe rozmiary sprawiają, że zmieści się wszędzie – dwuosobowy model DUO zajmuje powierzchnię równą 0,8 m2.

Jaka winda dla seniora jest najlepszym wyborem?

Obecnie producent firma Stiltz oferuje dwa modele do domu. Pierwszy z nich to wersja DUO, która przystosowana jest do przewozu dwóch osób. Natomiast model TRIO jest większy i wyróżnia się większym udźwigiem – możliwe jest transportowanie w jednym czasie trzech osób. Tego typu wersja pozwala też na przewożenie osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim razem z opiekunem. Jeżeli chcesz sprawdzić cenę obu modeli wind, zapoznaj się z artykułem, w którym opisujemy koszty zakupu wraz z montażem.