Krzesło schodowe krzywoliniowe dla osoby starszej to najbardziej komfortowy sposób na pokonanie schodów w domu lub niskim bloku. Na przeszkodzie do założenia windy schodowej może jednak stanąć wysoki koszt montażu. Zobacz, jak łatwo go obniżyć, zastępując nowe urządzenie krzesełkiem schodowym z rynku wtórnego.

Używane krzesło schodowe dla seniora
Używane krzesło schodowe

Poświęć 5 minut na przeczytanie artykułu i:

– poznaj modele używanych krzeseł schodowych z oferty firmy Windy Schodowe,

– dowiedz się, jak wygląda produkcja przechodzonej windy schodowej,

oblicz, ile możesz zyskać, wybierając krzesełka schodowe na schody kręte w wersji używanej.

Zastosowanie krzesła schodowego krzywoliniowego dla osoby starszej

Schody zabiegowe to zmora mieszkańców niskich bloków bez windy z lat 70. Z kolei schody kręte i krzywoliniowe utrudniają życie seniorom mieszkającym w domach jednorodzinnych. Szczególnie w niewielkich i ciasnych budynkach wybudowanych kilka dekad temu. Krzesło krzywoliniowe Otolift Two, Modul Air lub Acorn A180 jest często jedyną szansą na zlikwidowanie bariery w postaci nietypowych schodów.

Zobacz, jak wygląda szyna, po której sunie krzesełko schodowe krzywoliniowe Acorn A180.

Problematyczna może być jednak cena takiej inwestycji, która w przypadku jednej kondygnacji rozpoczyna się od 25 tys. zł. Możesz ją wprawdzie obniżyć o kilkadziesiąt procent dzięki wykorzystaniu dofinansowania ze środków PFRON. Nie każdemu udaje się jednak pozyskać finansowe wsparcie. Zdarza się też, że zbyt długi czas oczekiwania na dotację zmusza osobę starszą lub niepełnosprawną do znalezienia tańszego rozwiązania.

Krzesełko winda schodowa dla seniora
Krzesełko schodowe Otolift z rynku wtórnego może być tańsze od nowej windy nawet o ok. 40%.

Dlaczego krzesło schodowe na schody kręte jest takie drogie?

W przeciwieństwie do windy prostoliniowej, porusza się ono po torze precyzyjnie dopasowanym do kształtu konkretnych schodów. Szyna jezdna krzesełka schodowego krzywoliniowego jest więc zawsze produkowana na zamówienie. To sprawia, że koszt jej wykonania jest znacznie większy niż produkcji uniwersalnej szyny prostej, po której sunie winda prostoliniowa.

Krzesełko schodowe z rynku wtórnego – Twój sposób na oszczędności

Na szczęście istnieją 2 sposoby na zmniejszenie wydatków związanych z montażem krzesełka schodowego krzywoliniowego. Pierwszy polega na założeniu 2 krzeseł prostych zamiast 1 windy krzywoliniowej na schodach zabiegowych. A drugi – znacznie wygodniejszy – sprowadza się do zakupu używanego krzesła schodowego.

Używane krzesło schodowe
Używane krzesło schodowe Otolift ma szynę dopasowaną do kształtu schodów.

Dźwig z rynku wtórnego jestśrednio o 40% tańszy od urządzenia z rynku pierwotnego. W praktyce oznacza to, że zakup używanego krzesełka Otolift Two, Modul AIR lub Acorn A180 pozwoli Ci zmniejszyć wydatki co najmniej o 10 tys. zł. Oprócz oszczędności zyskasz bezpieczne i sprawne urządzenie objęte min. roczną gwarancją, które raz na zawsze zlikwiduje bariery architektoniczne w Twoim domu.

Czy korzystanie z przechodzonej windy schodowej jest na pewno bezpieczne?

Tak, jeśli wybierzesz poddane serwisowi i sprawdzone przez monterów krzesełko. Winda schodowa dla seniora z rynku wtórnego jest tańsza od nowej, lecz może być tak samo bezpieczna. Szyna jezdna przechodzonej windy krzywoliniowej musi być jednak perfekcyjnie dopasowana do kształtu Twoich schodów. Dlatego, jeśli zamówisz u nas urządzenie pochodzące z rynku wtórnego, otrzymasz wagonik na torze, który zostanie wykonany od nowa. Dzięki temu będzie on dostosowany do specyfiki Twojego budynku tak samo, jak dźwig z rynku pierwotnego.

To jednak nie jedyny argument, który przemawia za wyborem korzystniejszej cenowo przechodzonej windy dla seniora. Z pewnością uspokoi Cię też fakt, ze używane krzesełka krzywoliniowe z naszej oferty są sprawne i objęte co najmniej roczną gwarancją.

Używane krzesło schodowe dla seniora
Używane krzesło schodowe jest sprawne i objęte 12-miesięczną gwarancją.

FAQ

Gdzie można kupić krzesełko schodowe z rynku wtórnego?

Jeśli poszukujesz krzesełka schodowego na schody kręte w wersji używanej, skontaktuj się z firmą Windy Schodowe z Warszawy. Montujemy na terenie całej Polski dokładnie sprawdzone i w pełni sprawne krzesełka schodowe z rynku wtórnego. Znajdziesz u nas używane krzesła krzywoliniowe Acorn A180 na schody zabiegowe oraz modele Otolift Two i Modul Air. Wszystkie w okazyjnych cenach. Na każde urządzenie przyznamy Ci min. roczną gwarancję.

Ile kosztują używane krzesła schodowe na schody kręte lub zabiegowe?

Windy dla seniora z rynku wtórnego są zwykle o ok. 40% tańsze od nowych dźwigów. Cena krzesła schodowego na torze krzywoliniowym zależy przede wszystkim od długości schodów. Wpływają na nią także liczba i rodzaj zakrętów. Bez szczegółowych danych jesteśmy w stanie podać tylko orientacyjną wycenę. Możemy jednak przyjąć, że ceny nowych krzesełek krzywoliniowych Acorn 180 na schody zabiegowe rozpoczynają się od ok. 29 tys. zł. Jeśli więc wybierzesz ten model windy z rynku wtórnego, uzyskasz oszczędności rzędu 10 tys. zł. Dla porównania nowe krzesełko schodowe na szynie krzywoliniowej Otolift Modul AIR, zamontowane na jednej kondygnacji, kosztuje 29-37 tys. zł. Jego używana wersja to zatem wydatek rzędu ok. 18-23 tys. zł.