Bogata oferta urządzeń do likwidacji barier architektonicznych sprawia, że trudno zdecydować się na 1 rozwiązanie. Aby pomóc Ci w dokonaniu wyboru, publikujemy 3 historie osób, które zamówiły montaż taniego krzesła schodowego, windy TRIO lub postanowiły skorzystać z mobilnego transportera. Zobacz, czym kierowały się podczas dokonywania wyborów!

Tanie krzesło schodowe HomeGlide
Tanie krzesło schodowe HomeGlide

Z artykułu dowiesz się:

  • którą windę możesz w przyszłości odsprzedać,
  • jakie urządzenie kupisz teraz w najniższej cenie,
  • co zrobić, gdy właściciel budynku nie wyraża zgody na montaż windy na schody,
  • które urządzenie sprawdzi się w przypadku rodziców niepełnosprawnego dziecka.

Winda na schody dla seniorów? Nie tylko!

Zanim jednak przejdziemy do opisania konkretnych sytuacji, przypominamy o promocji na uniwersalne krzesełko HomeGlide, która trwa do końca marca. Jeszcze tylko przez 2 tygodnie jego cena dla odbiorców prywatnych będzie wynosiła ok. 7000-7500 zł. W poprzednim artykule wyjaśniliśmy, w jakich sytuacjach można nim zastąpić platformę schodową oraz podnośnik pionowy. Dzisiaj rozważymy jego wybór w kontekście windy domowej Stiltz oraz schodołazu. Najpierw jednak przypomnijmy, dlaczego krzesełko HomeGlide powinny wziąć pod uwagę wszystkie osoby, które chcą zlikwidować bariery architektoniczne w swoich domach.

Winda na schody HomeGlide - pasy bezpieczeństwa i joystick
Krzesełko HomeGlide jest wyposażone w pasy bezpieczeństwa oraz joystick umożliwiający sterowanie urządzeniem w intuicyjny sposób.

Tanie krzesło na schody proste jest nowym urządzeniem, objętym 2-letnią gwarancją. Można nim sterować za pomocą intuicyjnego joysticka ukrytego w podłokietniku, z którego obsługą poradzi sobie osoba w każdym wieku. To właśnie z tego powodu HomeGlide cieszy się tak dużą popularnością wśród seniorów. Z windy na schody korzystają jednak także młode osoby, które nie są w stanie samodzielnie pokonywać schodów. Producent taniego krzesła schodowego kładzie duży nacisk na zachowanie bezpieczeństwo pasażera, dlatego wyposażył swoje urządzenia m.in. w pasy bezpieczeństwa.

Winda na schody po złożeniu
Winda krzesełkowa po złożeniu zajmuje mało miejsca, ułatwiając korzystanie ze schodów pozostałym domownikom.

Przejdźmy teraz do 3 historii, których bohaterowie stanęli przed wyzwaniem polegającym na wyborze optymalnego urządzenia do likwidacji barier architektonicznych.

Przykład 1: krzesełko HomeGlide dla młodej osoby niepełnosprawnej

Pan Karol kilka miesięcy temu uczestniczył w wypadku samochodowym, w wyniku którego z dnia na dzień stracił władzę w nogach. Jego ręce pozostały jednak silne, dzięki czemu może unosić na nich ciężar ciała i samodzielnie przesiadać się z łóżka na wózek inwalidzki. Pan Karol mieszka wraz z rodziną w domu jednorodzinnym ze schodami prostymi. Nie chce jednak regularnie prosić rodziców o pomoc w pokonywaniu schodów, by kilka razy w tygodniu móc uczestniczyć w rehabilitacji. Pan Karol jest młodą osobą, która nie zdążyła zgromadzić dużych oszczędności, szuka więc taniego urządzenia, które szybko przywróci mu samodzielność.

Tanie krzesło schodowe można zamontować nawet na niektórych schodach krzywoliniowych.
Tanią windę schodową można założyć także na schodach prostych, przed którymi znadują się 2-3 dodatkowe stopnie.

Optymalnym rozwiązaniem jest w tej sytuacji zamontowanie taniego krzesła schodowego HomeGlide. Pan Karol kupi je teraz w promocyjnej cenie, która będzie jeszcze niższa, jeśli uda mu się zdobyć dofinansowanie PFRON. Ekipa montująca windę na schody założy krzesełko nawet w ciągu 2-3 dni od momentu złożenia zamówienia. A jeśli rehabilitacja sprawi, że nasz bohater odzyska władzę w nogach, firma Windy Schodowe chętnie odkupi od niego używane krzesełko HomeGlide.

Krzesełko schodowe HomeGlide - Windy Schodowe

Przykład 2: schodołaz dla niepełnosprawnej mieszkanki kamienicy

Pani Maria przez całe życie korzysta z wózka inwalidzkiego. Aktualnie mieszka z dwudziestoletnim synem na drugim piętrze kamienicy. Ze względu na swoją niepełnosprawność mogłaby otrzymać dofinansowanie budowy windy ze środków PFRON. Niestety, właściciel kamienicy nie wyraża zgody na montaż urządzenia w zabytkowym budynku. W tej sytuacji pani Maria może odzyskać radość z wychodzenia z domu, jeśli zamówi schodołaz.

Schodołaz gąsienicowy dla osób niepełnosprawnych | Liftkar PTR

Mobilny transporter nie wymaga montażu, a do korzystania z urządzenia nie jest wymagana zgoda właściciela budynku. Po zakupie schodołazu, na który też przysługuje dotacja, pani Maria pokona z pomocą syna schody w kamienicy, przychodni oraz restauracji. Mobilny transporter zmieści się w rodzinnym samochodzie, więc będzie mógł jej towarzyszyć także podczas wakacji.

Schodołaz gąsienicowy dla osób niepełnosprawnych
Schodołaz gąsienicowy to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą trwale zlikwidować barier architektonicznych w swoim miejscu zamieszkania.

Przykład 3 – winda domowa dla pary seniorów opiekujących się niepełnosprawnym dzieckiem

Państwo Kowalscy mieszkają w domu jednorodzinnym razem z niepełnosprawną córką. Z racji wieku poruszają się pomiędzy piętrami z coraz większym trudem. Zamontowanie taniego krzesła schodowego do przewozu córki nie rozwiąże ich problemów, ponieważ jeden z opiekunów musiałby towarzyszyć pasażerce, schodząc obok niej po schodach. Państwo Kowalscy nie powinni też kupować schodołazu, ponieważ jego obsługa może być zbyt uciążliwa dla osoby w podeszłym wieku. Które urządzenie będzie więc dla nich najlepsze?

Winda domowa Stiltz DUO
Oprócz windy DUO istnieje także model TRIO – dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.

Winda domowa TRIO – trzyosobowy dźwig do przewożenia osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich wraz z opiekunem. Dzięki jej zamontowaniu państwo Kowalscy będą mogli bezpiecznie transportować córkę pomiędzy piętrami, a przy okazji sami unikną konieczności pokonywania schodów.

Krzesełko HomeGlide kontra winda Stiltz
Z lewej strony tanie krzesło schodowe HomeGlide, a z prawej – winda domowa Stiltz.
Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych