Miniwinda to jedno z najpopularniejszych urządzeń do likwidacji barier architektonicznych w domu. Jej kompaktowe wymiary oraz niska cena sprawiają, że klienci często rozważają zamontowanie taniej windy na schody zamiast podnośnika pionowego lub platformy przyschodowej. Czy jednak zawsze jest to dobry pomysł? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, w jakich sytuacjach warto zaoszczędzić, wybierając krzesło schodowe dla seniorów.

HomeGlide - najtańsze krzesełko schodowe na rynku

Z artykułu dowiesz się:

  • czy miniwinda może zastąpić mały podnośnik LiftBoy dla osób niepełnosprawnych,
  • kiedy zamontowanie 2 krzesełek HomeGlide przynosi oszczędności,
  • z której windy schodowej mogą korzystać seniorzy i osoby niepełnosprawne,
  • czy najtańsze krzesełko schodowe sprawdzi się w bloku?
Krzesełko schodowe HomeGlide
Mini winda na schody prosty

HomeGlide – ulubiona winda schodowa oszczędnych seniorów

Dlaczego osoby w podeszłym wieku coraz częściej decydują się na zakup tego urządzenia? Odpowiedź jest prosta – wybierając najtańsze krzesełko schodowe, zyskują nową, sprawną windę, dzięki której mogą pokonywać schody w komfortowy sposób. Jej cena jest teraz niższa dla klientów indywidualnych – w ramach promocji trwającej do końca marca wynosi tylko 7000-7500 zł. Jeżeli chcesz założyć krzesełko HomeGlide, nie musisz wykonywać żadnych przeróbek budowlanych ani remontu. W ciągu 2-3 dni od złożenia zamówienia firma Windy Schodowe zamontuje nowoczesne urządzenie, które trwale zlikwiduje bariery architektoniczne w Twoim domu. Niska cena, błyskawiczny czas dostawy oraz funkcjonalności krzesła na schody to główne powody, dla których seniorzy tak chętnie wybierają dźwigi HomeGlide.

Krzesełko schodowe HomeGlide - Windy Schodowe

Miniwinda czy mały podnośnik pionowy – co wybrać?

Warto pamiętać o tym, że oprócz taniej windy na schody istnieją także inne urządzenia przydatne dla osób niepełnosprawnych. Jednym z nich jest mała platforma pionowa, która likwiduje przeszkody w postaci schodów, podestów oraz progów o maks. wysokości 83 cm. Podnośnik LiftBoy powstał z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich, które mogą z łatwością wjechać na szeroką platformę urządzenia. Czy warto zastępować go windą schodową HomeGlide? Tak, jeśli osoba niepełnosprawna potrafi unieść się na rękach i przenieść ciężar ciała z wózka inwalidzkiego na siedzisko krzesełka.

Podnośnik pionowy LiftBoy i tania winda schodowa
Mała platforma podnośnikowa, podobnie jak krzesełko schodowe, pozwala na pokonanie kilku stopni.

Duże podnośniki pionowe kontra krzesło schodowe w bloku

Ta sama odpowiedź dotyczy sytuacji, w której wysokość przeszkód przekracza 83 cm. Pamiętajmy jednak o tym, że krzesełko schodowe powstało głównie z myślą o seniorach, a podnośniki pionowe oraz platformy to urządzenia dedykowane osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Zamontowanie dużego podnośnika jest świetnym rozwiązaniem dla niepełnosprawnego mieszkańca parteru, który ma do dyspozycji balkon. Dzięki odpowiedniemu usytuowaniu urządzenia Kali, taka osoba zyskuje szansę na wjeżdżanie na wózku do mieszkania bezpośrednio przez balkon. Podnośniki pionowe nie muszą znajdować się w pobliżu schodów, warto więc rozważyć ich założenie, gdy przepisy przeciwpożarowe uniemożliwiają zamontowanie krzesełka HomeGlide. Oczywiście ma to sens tylko wtedy, gdy osoba niepełnosprawna potrafi samodzielnie korzystać z windy krzesełkowej.

Mini winda i podnośnik pionowy
Po lewej winda krzesełkowa HomeGlide, a po prawej duży podnośnik pionowy Kali.

Tania winda na schody zabiegowe? Teraz to możliwe!

Zarówno w blokach, jak i w domach jednorodzinnych osoby niepełnosprawne oraz seniorzy często mają do dyspozycji schody dwubiegowe. Aby pokonać taką przeszkodę w sposób ciągły, należałoby zamontować jedno krzywoliniowe krzesełko schodowe. Jego tor jezdny jest zawsze indywidualnie dopasowywany do kształtu schodów, co znacząco zwiększa koszty produkcji takiego urządzenia. Istnieje jednak tańsze rozwiązanie, które polega na założeniu 2 miniwind HomeGlide – po jednej na każdym biegu schodów. Można je zamontować, gdy senior lub osoba niepełnosprawna jest w stanie samodzielnie przesiąść się z jednego krzesełka schodowego na drugie.

2 krzesełka schodowe HomeGlide
2 krzesełka HomeGlide na schody proste to tańsza alternatywa dla 1 krzesła krzywoliniowego.

Krzesełko HomeGlide a platforma schodowa

Czy tania winda na schody stanowi atrakcyjną alternatywę dla platformy przyschodowej? Nie w każdym przypadku. Platforma umożliwia wygodne przewożenie osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich wzdłuż biegu schodów. Istnieje też możliwość wyposażenia jej w specjalne krzesełko, które pozwoli na bezpieczne transportowanie osób w podeszłym wieku pomiędzy piętrami. Platforma przyschodowa znajduje zastosowanie w budynkach o dużym natężeniu ruchu, lecz sprawdza się także w domach jednorodzinnych oraz blokach. Krzesło schodowe dla seniorów może ją zastąpić jedynie na schodach, przed którymi brakuje miejsca niezbędnego do zamontowania platformy. Sprawdzi się ono w domach seniorów oraz osób niepełnosprawnych, które potrafią samodzielnie przesiąść się z wózka inwalidzkiego na miniwindę. Z powodzeniem montujemy je także w przychodniach oraz w innych obiektach, z których często korzystają osoby w podeszłym wieku.

Platforma schodowa i krzesełko schodowe HomeGlide
Platforma schodowa pozwala na przewożenie osób na wózkach inwalidzkich, a w niektórych przypadkach także seniorów. Tak samo jak krzesełko porusza się wzdłuż biegu schodów.
Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych