Seniorzy mieszkający w budynkach jednorodzinnych korzystali dotąd z podnośników pionowych, schodołazów oraz platform i krzesełek schodowych. Teraz w pokonywaniu stromych stopni schodów pomogą im nowoczesne Windy Domowe Stiltz, które przewożą od 2 do 3 osób.

Przeczytaj poniższy artykuł, aby zapoznać się ze wszystkimi możliwościami zastosowania tych niezwykłych urządzeń.

Winda Domowa Stiltz
Cicha Winda Domowa Stiltz umożliwia komfortową komunikację pomiędzy kondygnacjami

Poniższy tekst dostarczy Ci wiedzę na temat:

  • specyfiki 2- i 3-osobowych urządzeń windowych dla domów jednorodzinnych,
  • warunków montażu małych wind domowych,
  • różnic pomiędzy windami DUO i TRIO marki Stiltz.

Komfortowa i cicha Winda Domowa

Urządzenia marki Stiltz wyróżniają się nie tylko estetycznym wyglądem, ale także intuicyjną obsługą. Aby przemieścić się pomiędzy kondygnacjami, należy wejść do kabiny i przytrzymać przycisk na pulpicie sterowniczym. Jeżeli z małej windy w domu jednorodzinnym korzysta nie tylko senior, ale także inni domownicy, użyj pilota – w zestawie znajdują się dwa piloty zdalnego sterowania. Dzięki niemu w wygodny sposób przywołasz urządzenie dźwigowe na Twoją kondygnację oraz przewieziesz nim zdalnie ciężkie przedmioty lub bagaże. Dużą zaletą windy dla seniora Stiltz jest niemal bezgłośne działanie, które nie zakłóci spokoju domowników, gdy skorzystasz z urządzenia w nocy.

Mała winda do domu
Winda dla seniora podczas przemieszczania się pomiędzy piętrami.

Jak wygląda montaż małej windy w domu jednorodzinnym?

Założenie niewielkiego, przeszklonego urządzenia zajmuje tylko 1-2 dni. Jego montaż nie będzie od Ciebie wymagał modyfikowania instalacji elektrycznej, ponieważ windę Stiltz wystarczy podłączyć do standardowego gniazdka elektrycznego. Atutem tego nowoczesnego dźwigu do transportu osób jest możliwość jego ustawienia w niemalże dowolnym miejscu. Mała winda domowa nie musi być montowana przy ścianie. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by ustawić eleganckie urządzenie w przedpokoju, rogu sypialni czy obok schodów. Założenie dźwigu Stiltz wymaga wykonania niewielkich prac budowlanych, nie będzie więc wiązało się z koniecznością przeprowadzenia gruntownego remontu.

Mała winda domowa
Windę Stiltz można zamontować w dowolnym miejscu.

DUO czy TRIO – który model wybrać?

W ofercie firmy Windy Schodowe możesz znaleźć 2 rodzaje cichych wind do użytku domowego. Pierwszy z nich umożliwia jednoczesne przewożenie dwóch dorosłych pasażerów lub ciężaru nieprzekraczającego 170 kg. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku seniorów, którzy nie są już w stanie pokonywać schodów z powodu ograniczonej sprawności. Z kolei drugi typ urządzenia – winda TRIO, pozwoli Ci w bezpieczny sposób przetransportować osobę niepełnosprawną na wózku inwalidzkim razem z opiekunem. Umożliwi Ci także przewiezienie pomiędzy kondygnacjami seniora, który porusza się przy pomocy balkonika. Udźwig drugiego modelu urządzenia wynosi aż 250 kg! Winda Trio pokonuje również aż 3 kondygnacje. Tutaj znajdziesz wszelkie praktyczne informacje dotyczące Wind Domowych Stiltz.

Kliknij aby połączyć się z ekspertem odnośnie Wind Domowych Stiltz

Windy domowe dla seniora? Nie tylko!

Urządzenia Stiltz to estetycznie wykonane i korzystne cenowo alternatywy dla tradycyjnych wind dla niepełnosprawnych. Oprócz osób w podeszłym wieku oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich, mogą z nich korzystać także pozostali domownicy. Montaż małej windy w domu jednorodzinnym pozwoli zmniejszyć ruch na schodach i bez wysiłku przemieszczać się pomiędzy piętrami. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu czas pokonania jednej kondygnacji wynosi tylko 30 sekund. To znacznie krócej niż w przypadku mozolnego wspinania się po schodach z pomocą opiekuna.

Elegancka winda domowa
Estetycznie wykonana winda w niczym nie przypomina tradycyjnego urządzenia dźwigowego.

Wygoda i szybki czas przejazdu sprawiają, że windy domowe Stiltz są chętnie wykorzystywane także przez osoby młode. Na przykład wtedy, gdy muszą przetransportować z wyższej kondygnacji ciężkie bagaże lub nieporęczne przedmioty, takie jak narty czy duże instrumenty muzyczne.  Urządzenie może też służyć opiekunom zwierząt do wygodnego i bezpiecznego transportowania schorowanych psów, które nie są w stanie samodzielnie pokonywać schodów. Uniwersalne zastosowanie windy Stiltz sprawia, że mogą z niej korzystać wszyscy członkowie Twojej rodziny.

Mała Winda Domowa Stiltz

Dowiedz się więcej o nowoczesnych windach dla seniorów i zamów bezpłatną wycenę modelu DUO lub TRIO.

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych