Krzesełko dla niepełnosprawnych na szynie krzywoliniowej pozwala wjechać po schodach złożonych z kilku oddzielnych biegów lub schodach kręconych. Wykonujemy je zawsze na indywidualne zamówienie – pod konkretne schody.

Winda krzesełkowa
Krzesełko Otolift Two – realizacja firmy Windy Schodowe w Tczewie

Otolift Two – niezawodne krzesło schodowe

Tego typu winda krzesełkowa może zostać zamontowana zarówno po prawej, jak i lewej stronie schodów – od strony wewnętrznej lub zewnętrznej. Jej założenie pozwala trwale zlikwidować barierę architektoniczną w postaci schodów w domu jednorodzinnym, bloku, przychodni, punkcie usługowym lub urzędzie.

Tor jezdny windy schodowej Otolift Two jest zawsze indywidualnie profilowany w procesie produkcji pod kształt konkretnych schodów. Dlatego przed wyprodukowaniem krzesełka konieczne jest wykonanie precyzyjnyh pomiarów przez doświadczoną ekipę.

Przykładem windy krzesełkowej na torze krzywoliniowym jest krzesełko schodowe Otolift TWO.

krzeselko otolift two
Krzesełko schodowe krzywoliniowe w domu jednorodzinnym

Wszystko, co chcesz wiedzieć o krzesełku schodowym Otolift

Otolift jest holenderską firmą założoną w 1891 roku. Produkcją krzesełek schodowych zajmuje się od około 40 lat. Model TWO powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych i od tamtej pory jest ciągle udoskonalany.

Krzesełko schodowe Otolift TWO porusza się na dwóch cienkich rurkach. Dzięki temu zarówno samo urządzenie, jak i szyna jezdna zajmują mało miejsca. Krzesło do zwożenia chorych po schodach jest eleganckie, ma dyskretny kształt oraz subtelną, cienką szynę, przez co prezentuje się doskonale w każdym domu.

Krzesło schodowe dla seniorów Otolift TWO na torze krzywoliniowym

Nowoczesna winda krzesełkowa wyróżnia się intuicyjną obsługą. Może być obracane ręcznie lub automatycznie (w zależności od preferencji użytkownika) oraz wyposażone w składany podnóżek (także automatyczny). Zawiera standardowe pasy bezpieczeństwa lub specjalne, 4-punktowe. Użytkownik może wybrać kolor tapicerki lub szyny jezdnej według własnego uznania.

Krzesełko Otolift Two
Krzesełko na schody Otolift Two zapewnia seniorom bezpieczeństwo raz komfort, a przy tym efektownie się prezentuje.

Cechy charakterystyczne krzesełka schodowego Otolift TWO

  • zasilanie akumulatorowe i automatyczne ładowanie baterii,
  • intuicyjna obsługa i lekkie elementy sterujące,
  • płynny start / hamowanie urządzenia,
  • radiowe piloty zdalnego sterowania,
  • czujniki bezpieczeństwa w postaci naciskowych elementów na obudowie,
  • elektroniczne i mechaniczne systemy hamulcowe,
  • stosunkowo cicha praca (do 40 dBA),
  • łatwy i szybki montaż,
  • dostępne różne szerokości i wysokości siedziska.

Ile kosztuje krzesełko schodowe Otolift Two?

Koszt takiego krzesełka na schody jest uzależniony od całkowitej długości toru jezdnego oraz liczby i rodzaju zakrętów, jakie krzesełko musi pokonać na swojej drodze. Orientayjna cena windy schodowej wynosi ok. 27-36 tys. zł brutto. Możesz zmniejszyć tę kwotę dzięki uzyskaniu dofinansowania dla osób niepełnosprawnych na likwidację barier ze środków PFRON.

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych