Krzesełka schodowe montowane na zewnątrz

Niewiele osób wie, że krzesełka schodowe można wykorzystać na dworze. Przed domem, blokiem, w ogrodzie czy miejscu pracy. Wiesz, że urządzenia mogą być odporne na zmienne czynniki atmosferyczne? Schody, z których pokonaniem masz problem, znajdują się na zewnątrz? Ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

Zewnętrze krzesełko schodowe – gdzie mogę go używać?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – zewnętrze krzesełko schodowe możesz używać wszędzie, gdzie masz do pokonania schody proste, znajdujące się na dworze. Zewnętrzna winda schodowa, bardzo często montowana jest na schodach przed domem jednorodzinnym, w ogrodzie, na tarasie, przed blokiem oraz przy schodach w miejscach użyteczności publicznej.

Krzesełko schodowe montowane na zewnątrz odporne jest na działania czynników atmosferycznych. Sprawdzi się zarówno zimą jak i latem. Zimą dodatkową przeszkodą są oblodzone lub ośnieżony schody – krzesełko schodowe gwarantuje bezpieczne i komfortowe pokonanie bariery architektonicznej.

Obejrzyj nasze wideo, aby zobaczyć, jak działa krzesełko schodowe:

Obsługa zewnętrznego krzesełka schodowego

Winda schodowa zamontowana na zewnątrz jest tak samo obsługiwana jak krzesełko schodowe montowane wewnątrz budynku. Krzesełko schodowe sterujesz za pomocą joysticka wbudowanego w podłokietnik lub za pomocą pilota zdalnego sterowania. Pasy dbają o Twoje bezpieczeństwo podczas użytkowania oraz czujniki wykrywające przeszkody na torze jazdy. Wykrycie przeszkody powoduje zatrzymanie się krzesełka.

Zewnętrzne krzesełko schodowe:

  • Urządzenie możesz zamontować na schodach znajdujących się na dworze (np. przed domem, w ogrodzie),
  • W zestawie z krzesełkiem schodowym otrzymasz pokrowiec, który jest dodatkową ochroną dla krzesełka (m.in. zapobiega gromadzeniu się liści lub śniegi na urządzeniu),
  • Krzesełko schodowe jest odporne na zmienną pogodę,
  • Użytkowanie windy schodowej gwarantuje komfort oraz bezpieczeństwo,
  • Oblodzone lub ośnieżone schody przestaną być dodatkową przeszkodą podczas zimy,
  • Krzesełko można zamontować na schodach o kącie nachylenia od 23° do 55°, a jego udźwig wynosi 127 kg (dokładne parametry krzesełka znajdziesz tutaj),
  • Możesz starać się o dofinansowanie ze środków PFRON na zakup windy schodowej.

Jeśli poruszasz się na wózku inwalidzkim może Cię zainteresować również urządzenie, jakim jest platforma schodowa. Umożliwia ona pokonanie schodów bez konieczności zejścia z wózka. Więcej o platformach schodowych przeczytasz klikając tutaj.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail