Niewiele osób wie, że krzesełka schodowe można wykorzystać na dworze. Przed domem, blokiem, w ogrodzie czy miejscu pracy. Wiesz, że urządzenia mogą być odporne na zmienne czynniki atmosferyczne? Schody, z których pokonaniem masz problem, znajdują się na zewnątrz? Ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

Zewnętrze krzesełko schodowe – gdzie mogę go używać?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – zewnętrze krzesełko schodowe możesz używać wszędzie, gdzie masz do pokonania schody proste, znajdujące się na dworze. Zewnętrzna winda schodowa, bardzo często montowana jest na schodach przed domem jednorodzinnym, w ogrodzie, na tarasie, przed blokiem oraz przy schodach w miejscach użyteczności publicznej.

Krzesełko schodowe montowane na zewnątrz odporne jest na działania czynników atmosferycznych. Sprawdzi się zarówno zimą jak i latem. Zimą dodatkową przeszkodą są oblodzone lub ośnieżony schody – krzesełko schodowe gwarantuje bezpieczne i komfortowe pokonanie bariery architektonicznej.

Obejrzyj nasze wideo, aby zobaczyć, jak działa krzesełko schodowe:

Krzesełko schodowe Acorn na schody proste

Obsługa zewnętrznego krzesełka schodowego

Winda schodowa zamontowana na zewnątrz jest tak samo obsługiwana jak krzesełko schodowe montowane wewnątrz budynku. Krzesełko schodowe sterujesz za pomocą joysticka wbudowanego w podłokietnik lub za pomocą pilota zdalnego sterowania. Pasy dbają o Twoje bezpieczeństwo podczas użytkowania oraz czujniki wykrywające przeszkody na torze jazdy. Wykrycie przeszkody powoduje zatrzymanie się krzesełka.

Zewnętrzne krzesełko schodowe:

  • Urządzenie możesz zamontować na schodach znajdujących się na dworze (np. przed domem, w ogrodzie),
  • W zestawie z krzesełkiem schodowym otrzymasz pokrowiec, który jest dodatkową ochroną dla krzesełka (m.in. zapobiega gromadzeniu się liści lub śniegi na urządzeniu),
  • Krzesełko schodowe jest odporne na zmienną pogodę,
  • Użytkowanie windy schodowej gwarantuje komfort oraz bezpieczeństwo,
  • Oblodzone lub ośnieżone schody przestaną być dodatkową przeszkodą podczas zimy,
  • Krzesełko można zamontować na schodach o kącie nachylenia od 23° do 55°, a jego udźwig wynosi 127 kg (dokładne parametry krzesełka znajdziesz tutaj),
  • Możesz starać się o dofinansowanie ze środków PFRON na zakup windy schodowej.

Cicha winda Stiltz – sposób na likwidację barier w domu

Po zlikwidowaniu barier architektonicznych na zewnątrz warto też usunąć przeszkody w postaci schodów wewnątrz budynku. Doskonałym sposobem na przystosowanie domu do potrzeb osób mających trudności z wchodzeniem po schodach jest zamontowanie windy Stiltz. Urządzenia te występują w wersji dwuosobowej i trzyosobowej, umożliwiając bezpieczne transportowanie seniorów oraz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (model TRIO). Mogą pełnić rolę windy w domu jednorodzinnym oraz mieszkaniu dwupoziomowym. Nie trzeba ich montować przy ścianie, dzięki czemu miejsce ich zainstalowania jest niemal dowolne.

winda osobowa do domu
Winda domowa Stiltz DUO

Jeśli poruszasz się na wózku inwalidzkim może Cię zainteresować również urządzenie, jakim jest platforma schodowa. Umożliwia ona pokonanie schodów bez konieczności zejścia z wózka. Więcej o platformach schodowych przeczytasz klikając tutaj.