Niewiele osób wie, że krzesełka schodowe można wykorzystać na dworze. Przed domem, blokiem, w ogrodzie czy miejscu pracy. Czy wiesz, że te urządzenia mogą być odporne na zmienne czynniki atmosferyczne? Schody, z których pokonaniem masz problem, znajdują się na zewnątrz? Ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

Krzesełko na schody
Krzesełko dla seniora

Zewnętrze krzesełko schodowe – gdzie mogę go używać?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – z zewnętrzego krzesełka schodowego możesz korzystać na schodach prostycb, znajdujących się na dworze. Zewnętrzna winda schodowa jest bardzo często montowana na schodach przed domem jednorodzinnym, w ogrodzie, na tarasie, przed blokiem oraz przy schodach w miejscach użyteczności publicznej.

Krzesło schodowe Acorn
Krzeselko do transportowania chorych po schodach

Krzesełko schodowe montowane na zewnątrz jest odporne na działanie czynników atmosferycznych. Sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem. Zimą dodatkową przeszkodą są oblodzone lub ośnieżony schody – krzesełko schodowe gwarantuje bezpieczne i komfortowe pokonanie takiej bariery architektonicznej.

Obejrzyj nasze wideo, aby zobaczyć, jak działa krzesełko schodowe:

Krzesełko schodowe Acorn na schody proste

Obsługa zewnętrznego krzesełka schodowego

Windę schodową zamontowaną na zewnątrz obsługuje się tak samo, jak krzesełko schodowe montowane wewnątrz budynku. Sterujesz nią za pomocą joysticka wbudowanego w podłokietnik lub pilota zdalnego sterowania. Podczas użytkowania windy krzesełkowej bezpieczeństwo zapewniają Ci pasy bezpieczeństwa oraz czujniki wykrywające przeszkody na torze jazdy. Wykrycie przeszkody powoduje zatrzymanie się krzesełka.

mini dźwig
Krzesełko Acorn na schodach zewnętrznych

Zewnętrzne krzesełko schodowe – kluczowe informacje

  • Można je zamontować na schodach znajdujących się na dworze (np. przed domem, w ogrodzie).
  • W zestawie z krzesełkiem schodowym otrzymasz pokrowiec, który stanowi dodatkową ochronę dla krzesełka (m.in. zapobiega gromadzeniu się liści lub śniegi na urządzeniu).
  • Krzesełko schodowe jest odporne na zmienną pogodę.
  • Użytkowanie windy schodowej zapewni Ci komfort oraz bezpieczeństwo.
  • Zimą oblodzone lub ośnieżone schody przestaną być dodatkową przeszkodą.
  • Krzesełko schodowe można zamontować na schodach o kącie nachylenia od 23° do 55°, a jego udźwig wynosi 127 kg (dokładne parametry krzesełka znajdziesz tutaj),
  • Możesz starać się o dofinansowanie ze środków PFRON na zakup windy schodowej.
Krzesło dla niepełnosprawnych na schody
Uzyskaj dofinansowanie ze środków PFRON na krzesełko shodowe!

Cicha winda Stiltz – sposób na likwidację barier w domu

Po zlikwidowaniu barier architektonicznych na zewnątrz warto też usunąć przeszkody w postaci schodów wewnątrz budynku. Doskonałym sposobem na przystosowanie domu do potrzeb osób mających trudności z wchodzeniem po schodach jest zamontowanie windy Stiltz. Urządzenia te występują w wersji dwuosobowej i trzyosobowej, umożliwiając bezpieczne transportowanie seniorów oraz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (model TRIO). Mogą pełnić rolę windy w domu jednorodzinnym oraz mieszkaniu dwupoziomowym. Nie trzeba ich montować przy ścianie, dzięki czemu miejsce ich zainstalowania jest niemal dowolne.

winda osobowa do domu
Winda domowa Stiltz DUO

Jeśli poruszasz się na wózku inwalidzkim może Cię zainteresować również urządzenie, jakim jest platforma schodowa. Umożliwia ona pokonanie schodów bez konieczności zejścia z wózka. Więcej o platformach schodowych przeczytasz klikając tutaj.

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych