Krzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift TWO jest to krzesełko robione pod zamówienie, pod wymiar. Oznacza to, że zawsze przed montażem należy wykonać pomiar i rysunek schodów. Te materiały my jako firma wysyłamy do producenta, który przygotowuje tak zwany projekt wykonawczy, czyli projektuje kształt szyny jezdnej, zakręty, usytuowanie przystanków na szynie jezdnej. My jako firma na podstawie projektu robimy montaż. Tak więc ten projekt jest istotną częścią całości. Otrzymując projekt sprawdzamy jeszcze raz schody, tak by nie było żadnej pomyłki przed montażem. Po naszym potwierdzeniu projektu fabryka produkuje szynę jezdną.

Krzesełko krzywoliniowe Otolift TWO jako urządzenie do przewozu osób niepełnosprawnych.
Krzesełko krzywoliniowe Otolift TWO jako urządzenie do przewozu osób niepełnosprawnych.

Jak wygląda szyna jezdna w krzesełku Otolift TWO

Szyna jezdna w modelu Otolift Two jest zbudowana z dwóch rur o średnicy mniej więcej 40 mm. Usytuowane są one jedna nad drugą i na sztywno ze sobą zespawane. Obok górnej rury znajduje się zębatka po której urządzenie przemiesza się w górę i w dół. Standardowo szyna jezdna jest w kolorze szarym, białym lub brązowym. Na zamówienie jako opcja za dopłatą w fabryce można pomalować ją na dowolny inny kolor w kolorze RAR.

Szyny te po naszym potwierdzeniu i przeanalizowaniu projektu wykonawczego są produkowane w fabryce. Rury te są cięte pod wymiar, gięte zgodnie z projektem, spawane i malowane i pakowane w odcinki około 2 metrowe. Nasi monterzy podczas montażu łączą je specjalnymi zestawami łączącymi i podpierają nóżkami montowanymi do stopni schodów. Przy montażu ustawia się wysokość nóżek zgodnie z projektem. Ustawia się szynę na nóżkach i montuje wszystkie elementy razem.

Jak działa krzesełko schodowe Otolift TWO w domu jednorodzinnym?

Jak wygląda montaż krzesełka schodowe Otolift TWO?

Prócz montażu szyny oczywiście montujemy także inne elementy. Na przykład w dolnej rurce gdzie idzie zębatka łączymy kabel z punktami ładowania. W krzesełkach schodowych mamy zasilanie akumulatorowe. Oznacza to, że krzesełko schodowe podczas poruszania się po szynie jezdnej pobiera prąd z akumulatora. Podczas parkowania na przystanku dolnym lub górnym się ładuje. Ładowarkę dołączoną w zestawie podłączamy pod górny lub pod dolny punkt ładowania. Pozostałe punkty ładowania spinamy kablem, który idzie w środku dolnej rury. Do montażu potrzebujemy tylko jedno gniazdko 230 v.

Po ustawieniu szyny jezdnej na schodach sprawdzamy wymiary tak by szyna jezdna zajmowała jak najmniej miejsca na schodach. Warto wiedzieć, że szyna jezdna zabiera z szerokości schodów około 20 centymetrów. Szyna jezdna nie przeszkadza jednak pozostałym domownikom korzystania ze schodów i swobodnego poruszania się po nich. Nóżki przykręcamy do stopni schodów. Na końcu na szynę zakładamy mechanizm jezdny czyli wagonik jezdny i siedzisko, łączymy mechanicznie i elektrycznie całość.

Złożone krzesełko Otolift TWO nie zajmuje dużo miejsca na schodach.
Złożone krzesełko Otolift TWO nie zajmuje dużo miejsca na schodach.

Przejazd jazdy na krzesełku schodowym Otolift TWO

W całości skręcone krzesełko podlega przejazdowi próbnemu. Krzesełka krzywoliniowe są po montażu także programowanie: ustawiamy prędkość na poszczególnych odcinkach, programujemy przystanki pośrednie i górny i dolny. Patrzymy czy podczas przejazdu próbnego nie koliduje z żadnym wystającym elementem typu obrazy czy włączniki. Następnie robimy szkolenie dla Klienta z obsługi. Pokazujemy jak używać, na co zwracać uwagę, co jest ważne. Mówimy o konserwacji regularnej. Przekazujemy także instrukcję obsługi.

Sam montaż krzesełko schodowego Otolift Two zajmuje dla dwóch monterów około jednego dnia. Jeżeli chodzi o czas realizacji czyli od podpisania zamówienia do montażu jest to około trzy tygodnie.

Oferta krzesełek schodowych
Skontaktuj się z nami i sprawdź ofertę dostępnych krzesełek schodowych.

Gwarancja na krzesełko schodowe Otolift TWO

Gwarancja na to urządzenie jest trzyletnia. Akumulatory w krzesełku powinny wytrzymać cztery lata. Akumulatory zawsze przy serwisie są gruntownie sprawdzane. Ich żywotność zależy od wielu czynników. Między innymi od wagi pasażera, kąta nachylenia schodów, długości szyny jezdnej. Raz na dziesięć lat może być także konieczność wymiany rolek prowadzących. Rolki są wykonane z bardzo twardego plastiku, który może się ścierać lub pojawić się mikropęknięcia.

Sterowanie krzesełkiem

Sterowanie w krzesełku jest możliwe albo przyciskiem na prawym lub lewym podłokietniku, który trzeba przycisnąć aby uruchomić urządzenie. Umiejscowienie tego przycisku ustalamy z Klientem na etapie składania zamówienia. Również możliwe jest sterowanie za pomocą pilotów zdalnego sterowania. Na etapie montażu należy piloty sparować z urządzeniem. Mamy także w opcji dodatkowej immobilizer, czyli takie małe urządzenie, które pozwala nam zablokować urządzenie przed osobami postronnymi.

Krzesełka Otolift występują także w wersji zewnętrznej. Krzesełko jest wtedy bardziej szczelne i odporne na warunki atmosferyczne. Tapicerka jest wodoodporna. Krzesełko wyposażone jest także w pokrowiec, którym przykrywamy urządzenia podczas nie używania tego urządzenia. Takie krzesełka polecamy szczególnie w przypadku miejsc publicznych, gdzie potrzebna jest dłuższa szyna jezdna.