Ceny naszych dźwigów zależą od bardzo wielu czynników. Wiemy jednak, że koszt urządzenia odgrywa istotną rolę w decyzji zakupowej, dlatego często podajemy widełki cenowe. Zobacz, jaki może być orientacyjny koszt montażu windy, która zniweluje bariery architektoniczne w Twoim domu.

Ceny urządzeń do likwidacji barier architektonicznych
Osoba niepełnosprawna przed przed schodami

Z artykułu dowiesz się:

  • co obejmuje cena urządzenia,
  • ile kosztuje winda do bloku,
  • jakie są orientacyjne ceny wind domowych,
  • co możesz zrobić, aby obniżyć koszt likwidacji barier architektonicznych.

Ile kosztuje winda i co obejmuje cena?

Osoby starsze i niepełnosprawne bardzo często pytają o cenę krzesełka schodowego, platformy lub podnośnika pionowego. Tymczasem większość urządzeń z naszej oferty nie ma wyznaczonych cen katalogowych.

Koszt likwidacji barier obejmuje bowiem nie tylko zakup, ale także założenie i dostawę windy oraz szkolenie z obsługi dźwigu. Warunki montażu są w każdym budynku inne, lecz zawsze bezpośrednio wpływają na cenę.

Krzesełko schodowe dla osoby niepełnosprawnej i seniora
Długość, rodzaj i kształt schodów to tylko część czynników mających wpływ na finalną cenę urządzenia.

Finalny koszt założenia urządzenia zależy m.in. od:

  1. materiału, sposobu wykonania, umiejscowienia, kształtu, długości i szerokości schodów,
  2. ilości miejsca przed schodami oraz
  3. wybranych opcji.

Właśnie dlatego nie publikujemy informacji o dokładnych kosztach urządzeń, a jedynie orientacyjne widełki cenowe. Zanim przejdziemy do ich omówienia, warto jeszcze dodać, że wszystkie ceny stanowią kwoty brutto dla prywatnych odbiorców oraz netto dla firm.

dofinansowanie PFRON
Zobacz jak uzyskać dofinansowanie PFRON
Zewnętrzna winda krzesełkowa Acorn
Obniż koszt zakupu krzesełka schodowego, korzystając z dofinansowania PFRON, pomocy fundacji lub wsparcia spółdzielni mieszkaniowej.

Najtańsze urządzenia i windy dla niepełnosprawnych – ceny.

Numer 1: używane krzesełko schodowe

Jeżeli rozważasz zakup używanego krzesełka dla seniora na szynie prostej, to powinieneś liczyć się z wydatkiem rzędu ok. 5–6 tys. zł. Wszystkie używane windy schodowe są dostępne w stanie dobrym lub bardzo dobrym – po przeprowadzeniu serwisu i zweryfikowaniu ich sprawności. Okres gwarancji takich urządzeń wynosi od 6 do 24 miesięcy.

Numer 2: podnośnik ścienny

Na podium najtańszych urządzeń dla osób niepełnosprawnych znajduje się także podnośnik ścienny, który pozwala na transportowanie chorego na terenie mieszkania. Dzięki niemu opiekun schorowanej osoby może ją łatwo przenieść np. z wózka inwalidzkiego do wanny, na muszlę klozetową lub do łóżka. Ile kosztuje podnośnik dla niepełnosprawnych? Cena obejmująca dostawę i montaż urządzenia sięga ok. 7-8 tys. zł.

Podnośnik ścienny do transportowania osób chorych i niepełnosprawnych
Podnośnik Levicare pozwala na przenoszenie osoby niepełnosprawnej bez konieczności użycia siły.

Numer 3: używany schodołaz kroczący

Mobilny transporter pozwala na przewożenie osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim po schodach – zarówno w domu, bloku, jak i przestrzeni publicznej. Koszt zakupu używanego schodołazu kroczącego to wydatek rzędu 8-9 tys. zł.

Numer 4: nowe krzesełko HomeGlide

Krzesło ruchome na schody proste zamontowane wewnątrz budynku kosztuje mniej więcej 10-12 tys. zł. Przygotowanie precyzyjnej wyceny wymaga zawsze uwzględnienia specyfiki schodów oraz wybranych opcji.

Numer 5: nowe krzesełko dla seniora Acorn Superglide 130

Nieco droższe od modelu HomeGlide jest krzesełko do transportu po schodach prostych Acorn. W przypadku montażu wewnątrz budynku (na krótkich schodach) jego cena może nieco przekroczyć 13 tys. zł. Założenie takiej windy na nietypowych schodach, na zewnątrz budynku lub z wykorzystaniem szyny z zawiasem zwiększa koszty do około 16 tys. zł.

Ile kosztuje winda do bloku oraz domu, a ile schodołaz gąsienicowy?

Schodołaz – cena zakupu i wynajmu

Cena nowego schodołazu gąsienicowego wraz ze szkoleniem z obsługi wynosi ok. 17-18 tys. zł. Rzadko dysponujemy używanym urządzeniem tego typu. Jeśli jednak potrzebujesz taniego schodołazu, możesz go od nas wynająć za 500-1000 zł (w zależności od długości okresu najmu). Wypożyczenie mobilnego transportera to świetny sposób na przetestowanie funkcjonalności urządzenia w domu lub jego wykorzystanie podczas wakacyjnego wyjazdu.

Używane krzesełko schodowe krzywoliniowe – cena

Koszt zakupu windy krzesełkowej z rynku wtórnego, która porusza się wzdłuż schodów zabiegowych łączących jedną kondygnację wynosi maks. 20 tys. zł.

Wydatek podobnego rzędu dotyczy kupna używanej platformy schodowej prostoliniowej Logic, która porusza się wzdłuż schodów o długości ok. 3 metrów. Duży wpływ na jej finalną wycenę ma jednak sposób montażu – do ściany lub do słupków, wewnątrz albo na zewnątrz budynku.

Ile kosztuje winda do bloku? Cena nowego krzesełka schodowego krzywoliniowego

Montujemy windy schodowe zarówno w domach, jak i budynkach wielorodzinnych, lecz liczba kondygnacji ma zawsze istotny wpływ na cenę urządzenia. Zakup krzesełka krzywoliniowego, które likwiduje bariery w ramach jednego piętra, to wydatek rzędu od 29 tys. do ponad 32 tys. zł. Urządzenie poruszające się pomiędzy dwoma kondygnacjami kosztuje ponad 40 tys. zł. W przypadku 3 kondygnacji cena rośnie do ok. 60 tys. zł, a przy czterech piętrach – do 70-80 tys. zł.

Platforma schodowa dla niepełnosprawnych – cena

Oferta krzesełek schodowych

Zakup nowej platformy prostoliniowej Logic to koszt przewyższający 39 tys. zł. Platforma na szynie prostej Ascendor PLG7 – w zależności od parametrów schodów – kosztuje od 40 tys. do ponad 43 tys. zł. Koszt krzywoliniowej platformy schodowej Ascendor PLK8 rozpoczyna się od760 tys. zł i rośnie wraz z liczbą kondygnacji, przystanków oraz zakrętów.

Na cenę platformy schodowej wpływa także liczba przystanków i zakrętów.
Platforma schodowa dla osób niepełnosprawnych Ascendor PLG7

Podnośnik dla niepełnosprawnych – cena

Cena małego podnośnika LiftBoy rozpoczyna się od 28 tys. zł, lecz w zależności od wybranych opcji może sięgać 33 tys. zł. Większy podnośnik Kali B, który można zamontować np. obok balkonu, jest nieco droższy. Jego cena zwykle przekracza 37 tys. zł, a w przypadku wysokości podnoszenia wynoszącej 3 metry, sięga powyżej 48 tys. zł.

Mały podnośnik pionowy LiftBoy likwiduje barierę architektoniczną w biurze.
W przypadku firm cena podnośnika LiftBoy rozpoczyna się od 25 tys. zł netto.

Komfortowa winda domowa – cena

Koszt cichej windy do domu Stiltz zależy m.in. od wyboru modelu urządzenia. Cena dwuosobowego podnośnika DUO przekracza 70 tys. zł. Z kolei trzyosobowa winda, która umożliwia także przewożenie osoby na wózku inwalidzkim i jej opiekuna kosztuje ponad 80-90 tys. zł.

Mała winda do domu
Mała i funkcjonalna winda do domu

Jak obniżyć koszty likwidacji barier?

Aby zmniejszyć wydatki, warto uzyskać dofinansowanie dla niepełnosprawnych ze środków PFRON, którego wysokość może sięgać nawet 95% wartości urządzenia. Przy zakupie windy wiele osób korzysta też z pomocy różnych fundacji lub finansowego wsparcia ze strony spółdzielni/administracji budynku. Istnieje też możliwość zamówienia windy w ramach leasingu, obniżenia kosztów dostawy i montażu lub podzielenia wartości zapłaty na maksymalnie 4 części.

Jeśli zależy Ci na zmniejszeniu kosztów likwidacji barier architektonicznych, skontaktuj się z nami i zapytaj, jak możemy Ci pomóc.

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych