Ceny za krzesełko dla niepełnosprawnych zaczynają się już od 11 tysięcy złotych. Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, że koszt urządzenia do likwidacji barier architektonicznych zależy od wielu kwestii. Jako firma Windy Schodowe od lat zajmujemy się likwidacją barier architektonicznych i jesteśmy liderem na polskim rynku krzesełek schodowych. W tym artykule poznają Państwo: 

Jaka jest cena krzesełka dla niepełnosprawnych?

Zakup najtańszego krzesełka schodowego Homeglide na schody jednobiegowe to wydatek rzędu ok. 11 tysięcy złotych. Krzesełka na schody zabiegowe są droższe. Wynika to z konieczności indywidualnego przygotowania szyny jezdnej pod konkretne zamówienie. Istnieje jednak alternatywne rozwiązanie tego problemu. Montaż dwóch krzesełek na torze prostoliniowym jest tańszy niż zakup jednego krzesełka na torze krzywoliniowym. W ten sposób można zaoszczędzić nawet 10 tysięcy złotych. Jako firma zajmująca się od ponad 10 lat montażem urządzeń do likwidacji barier architektonicznych mamy w ofercie zarówno tańsze, jak i droższe rozwiązania. W następnej części artykuły poznają Państwo modele krzesełek wybieranych najczęściej przez polskich klientów.

Krzesełka dla niepełnosprawnych w ofercie firmy Windy Schodowe

Od ponad dekady działamy na polskim rynku. Urządzenia, które w tym czasie zamontowaliśmy, odmieniły życie tysięcy klientów i ich rodzin. Lata praktyki pozwoliły nam zebrać cenne doświadczenia. Jesteśmy firmą, która likwiduje bariery architektoniczne w sytuacjach, gdy inni bezradnie rozkładają ręce. Poniżej znajdą Państwo wykaz krzesełek schodowych dla niepełnosprawnych dostępnych w naszej ofercie. 

Krzesełko dla niepełnosprawnych Acorn Superglide na schody proste

To jedno z najpopularniejszych modeli krzesełek dla niepełnosprawnych. Cena urządzenia zaczyna się od 12,5 tysięcy złotych w wersji wewnętrznej. Jeśli chcą Państwo zamontować krzesełko na zewnątrz budynku koszt urządzenia wzrośnie do 13-17 tysięcy złotych. Więcej informacji o krzesełku dla niepełnosprawnych Acorn Superglide można przeczytać w naszej ofercie.

Krzesełko schodowe HomeGlide na schody proste

Nasza cena krzesełka dla niepełnosprawnych HomeGlide jest najniższa w Polsce. Tanie krzesełko schodowe HomeGlide to koszt ok. 11 tysięcy złotych. Ten model krzesełka montujemy tylko wewnątrz budynków. Szczegółowy opis krzesełka HomeGlide dla niepełnosprawnych jest w naszym informatorze.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift Modul AIR

To prawdziwy hit wśród krzesełek na schody zabiegowe. Wybierając to urządzenie do likwidacji barier architektonicznych, należy przygotować się na wydatek rzędu 34-36 tysięcy złotych. Wyższa, choć wciąż konkurencyjna, cena krzesełka dla niepełnosprawnych wynika z faktu, że szyna jezdna urządzenia na torze krzywoliniowym jest projektowana pod konkretne zamówienie. Jednak dzięki modułowej konstrukcji szyny, zamówienie może być zrealizowane bardzo szybko. Urządzenie możemy zamontować już kilkanaście dni po złożeniu zamówienia. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o krzesełku Otolift Modul AIR, zapraszamy na naszą stronę. 

Od czego zależy cena krzesełka dla niepełnosprawnych?

Jak widać cena krzesełka dla niepełnosprawnych wynosi od 10 do nawet 36 tysięcy złotych. Z czego to wynika? 

Jednym z czynników wpływających na cenę krzesełka dla niepełnosprawnych jest rodzaj schodów. Krzesełka na szynie prostej są znacznie tańsze niż urządzenia na szynie krzywej. Jest to spowodowane mniej skomplikowanym procesem produkcji. Krzesełka na szynie prostej nie są robione na indywidualne zamówienie. Czasem można też kupić używane urządzenie

Miejsce montażu krzesełka również wpływa na jego cenę. Urządzenia montowane w środku budynku, np. na klatce schodowej czy na schodach w domu będą tańsze niż krzesełka montowane na zewnątrz.

3 sposoby, aby obniżyć cenę krzesełka dla niepełnosprawnych

Na szczęście są pewne sposoby na zmniejszenie wydatku na likwidację barier architektonicznych. W kolejnych akapitach wyjaśniamy, co można zrobić, aby obniżyć koszt likwidacji barier architektonicznych.

Dotacja z PFRON na krzesełko dla niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych umożliwia uzyskanie częściowego dofinansowania do likwidacji barier architektonicznych. Krzesełko schodowe niewątpliwie zwiększy samodzielność osób niepełnosprawnych i pomoże im w codziennym funkcjonowaniu. W tym artykule opisaliśmy procedurę ubiegania się o wsparcie finansowe. Trzeba pamiętać, że PFRON nie refunduje kosztów wcześniej zakupionych urządzeń, ale udziela środków na zakup nowego sprzętu. W związku z tym, jeśli chcą Państwo kupić krzesełko schodowe z dofinansowaniem, należy najpierw uzyskać dotację, a potem kupić urządzenie. 

Dofinansowanie ze spółdzielni mieszkaniowej

Osoby niepełnosprawne mieszkające w bloku mogą wystąpić do wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej o wsparcie finansowe przy zakupie krzesełka. Inwestycja w likwidację barier architektonicznych zwiększy komfort życia seniorów i osób niepełnosprawnych.

Używane krzesełko dla niepełnosprawnych

Oferujemy zakup używanych krzesełek dla niepełnosprawnych w korzystnej cenie. Rozwiązanie to ma jednak pewne ograniczenia. Po pierwsze, zakup używanego krzesełka jest możliwy tylko w przypadku urządzeń na torze prostoliniowym. Po drugie, używane urządzenia nie są objęte dofinansowaniem PFRON.

Jakie krzesełko dla niepełnosprawnych wybrać?

Zastanawiają się Państwo, jakie krzesełko będzie najlepsze w Waszej sytuacji? Zapraszamy do kontaktu. Nasi doradcy wiedzą, jakie pytania zadać, aby poznać Państwa potrzeby. Chętnie podpowiemy też, jak krok po kroku uzyskać dofinansowanie z PFRON