Szukasz taniego krzesła dla seniora, które pozwoli Ci bez wysiłku pokonywać schody w Twoim domu? Zobacz, jak wiele możesz zaoszczędzić, wybierając windę krzesełkową HomeGlide z dofinansowaniem PFRON!

Czytając artykuł, dowiesz się:

  • Ile kosztuje tanie krzesło na schody proste,
  • gdzie można zamontować krzesełko HomeGlide,
  • ile możesz zaoszczędzić, jeśli uzyskasz pomoc dla niepełnosprawnych z PFRON.

Dlaczego seniorzy kochają krzesełka HomeGlide?

Ponieważ te kompaktowe windy krzesełkowe dają starszym osobom więcej niż bezpieczeństwo przemieszczania się pomiędzy piętrami.  Krzesła dla seniora pozwalają na pokonywanie schodów w wygodnej pozycji siedzącej – bez bólu i bez wysiłku. Dzięki nim osoby starsze odzyskują samodzielność poruszania się i mogą znów prowadzić aktywny tryb życia. A także swobodnie przemieszczać się pomiędzy piętrami – niezależnie od tego, czy mieszkają w domu jednorodzinnym, czy w bloku. Krzesełka na schody proste HomeGlide wyróżniają się również intuicyjnym sterowaniem, z którym bez trudu poradzą sobie osoby w każdym wieku.

Tania winda dla seniora sprawdzi się zarówno w domu, jak i w bloku.

Gdzie można zamontować tanie krzesło dla seniora?

To nowoczesne urządzenie nadaje się do użytku wewnątrz pomieszczeń – na schodach prostoliniowych o maksymalnym kącie nachylenia wynoszącym 53 stopnie. Krzesełko HomeGlide w wersji standardowej jest przystosowane do przewożenia osób o wadze sięgającej 125 kg. Istnieje jednak także wersja o zwiększonym udźwigu (do 146 kg), która porusza się tylko po schodach o kącie sięgającym maks. 45 stopni.

Ze względu na atrakcyjną cenę część klientów montuje 2 krzesła HomeGlide na schodach dwubiegowych. W ten sposób udaje im się uniknąć zakładania jednej windy krzywoliniowej, która jest droższa niż 2 tanie urządzenia na schody proste.

Krzesełka schodowe HomeGlide można łatwo złożyć, aby zajmowały mniej miejsca na schodach.

Dofinansowanie PFRON 2021 obniży cenę krzesła schodowego

Choć seniorzy doceniają liczne zalety kompaktowej windy krzesełkowej, to wielu z nich podkreśla znaczenie niskiej ceny urządzenia. Ile zatem kosztuje nowe krzesełko HomeGlide? Cena minidźwigu zależy od wielu czynników. Można jednak przyjąć, że wersja standardowa windy, która porusza się po torze prostym o długości 5 m, to koszt rzędu 9 000 zł.

Wydatki poniesione na zakup oraz montaż windy mogą być jednak znacznie niższe i w niektórych przypadkach sięgać zaledwie kilkuset złotych. Obniżenie kosztów jest możliwe dzięki otrzymaniu dofinansowania na likwidację barier architektonicznych ze środków PFRON, którego wartość może sięgać nawet 95% wartości inwestycji.

Założenie 2 krzesełek prostych HomeGlide jest tańsze niż montaż 1 windy krzywoliniowej.

Jak uzyskać pomoc dla niepełnosprawnych z PFRON?

Aby ją otrzymać, należy posiadać orzeczenie o niepełnosprawności oraz wykazać, że w miejscu zamieszkania występuje przeszkoda w postaci schodów. Konieczne będzie także wypełnienie wniosku oraz skompletowanie załączników, a następnie złożenie dokumentacji do odpowiedniego PCPR-u, MOPS-u lub MOPR-u.

Kliknij, aby pobrać aktualną listę urzędów, które przyjmują wnioski o dofinansowania PFRON!

Dofinansowanie PFRON - lista MOPS-ów, MOPR-ów i PCPR-ów
Lista adresowa MOPS-ów, MOPR-ów i PCPR-ów

Co istotne – skorzystanie z dofinansowania PFRON nie wymaga posiadania całej kwoty inwestycji, a jedynie określonego wkładu własnego. To oznacza, że po uzyskaniu dotacji z PCPR-u możesz zamówić montaż krzesła schodowego nawet wtedy, gdy nie dysponujesz dużymi oszczędnościami. Atrakcyjna cena windy krzesełkowej w połączeniu z możliwością otrzymania finansowego wsparcia sprawiają, że wybór krzesełka HomeGlide to podwójne oszczędności.

Dwa krzesła HomeGlide – realizacja firmy Windy Schodowe

Pomoc dla niepełnosprawnych z PFRON i nie tylko

Warto pamiętać, że nawet w przypadku odmowy przyznania dotacji na likwidację barier, senior może skorzystać z pomocy rożnych fundacji, tj. WOŚP czy Caritas. Osoby lubiące oszczędzać z pewnością ucieszy natomiast fakt, że inwestycja w windę krzesełkową na początku roku przyniesie dodatkowe korzyści. Jakie? Przede wszystkim jeszcze niższą cenę, którą możemy zaoferować naszym klientom właśnie w pierwszym kwartale. Jeśli więc rozważasz zakup krzesełka HomeGlide, nie zwlekaj i już dziś skorzystaj z rabatu!

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych