Dopiero wtedy, gdy w naszym życiu pojawia się niepełnosprawność, zaczynamy dostrzegać, jak wiele otacza nas barier architektonicznych. Choć są one uciążliwe, to na szczęście istnieje wiele sposobów na ich pokonanie. Zobacz, w jaki sposób trwale zlikwidować bariery w postaci schodów!

Czytając dzisiejszy artykuł, dowiesz się więcej o:

  • krzesełkach schodowych prostoliniowych,
  • krzesłach ruchomych na schody krzywoliniowe,
  • tym, które urządzenie sprawdzi się nawet na stromych schodach.

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rodzaj urządzenia wybrać. Opcji jest kilka: krzesełka schodoweplatformy schodowe, podnośniki pionowe oraz windy domowe Stiltz. W tym artykule zajmiemy się charakterystyką najmniejszych wind – ruchomych krzeseł na schody.

Czym są krzesełka schodowe?

Są to urządzenia dźwigowe, które świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Zawierają składane elementy – podłokietniki, podnóżek oraz obracane siedzisko, które ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Krzesełka schodowe są łatwe w obsłudze. Można je instalować na schodach prostych, zabiegowych oraz wielobiegowych. Montujemy je zarówno wewnątrz, jak i na zewnętrz budynków.

Krzesełko schodowe HomeGlide - Windy Schodowe

Krzesła na schody – kryteria podziału

Wyróżniamy 2 rodzaje krzesełek dla seniorów:

  • na szynie prostoliniowej,
  • na szynie krzywoliniowej.

Windy schodowe na szynie prostoliniowej charakteryzują się tym, że mają jeden bieg. Można je montować zarówno po prawej, jak i po lewej stronie schodów. W przypadku modelu Acorn Superglide wymagana szerokość schodów wynosi minimum 65 cm. Kąt nachylenia schodów powinien natomiast wynosić 23-55 stopni. Szyna urządzenia ma długość 5 m, lecz w razie potrzeby możemy ją wydłużyć lub skrócić. Maksymalny udźwig windy sięga 127 kg.

Krzesełko używane Acorn

Oferujemy krzesełka schodowe na szynie prostej Acorn Superglide oraz HomeGlide.

Zobacz film przedstawiający działanie krzesełka na szynie prostej!

Najpopularniejsze urządzenie dźwigowe dla seniorów | Krzesło schodowe Acorn Superglide

Windy schodowe na szynie krzywoliniowej poruszają się natomiast po torze krętym lub zamontowanym wzdłuż schodów o wielu biegach. Można je instalować zarówno po prawej, jak i po lewej stronie schodów. Szyny jezdne wind krzywoliniowych mają taki sam kształt jak bieg konkretnych schodów. To sprawia, że wymagają indywidualnego wykonania i produkcji na zamówienie.

Nachylenie schodów, po jakich może poruszać się winda wynosi do 70 stopni. Urządzenie można zatem założyć nawet na stromych i wąskich schodach. Przed każdym montażem konieczne jest jednak wykonanie pomiarów. Maksymalny udźwig tego rodzaju windy to 130 kg.

Krzesełko schodowe Otolift Saphire

W naszej ofercie znajdują się następujące modele krzeseł schodowych na szynie krzywoliniowej: Otolift Two, Otolift Modul Air i Acorn A180.

Zobacz film przedstawiający działanie krzesełka schodowego na szynie krzywej!

Krzesło schodowe dla seniorów Otolift TWO na torze krzywoliniowym

Krzesełka schodowe – tanie rozwiązania (nie tylko) dla seniora

Na stronie internetowej www.windy-schodowe.pl znajdziesz wiele urządzeń umożliwiających niwelowanie barier architektonicznych. Zobaczysz tam także praktyczne informacje o tanich krzesełkach schodowych. Dowiesz się też, jak obniżyć koszty zakupu krzesła na schody dzięki uzyskaniu dofinansowania na likwidację barier architektonicznych lub technicznych. Zajrzyj na naszą stronę i poszerz swoją wiedzę o rozwiązaniach stworzonych z myślą o osobach starszych oraz niepełnosprawnych!

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych