Pokonywanie barier architektonicznych przez osobę starszą lub niepełnosprawną to codzienna walka o jak najdłuższe zachowanie niezależności. Chęć samodzielnego przemieszczania się po schodach zbyt często jest jednak okupiona ryzykiem upadku. Nie czekaj na jego groźne konsekwencje – aby ich uniknąć, rozważ zamontowanie najtańszego na rynku krzesła schodowego HomeGlide.

HomeGlide
Krzesełko na schody proste

Winda krzesełkowa dla niepełnosprawnych – cena

Zakup i montaż windy dla niepełnosprawnych zwykle przekracza możliwości przeciętnego właściciela domu jednorodzinnego w Polsce. Ponadto tego typu inwestycja wiąże się z koniecznością przebudowania budynku, co dodatkowo zwiększa koszty. Zupełnie inaczej wygląda jednak kwestia zakupu windy krzesełkowej, czyli niewielkiego, jeżdżącego fotelika, który porusza się bezpośrednio nad stopniami. Można go zamontować zaledwie w ciągu 4-8 godzin – czas ten różni się w zależności od rodzaju i długości schodów. Założenie krzesła schodowego HomeGlide nie wymaga wprowadzania modyfikacji architektonicznych w budynku, ani rozbudowy instalacji elektrycznej – do zasilania urządzenia wystarczy zwykłe gniazdko elektryczne.

2 krzesełka HomeGlide
Montaż 2 krzesełek HomeGlide może być tańszy niż założenie 1 krzesła schodowego krzywoliniowego.

Jaka jest więc cena montażu windy krzesełkowej dla niepełnosprawnych? Koszt zakupu, montażu oraz dowozu może wynosić ok. 11 tys. zł, jeżeli mieszkasz w okolicy Warszawy i masz drewniane schody o długości maks. 450 cm. Na  ostateczną cenę urządzenia wpływa długość schodów i materiał, z którego zostały wykonane. Nie bez znaczenia pozostaje także miejsce montażu oraz liczba krzesełek. W przypadku schodów zabiegowych lub dwubiegowych można bowiem założyć dwa urządzenia poruszające się po torze prostym zamiast jednego krzywoliniowego. To rozwiązanie jest znacznie tańsze, ponieważ nie wymaga wykorzystania drogiego urządzenia produkowanego pod wymiar schodów – zamiast niego montujemy dwa dostępne od ręki krzesła HomeGlide. Firma Windy Schodowe oferuje te model windy domowej w cenie najniższej w Polsce.

Dlaczego warto wybrać krzesło schodowe HomeGlide?

Jeżdżący fotelik pozwala seniorowi lub osobie niepełnosprawnej na samodzielne i w pełni bezpieczne pokonywanie schodów. Solidnie wykonane krzesełko porusza się w płynny sposób, a pas bezpieczeństwa, podłokietniki i podnóżek stabilizują pasażera w optymalnej pozycji. Winda krzesełkowa została wyposażona w sieć czujników, które po wykryciu na torze jezdnym ewentualnej przeszkody, zatrzymują urządzenie. Uruchomienie krzesełka nie wymaga siły, a jego obsługa jest intuicyjna, dzięki wykorzystaniu prostego mechanizmu joysticka umieszczonego w podłokietniku. Aby przywołać krzesełko, wystarczy użyć pilota zdalnego sterowania.

Krzesełko schodowe prostoliniowe
Krzesełko schodowe – realizacja w Warszawie

Elegancja za niską cenę

Model HomeGlide wyróżnia się estetycznym i uniwersalnym designem, który świetnie komponuje się ze zróżnicowanymi typami wystroju wnętrz. Krzesełko występuje w wersji podstawowej oraz Extra, która obejmuje możliwość wyboru koloru tapicerki, zamówienia urządzenia wyposażonego w okrągłe podłokietniki oraz otrzymania automatycznie składanej szyny. Windy krzesełkowe występują także w wariancie z automatycznie obracanym siedziskiem, które zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo siadania i wstawania z krzesełka. Wybór modelu HomeGlide pozwoli Ci skorzystać z opcji dopasowania kolorystyki siedziska i oparcia do tonacji panującej w Twoim domu. Dzięki temu funkcjonalne krzesełko będzie wyglądało jak gustowny mebel, a nie typowa winda dla osób niepełnosprawnych. Kliknij tutaj i przekonaj się, jak efektownie może prezentować się krzesło HomeGlide dostępne w wersji Extra.

Jak obniżyć koszt montażu krzesełka schodowego?

Jeżeli zależy Ci na zakupie ekonomicznej windy dla niepełnosprawnych HomeGlide, skorzystaj z dofinansowania ze środków PFRON, które pozwoli Ci zmniejszyć cenę nawet o 95%. Aby otrzymać dotację, wypełnij wniosek i dołącz do niego wycenę wykonaną przez specjalistów z firmy Windy Schodowe.

Uzyskaj bezpłatny kosztorys, dzwoniąc pod numery: +48 692 44 94 74 |+48 698 132 056 |
+48 606 686 002.