Wymiana akumulatorów, regulacja czujnika oraz regeneracja płyty głównej to przykłady działań wykonywanych przez naszych wykwalifikowanych techników. Regularny serwis windy schodowej pozwala szybko wykryć usterki, co pozwala obniżyć koszty i dłużej cieszyć się krzesełkiem Otolift lub Acorn. Zobacz, jak w praktyce wygląda przegląd krzesełka przyschodowego.

serwis krzesła schodowego Otolift

Ile kosztuje serwis windy schodowej?

Cena usług świadczonych przez naszych techników zależy od zakresu wykonanych prac. Serwis krzesła schodowego, który nie obejmuje wymiany akumulatorów ani podzespołów, kosztuje ok. 250-300 zł brutto. Taki przegląd techniczny należy wykonywać raz w roku – jest to szczególnie istotne w czasie trwania gwarancji. Podczas przeprowadzania serwisu windy schodowej sprawdzamy także stan akumulatorów oraz usuwamy ewentualne usterki (ich naprawa może podnieść cenę usługi).

krzesełka schodowe - serwis
Po lewej stronie – krzesełko schodowe stojące poza punktem ładowania. Po prawej – winda na dolnym punkcie ładowania.

Naprawa windy schodowej – koszty

Producenci zalecają wymianę baterii co 2-3 lata, lecz w przypadku rzadko eksploatowanych krzesełek akumulatory mogą być sprawne nawet przez 4 lata. Jeżeli w trakcie serwisu stwierdzimy spadek napięcia poniżej 22 V, to konieczna będzie wymiana baterii na nowe. Koszt realizacji takiej usługi nie przekracza 400-500 zł brutto (razem z przeprowadzeniem serwisu, dostarczeniem sprawnych akumulatorów oraz dojazdem techników). Oprócz wymiany akumulatorów wykonujemy też naprawę krzesełek przyschodowych. Świadczymy także serwis (również pogwarancyjny) dla klientów, którzy zamówili montaż windy w innej firmie.

krzesła Otolift - serwis
Główny wyłącznik i przycisk sterujący w krzesełku Otolift

Krzesełko Otolift Two – wymiana akumulatorów krok po kroku

Podczas serwisu windy schodowej standardowo sprawdzamy cały obieg energii elektrycznej w urządzeniu. Upewniamy się, czy napięcie w gniazdku elektrycznym wynosi 230 V, oraz czy ładowarka działa poprawnie (jej napięcie na wyjściu powinno wynosić ok. 26-28 V). Aby ocenić stan baterii, wykonujemy także pomiary napięcia na zaciskach akumulatora. Robimy to w stanie jałowym, podłączając multimetr pod akumulatory stojącego i nieobciążonego krzesełka. A także podczas testu pod obciążeniem, który polega na sprawdzeniu czy i jak spada napięcie, gdy winda jedzie w górę razem z pasażerem.

Pomiary napięcia multimetrem – w gniazdku elektrycznym (po lewej) i w zużytym akumulatorze (po prawej).

Krzesełko Otolift Two zawiera dwie 12 V baterie żelowe łączone szeregowe, których napięcie powinno w praktyce wynosić ok. 25 V. Jeżeli jego wartość spadnie poniżej 22 V, konieczna jest wymiana akumulatorów na nowe. Po założeniu nowych baterii, wykonujemy test krzesełka schodowego. Sprawdzamy prawidłowe działanie wszystkich czujników, mocowania szyny jezdnej oraz dostępność funkcjonalności tj. jazda w górę i w dół.  Upewniamy się, czy kable zostały podpięte pod wszystkie punkty ładowania – zazwyczaj jest to stacja dolna i górna, lecz czasami także pośrednia. Mierzymy również napięcie na punktach ładowania oraz weryfikujemy poprawność wpięcia wtyczek na stacjach. Chcemy zyskać pewność, że styki krzesełka najeżdżają poprawnie na punkt ładowania i nie zachodzi kolizja z osłonką.

krzesła schodowego Acorn serwisowanie
Mechanizm jezdny i układ zasilania windy schodowej

Na koniec sprawdzamy, czy silnik się nie nagrzewa, i czy jego praca jest prawidłowa. Weryfikujemy poprawność ustawienia kabli w urządzeniu oraz bezbłędną pracę czujników. Sprawdzamy też, czy nie zacina się niezwykle ważny mechanizm OSG.

Serwis windy schodowej – gwarancja bezpieczeństwa i trwałości urządzenia

Podczas przeglądu technicznego krzesła na schody kompleksowo sprawdzimy stan Twojej windy oraz akumulatorów. Jeżeli konieczna będzie wymiana baterii, wykonamy ją od ręki, aby nie narażać Cię na ponoszenie dodatkowych kosztów. Regularne serwisowanie windy schodowej zapewni Ci bezpieczeństwo i wydłuży czas prawidłowego działania urządzenia, abyś mógł z niego korzystać przez wiele lat.

Jak działa krzesełko schodowe? Winda schodowe Otolift Modul AIR na torze krzywoliniowym

Zamów serwis krzesła schodowego Otolift lub Acorn.

Zadzwoń i umów termin wizyty serwisowej z wykwalifikowanym technikiem:

+48 606 686 002

lub

+48 787 986 002.