Krzesełka i platformy schodowe oraz podnośniki pionowe to urządzenia wymagające regularnego serwisowania, a także przeprowadzania ponownych badań technicznych. Nie musisz jednak pamiętać o terminach konserwacji ani kompletować dokumentacji niezbędnej do uzyskania odbioru UDT. Jak to możliwe? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł!

Serwisowanie windy dla niepełnosprawnych

Znajdziesz w nim informacje o tym:

  • co należy zrobić, aby utrzymać windę schodową w dobrym stanie,
  • jakie są obowiązki właściciela dźwigu dla osób niepełnosprawnych,
  • jak dopełnić formalności, nie tracąc czasu na szukanie specjalistów z uprawnieniami elektrycznymi, budowlanymi i UDT.

Serwisowanie windy schodowej – co musisz o nim wiedzieć?

Zachowanie ruchomego krzesła, platformy lub podnośnika w dobrym stanie sprawi, że Twoje urządzenie będzie Ci dłużej służyć. Jego regularne sprawdzanie przez fachowców pozwoli też na wczesne wykrycie ewentualnej usterki i jej naprawę, zanim dojdzie do poważnej awarii. Dzięki konserwowaniu zyskujesz też pewność, że winda dla niepełnosprawnych jest w pełni sprawna i możesz z niej bezpiecznie korzystać.

Jeśli zamówisz u nas montaż windy, nie musisz pamiętać o okresowym przeglądzie. Nasi konsultanci sami zadzwonią do Ciebie po upływie 6 lub 12 miesięcy z propozycja sprawdzenia stanu technicznego urządzenia.

Naprawa krzesełka schodowego
Oprócz montażu prowadzimy serwis i naprawę krzesełek schodowych.

Konserwacja krzesełek schodowych i nie tylko

Mamy wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu krzesełek na schody Otolift i Acorn oraz platform dla niepełnosprawnych Logic i Ascendor. Nasi specjaliści wiedzą o nich wszystko, lecz często podejmują się też napraw urządzeń innych marek. Jeżeli Twoja winda schodowa uległa awarii, możemy Ci pomóc – nawet wtedy, gdy założyła ją konkurencyjna firma.

Nasza siedziba mieści się w Warszawie, lecz montujemy i serwisujemy windy schodowe na terenie całej Polski. Zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się, kiedy możemy przyjechać do Twojej miejscowości i sprawdzić stan techniczny krzesełka, platformy lub podnośnika.

Czekamy na Twój telefon:

+48 517 023 470

+48 606 686 002

Podnośnik dla niepełnosprawnych w bloku KALI B | Windy Schodowe

Konserwujemy także podnośniki pionowe Kali B.

Odbiory techniczne to nasza specjalność

Ze względu na to, że windy schodowe podlegają pod pełen dozór techniczny UDT, ich dopuszczenie do użytku wymaga przeprowadzenia odbioru technicznego. Aby go uzyskać, trzeba zgromadzić dokumentację, m.in.:

  • protokół budowlany podpisany przez osobę z uprawnieniami budowlanymi,
  • protokół elektryczny ze schematem jednokreskowym – wystawia go elektryk z uprawnieniami D i E,
  • wniosek o odbiór,
  • skany uprawnień elektryka oraz osoby podpisującej protokół budowlany,
  • dokumenty związane z windą schodową (opis techniczny, protokół montażu, protokół prób przeciążeniowych, atest CE, projekt wykonawczy, listę serwisową i instrukcję obsługi urządzenia).

Dodatkowo podczas odbioru powinien być obecny konserwator z uprawnieniami UDT.

Odbiór techniczny UDT
Pomożemy Ci w odbiorze technicznym platformy schodowej.

Zebranie kompletu dokumentów jest czasochłonne i wymaga znalezienia fachowców ze specjalistycznymi uprawnieniami. Nie musisz się tym jednak martwić, jeśli zlecisz sporządzenie dokumentacji ekspertom z Wind Schodowych. Mamy wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu dokumentów oraz uprawnienia niezbędne do ich wystawienia.

Ponowne badanie techniczne? Chętnie pomożemy!

Jako właściciel krzesełka do zwożenia chorych po schodach, platformy dla niepełnosprawnych lub podnośnika pionowego odpowiadasz za utrzymanie urządzenia w dobrym stanie technicznym. Jeżeli korzystasz z urządzenia prywatnie, serwisuj je raz na rok, a w innym przypadku co pół roku. Konserwacja to nie wszystko – co 2 lata inspektor ponawia badanie UDT, a jego wyniki zachowują ważność przez kolejne 24 miesiące.

Przed każdym ponownym badaniem technicznym należy przygotować dokumentację i uzyskać protokół elektryczny dla Urzędu Dozoru Technicznego. Możemy Ci w tym pomóc, dostarczając komplet dokumentów oraz książkę serwisową urządzenia.

Odbiór windy dla niepełnosprawnych w UDT
Przygotujemy dla Ciebie aktualne badania elektryczne niezbędne do uzyskania odbioru technicznego.

Nasza rola nie kończy się na zamontowaniu windy schodowej – nawiązujemy z klientami długofalowe relacje, zajmując się serwisem i naprawami urządzeń oraz obsługą ponownych badań UDT. Wybierając firmę Rav-Net zyskujesz pewność, że Twoja winda na długo zachowa sprawność, a my dopełnimy za Ciebie formalności w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych