Nagła zmiana stanu zdrowia bliskiej osoby sprawiła, że nie masz czasu na zorganizowanie odbioru technicznego windy schodowej? A może pilnie potrzebujesz urządzenia do likwidacji barier z pełną dokumentacją dla swojej firmy? Nie trać więc czasu i zobacz, w jaki sposób schodołaz pomoże Ci szybko rozwiązać problem z brakiem dostępności architektonicznej budynku. 

schodołaz gąsienicowy

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci 4 minuty. W tym czasie dowiesz się:

  • dlaczego schodołaz to wymarzony transporter dla osób, którym zależy na czasie,
  • ile kosztują schodołazy dla niepełnosprawnych,
  • czy zakup mobilnego transportera jest zawsze najlepszym rozwiązaniem.

Schodołaz kontra winda dla niepełnosprawnych

Obydwa urządzenia pozwalają likwidować bariery architektoniczne w postaci schodów, lecz tylko jedno z nich nie wymaga montażu. Schodołaz, bo to o nim mowa, jest mobilnym transporterem, co oznacza, że możesz z niego korzystać w wielu różnych miejscach. Łatwość przewożenia schodołazu dla niepełnosprawnych to tylko jedna z jego zalet.

A oto pozostałe atuty tego praktycznego urządzenia:

  • nie wymaga przeprowadzania odbioru technicznego,
  • jego koszty eksploatacji są bardzo niskie, ponieważ nie wymaga regularnego sprawdzania stanu technicznego przez inspektora z UDT,
  • nie musisz uzyskiwać zgody konserwatora zabytków, aby korzystać z mobilnego transportera w zabytkowym obiekcie,
  • otrzymasz od nas pełną dokumentację urządzenia do likwidacji barier od razu po zakupie schodołazu,
  • brak formalności wymaganych przed rozpoczęciem korzystania z windy dla niepełnosprawnych pozwoli Ci cieszyć się schodołazem jeszcze w dniu jego zakupu.
Od razu po zakupie schodołaza dostarczymy Ci transporter razem z dokumentacją – dzięki temu będziesz mógł z niego korzystać jeszcze w tym samym dniu.

W jakich sytuacjach schodołaz będzie niezastąpiony?

Mobilny transporter sprawdzi się we wszystkich sytuacjach, w których liczy się szybkość usuwania barier, które utrudniają życie osobom niepełnosprawnym. Możesz nim transportować osobę na wózku inwalidzkim tuż po zakupie urządzenia, dlatego:

– będzie ono niezastąpione, jeśli ktoś z Twojej rodziny przestał chodzić na skutek wypadku lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia,

– pozwoli Ci szybko przeprowadzić odbiór budynku, w którym mieści się Twoja firma i zacząć przyjmować klientów,

– umożliwi Ci odwiedzanie hoteli i zwiedzanie zabytków nieprzystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych jeszcze podczas tegorocznych wakacji.

Zobacz mechanizm działania mobilnego transportera z mechanizmem gąsienicowym.

Ile kosztuje schodołaz?

Mobilne transportery to jedne z najtańszych urządzeń przeznaczonych do usuwania barier architektonicznych. Ich cena nie zależy od wysokości schodów, jak ma to miejsce w przypadku krzesełek lub platform dla niepełnosprawnych. Tak samo, jak w przypadku wind schodowych możesz ją jednak zmniejszyć nawet o 95%, jeśli skorzystasz z dofinansowania ze środków PFRON. Po jego uzyskaniu koszt zakupu nowego schodołaza gąsienicowego LiftKar może spaść z ok. 18 tys. zł do niespełna 2000 zł!

Innym sposobem na obniżenie kosztów jest wybór transportera dla osób niepełnosprawnych, który pochodzi z rynku wtórnego. Cena używanego schodołaza gąsienicowego wynosi nieco ponad 10 tys. zł, a schodołaza kroczącego – ok. 6-6,5 tys. zł.

Obejrzyj działanie schodołaza kroczącego wyposażonego w specjalny fotelik.

Wypożyczalnia schodołazów – krótkoterminowa alternatywa dla zakupu transportera

Część naszych klientów potrzebuje urządzenia do transportowania osób po schodach przez krótki okres czasu. Na przykład podczas wyjazdu na wakacje lub jednorazowego wydarzenia z udziałem osób niepełnosprawnych. W takiej sytuacji korzystniejszy od zakupu będzie wynajem transportera z naszej wypożyczalni schodołazów. Koszt wypożyczenia urządzenia na 7 do 10 dni wynosi tylko 500 zł netto, a na miesiąc – 1 tys. zł netto. Wymagana jest też wpłata kaucji zwrotnej o wysokości:

2,5 tys. zł w przypadku schodołazu kroczącego,

4 tys. zł za wynajem schodołazu gąsienicowego.

Potrzebujesz „na wczoraj” urządzenia do likwidacji barier razem z pełną dokumentacją? Zgłoś się do nas!

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych

FAQ

Czym się różni schodołaz od windy dla niepełnosprawnych?

Schodołaz jest mobilnym transporterem, który pozwala przewozić osoby na wózkach inwalidzkich po schodach z pomocą opiekuna. W przeciwieństwie do wind schodowych i pionowych nie wymaga instalacji, ani nie podlega pod pełen dozór techniczny UDT. Jego zakup nie wymaga więc przeprowadzenia odbioru technicznego ani sprawdzania co 2 lata stanu technicznego urządzenia przez inspektorów z UDT. Brak tych zobowiązań oznacza dla właściciela mobilnego transportera oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Dlaczego schodołaz najlepiej sprawdzi się w awaryjnej sytuacji?

Z dwóch powodów:

  1. po zakupie schodołazu nie musisz czekać na montaż – możesz od razu zacząć korzystać z urządzenia,
  2. nie będziesz musiał kompletować dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia odbioru technicznego – otrzymasz od nas pełną dokumentację w dniu zakupu urządzenia.