Wiele pisaliśmy już o sprzętach ułatwiających przemieszczanie się osób niepełnosprawnych i starszych. Teraz warto do tego dodać jeszcze jedno dobre rozwiązanie. Jest to podnośnik ścienny LeviCare. Podnośnik ścienny LeviCare jest uniwersalnym rozwiązaniem, które pomoże w wygodny i bezpieczny sposób dbać o osobę niepełnosprawną lub starszą.

Czym jest podnośnik ścienny LeviCare

Czym jest podnośnik LeviCare?

Urządzenie charakteryzuje się kilkoma istotnymi elementami. Ma bowiem możliwość elektrycznego podnoszenia i opuszczania osoby. Nie jest ciężkie i ma bardzo kompaktową budowę, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w ciasnych pomieszczeniach. Podnośnik można szybko zamontować lub zdemontować i przenieść do innego pomieszczenia, dzięki czemu można go używać w dowolnej ilości miejsc.

Budowa tego sprzętu jest nieskomplikowana i składa się z następujących elementów: podstawy (1), masztu (2), ramienia (3), ramienia wysuwanego (4), wieszaka transportowego (5), siłownika elektrycznego (6), skrzynki kontrolnej (7), wyłącznika awaryjnego (8), pilota (9), trzpienia ustalającego (10), mechanizmu ręcznego opuszczania (11), kabla pilota (12).

Czym jest podnośnik ścienny LeviCare

Posiada regulowaną długość ramienia, które składa się z ramienia i ramienia wysuwanego. Obraca się na sworzniu, który zamontowany jest w maszcie. Podnoszenie odbywa się za pomocą siłownika elektrycznego, który sterowany jest pilotem.

Aby móc skorzystać z urządzenia potrzebna jest specjalna kamizelka. Podnoszenie osoby odbywa się zwykle w pozycji siedzącej, choć możliwe są przypadki w pozycji leżącej lub pół leżącej. Maksymalny ciężar, który podnośnik jest w stanie podnieść to 140 kg.

Czym jest podnośnik ścienny LeviCare

Podnośnik LeviCare może pracować wewnątrz pomieszczenia. Temperatura otoczenia, przy której może pracować urządzenie powinna wynosić od 5 st. C do 40 st. C, a wilgotności powietrza od 20% do 80%. Istotne jest też ciśnienie atmosferyczne, które powinno oscylować w granicach od 700 hPa do 1060 hPa.

Dane techniczne podnośnika LeviCare

Zasięg ramienia: od 940 mm do 1340 mm
Wysokość urządzenia: 735 mm
Maksymalna wysokość podnoszenia: do 580 mm
Minimalna wysokość podnoszenia: do 500 mm
Zakres podnoszenia: do 1100 mm
Promień obrotu: od 0° do 180°
Całkowita waga urządzenia (bez podstawy, wieszaka, kamizelki): 14 kg
Maksymalne obciążenie: do 140 kg
Cykl pracy: 10% lub 1 minuta pracy ciągłej, a następnie 9 minut przerwy
Poziom hałasu: ≤44 dB

Koszty zakupu podnośnika

Maksymalny koszt zakupu podnośnika LeviCare może wynieść do ok. 7 600 zł brutto. Wszystko zależy oczywiście od tego, jaki zestaw zostanie wybrany.

Na zakup takiego urządzenia można uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON. Szczegóły na temat dofinansowań można znaleźć na naszej stronie.