Podnośnik ścienny LeviCare to świetny sposób na bezpieczne transportowanie schorowanej osoby pomiędzy pomieszczeniami. Sprawdzi się też w łazience. Zobacz, w jaki sposób działa!

Czym jest podnośnik ścienny LeviCare
Podnośnik ścienny LeviCare – transportowanie osoby chorej w pozycji siedzącej nie wymaga od opiekuna wysiłku.

Czym jest podnośnik LeviCare?

To praktyczne urządzenie umożliwia bezpieczne podnoszenie i opuszczanie osoby niepełnosprawnej bez konieczności użycia siły przez opiekuna. Jest lekkie i ma kompaktową budowę, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w ciasnych pomieszczeniach. Podsumowując podnośnik można szybko zamontować lub zdemontować i przenieść do innego pomieszczenia, dzięki czemu można go używać w dowolnej liczbie miejsc.

Budowa tego sprzętu jest prosta. Podnośnik ścienny składa się z następujących elementów: podstawy (1), masztu (2), ramienia (3), ramienia wysuwanego (4), wieszaka transportowego (5), siłownika elektrycznego (6), skrzynki kontrolnej (7), wyłącznika awaryjnego (8), pilota (9), trzpienia ustalającego (10), mechanizmu ręcznego opuszczania (11), kabla pilota (12).

Czym jest podnośnik ścienny LeviCare

Zawiera regulowaną długość ramienia, które składa się z ramienia i ramienia wysuwanego. Obraca się na sworzniu, który jest zamontowany w maszcie. Podsumowując podnoszenie odbywa się za pomocą siłownika elektrycznego, który jest sterowany za pomocą pilota.

Aby móc skorzystać z urządzenia, będziesz potrzebował specjalną kamizelkę. Podnoszenie osoby niepełnosprawnej odbywa się zwykle w pozycji siedzącej, choć możliwe są też inne opcje – w pozycji leżącej lub pół-leżącej. Podsumowując maksymalny ciężar, który podnośnik może unieść to 140 kg.

Czym jest podnośnik ścienny LeviCare
Podnośnik dla niepełnosprawnych

Podnośnik LeviCare może pracować wewnątrz pomieszczenia. Temperatura otoczenia, przy której działa bez zarzutu  wynosi od 5 st. C do 40 st. C, a wilgotność powietrza – od 20% do 80%. Podsumowując istotne jest też ciśnienie atmosferyczne, które powinno oscylować w granicach od 700 hPa do 1060 hPa.

Dane techniczne podnośnika LeviCare

Zasięg ramienia: od 940 mm do 1340 mm
Wysokość urządzenia: 735 mm
Maksymalna wysokość podnoszenia: do 580 mm
Minimalna wysokość podnoszenia: do 500 mm
Zakres podnoszenia: do 1100 mm
Promień obrotu: od 0° do 180°
Całkowita waga urządzenia (bez podstawy, wieszaka, kamizelki): 14 kg
Maksymalne obciążenie: do 140 kg
Cykl pracy: 10% lub 1 minuta pracy ciągłej, a następnie 9 minut przerwy
Poziom hałasu: ≤44 dB

Koszty zakupu podnośnika

Maksymalny koszt zakupu podnośnika LeviCare może wynieść ok. 10 000 zł brutto. Finalna cena zależy od tego, jaki zestaw wybierzesz.

Podsumowując na zakup takiego urządzenia możesz uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON. Szczegóły na temat dofinansowań można znaleźć na naszej stronie.

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych