Winda dla osób ceniących święty spokój

Już na pierwszy rzut oka widać, że austriacka winda przyschodowa dla niepełnosprawnych wyróżnia się estetyką i efektownym designem. Dopiero po wielu latach bezproblemowego użytkowania platformy schodowej Ascendor można jednak w pełni docenić jej wysoką jakość. Co jeszcze sprawia, że platforma schodowa Ascendor to komfortowe urządzenie ?

Platforma przyschodowa Ascendor PLK8 – montaż zewnętrzny na słupkach

Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się:

  • dlaczego polecamy platformy schodowe Ascendor osobom, które lubią mieć święty spokój,
  • jakie są nietypowe zastosowania windy przyschodowej dla niepełnosprawnych,
  • ile kosztuje platforma schodowa krzywoliniowa, a ile platforma Ascendor PLG7

Platforma schodowa Ascendor: PLG7 i PLK8 – windy dla wymagających

Austriackie windy dla niepełnosprawnych to sprawdzone rozwiązanie dla osób, które nie lubią niemiłych niespodzianek. Precyzyjne wykonanie i wysoka jakość materiałów użytych podczas produkcji sprawiają, że niezawodne platformy Ascendorsprawne przez wiele lat. W przeciwieństwie do konkurencyjnych urządzeń, które często psują się tuż po upływie okresu gwarancji, uniemożliwiając osobie niepełnosprawnej np. wyjście do pracy.

Winda przyschodowa dla niepełnosprawnych Ascendor pozostaje sprawna przez wiele lat po wygaśnięciu gwarancji.

W ciągu 10 lat współpracy z firmą Ascendor wielokrotnie montowaliśmy oraz serwisowaliśmy platformy schodowe PLG7 i PLK8. Widzieliśmy więc w praktyce, jak działają w czasie 3-letniej gwarancji i wiele lat po jej zakończeniu. Doskonała jakość platform Ascendor sprawiła, że jesteśmy pewni ich niezawodnego działania. Dlatego polecamy te windy najbardziej wymagającym Klientom i często dajemy na nie dłuższy okres gwarancji, który sięga nawet 5 lat.

Winda przyschodowa dla niepełnosprawnych nowej generacji

Choć austriackie platformy schodowe od początku wyróżniały się niezawodnym działaniem, to w 2020 r. wzrosła ich przewaga nad konkurencyjnymi urządzeniami. Właśnie wtedy firma Ascendor ulepszyła swoje windy, wprowadzając na rynek nową generację dźwigów PLG7 i PLK8.

Zobacz, jak działa platforma schodowa Ascendor z tzw. przystankiem pośrednim.

Innowacyjne windy dla niepełnosprawnych są sterowane mikrokontrolerem, dzięki czemu zyskały mnóstwo dodatkowych opcji, które nie są dostępne w innych urządzeniach. Przykładem może być choćby tzw. przystanek pośredni, który zapewnia osobom niepełnosprawnym jeszcze większą wygodę korzystania z windy. W jaki sposób? Możliwość zaparkowania zewnętrznej platformy schodowej na dodatkowym przystanku pod daszkiem sprawia, że nie trzeba na nią zakładać pokrowca chroniącego przed deszczem.

Platforma schodowa Ascendor to więcej niż winda dla osób niepełnosprawnych

Ciekawostką jest fakt, że modele PLK8 i PLG7 firmy Ascendor ułatwiają życie nie tylko osobom, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Korzystają z nich także pracownicy wielu firm oraz instytucji – m.in. szpitali, hoteli czy restauracji. Windy dla osób niepełnosprawnych wyręczają ich w transportowaniu ciężkich towarów pomiędzy piętrami, zwiększając bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Jest to możliwe dzięki deklaracji producenta, który zezwolił na stosowanie swoich platform przyschodowych do przewożenia towarów stojących stabilnie na platformie.

Platforma schodowa Ascendor PLG7. Cena windy na schody proste może być niższa dzięki dofinansowaniu dla osób niepełnosprawnych.

Ile kosztuje niezawodna platforma przyschodowa? Ceny modeli PLK8 i PLG7

Wydatki związane z założeniem wysokiej klasy windy dla niepełnosprawnych nie są małe, lecz pozwalają zlikwidować bariery architektoniczne na długi czas. Koszty zakupu i montażu prostoliniowej platformy schodowej Ascendor PLG7 rozpoczynają się od 43 tys. zł.

Cena windy schodowej krzywoliniowej (Ascendor PLK8) zależy natomiast od liczby kondygnacji. Dla urządzenia pokonującego 1 piętro wynosi ona co najmniej 73 tys. zł, a w przypadku 2 pięter – min. 93 tys. zł. Warto jednak pamiętać, że koszt inwestycji w budowę windy można zmniejszyć, dzięki uzyskaniu dofinansowania dla osób niepełnosprawnych ze środków PFRON. Otrzymanie dotacji pozwala zwykle obniżyć cenę platformy schodowej o 60-80%, a czasami nawet o 95%.

W przypadku platformy schodowej PLK8 firmy Ascendor cena urządzenia zależy m.in. od sposobu montażu.
Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych

FAQ

Czym się różni platforma schodowa krzywoliniowa od windy prostoliniowej?

Platforma przyschodowa prostoliniowa firmy Ascendor (model PLK8) porusza się wyłącznie po schodach prostych. Z kolei winda Ascendor PLG7 jest przeznaczona do montażu na schodach zabiegowych i krzywoliniowych. Zakładamy ją też na schodach prostych ze zmiennym kątem nachylenia lub wtedy, gdy konieczne jest wykonanie zakrętu parkingowego 180 lub 90 stopni.

Co wyróżnia platformy schodowe Ascendor spośród innych urządzeń do likwidacji barier?

Austriackie windy przyschodowe dla niepełnosprawnych charakteryzują się niezawodnością działania, estetycznym wykonaniem i bardzo cichą pracą. Solidne wykonanie platform sprawia, że urządzenia działają niemal bezawaryjnie przez wiele lat. Właśnie dlatego producent udziela na nie aż 3-letniej gwarancji. Firma Windy Schodowe montuje często platformy schodowe Ascendor objęte nawet 5-letnią gwarancją.

Montaż platformy Ascendor do ściany w bloku – realizacja firmy Windy Schodowe

W 2020 r. powstała nowa generacja modeli wind PLG7 i PLK8, w których zastosowano nowoczesne sterowanie mikroprocesorowe. Dzięki niemu platformy schodowe Ascendor zawierają wiele unikalnych funkcjonalności niedostępnych dla użytkowników innych urządzeń do likwidacji barier. Oprócz możliwości zbierania danych dotyczących m.in. kodów błędów, austriacki producent umożliwił także zmianę fabrycznego programu przy użyciu karty SD. Istotnym udogodnieniem jest także wprowadzenie przystanku pośredniego, który sprawdza się przede wszystkim w przypadku montaży zewnętrznych.

Platforma schodowa Ascendor umożliwiła likwidację barier m.in. w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie.

Jakie są zalety przystanku pośredniego – opcji dostępnej w platformach przyschodowych Ascendor?

W nowej generacji wind schodowych istnieje możliwość takiego zaprogramowania urządzenia, aby wjeżdżało na dodatkowy przystanek wyłącznie po złożeniu. Oznacza to, że winda przemieści się wyżej dopiero wtedy, gdy pasażer siedzący na wózku inwalidzkim opuści platformę.

Dzięki przystankowi pośredniemu zewnętrzna platforma schodowa Ascendor może parkować tuż za schodami – np. pod daszkiem, który ochroni ją przed deszczem. Takie rozwiązanie sprawi, że osoba niepełnosprawna nie będzie już musiała zakładać na windę specjalnego pokrowca. A pozostali użytkownicy schodów zyskają szersze przejście pomiędzy piętrami.