Platforma pionowa dla osób niepełnosprawnych

Na rynku jest dostępnych coraz więcej urządzeń, które mają pomagać przemieszczać się po schodach osobom niepełnosprawnym. Wśród nich jest też platforma pionowa dla osób niepełnosprawnych.

Platforma pionowa dla osób niepełnosprawnych jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy trzeba pokonać znaczną różnicę poziomów, a przy okazji są ograniczenia budżetowe. Platforma nie wymaga zastosowania podszybia ani dodatkowego pomieszczenia na maszynownię. Może być zamontowana wewnątrz i na zewnątrz budynku. Obsługa urządzenia jest prosta, bezpieczna i nie wymaga specjalnych szkoleń.

Platforma pionowa Kali B

Przykładem takiej platformy pionowej jest podnośnik Kali B. Jest to podnośnik pionowy o napędzie śrubowym (umieszczonym w jego bocznej części) do 3 m wysokości podnoszenia. Stosowany jest on głównie na zewnątrz budynków (dostawiany do tarasów, balkonów, górnych spoczników schodów wejściowych), ale może być również wkomponowany wewnątrz budynku.

platforma pionowa dla osób niepełnosprawnych

Jest urządzeniem bardzo cichym i prostym w obsłudze. Charakteryzuje się niezawodnością działania w każdej sytuacji. Drzwi wjazdowe i zjazdowe można dowolnie skonfigurować. Posiada funkcję łagodnego startu i zatrzymania się.

platforma pionowa dla osób niepełnosprawnych

Przy jego projektowaniu położono duży nacisk na zabezpieczenie antykorozyjne, dzięki czemu urządzenie jest niezawodne w działaniu w każdych warunkach atmosferycznych.

Napęd Kali B został wbudowany w całą platformę, a jego sterownia znajduje się w obrysie szybu, dzięki czemu nie ma konieczności instalowania dodatkowej maszynowni. Można tu zastosować niską rampę najazdową lub zagłębienie jedynie 60 mm. Dzięki szerokiej gamie wyposażenia dodatkowego można skomponować urządzenie indywidualnie do konkretnych potrzeb.

Dane techniczne platformy Kali B

Udźwig: 385 kg (lub 3 osoby)
Moc: 1,5 kW
Prędkość: 0,06 m/s
Zasilanie: 400 [V] (3-fazowe) lub 230 [V] (1-fazowe), 50 [Hz]
Napęd: śrubowy
Wymiary: 900×1400 mm (standardowy – wersja 180 st.), 1100×1400 mm (opcjonalnie – wersja 90 st.)
Wysokość podnoszenia: do 3 m
Szyb: bez szybu

Platforma Kali B jest zgodna z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE.

Cena platformy pionowej

W zależności od wyboru wysokości podnoszenia, cena podnośnika Kali B rozpoczyna się od 25 tys. zł. Warto pamiętać, że w przypadku potrzeby zakupu takiego urządzenia, można ubiegać się o dofinansowanie. Przyznawane jest ono ze środków PFRON, a jego obsługą zajmują się PCPRy/MOPRy/MOPSy. Są to dofinansowania przyznawane w ramach likwidacji barier architektonicznych lub likwidacji barier technicznych. Więcej na temat dofinansowań tutaj.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail