Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się solidną konstrukcją i eleganckim wzornictwem. Osoby, które zdecydowały się na założenie tej efektownej windy schodowej dla niepełnosprawnych, chwalą ją także za bezawaryjność i cichą pracę. To jednak wciąż nie wszystkie zalety platformy schodowej Ascendor. Poznaj pozostałe atuty komfortowej windy dla niepełnosprawnych.
Ascendor – platforma schodowa dla wymagających
Najważniejszym wyróżnikiem austriackich wind jest bez wątpienia wysoka jakość. To ona sprawia, że platformy przyschodowe PLG7 (na torze prostym) oraz PLK8 (krzywoliniowe) ułatwiają życie naszych klientów przez wiele lat. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym urządzenia te sprawdzają się w miejscach, w których zamontowanie innych wind schodowych nie jest możliwe. Mogą pełnić funkcję windy dla niepełnosprawnych w bloku z ciasną klatką schodową, jak również eleganckiej platformy na schody zewnętrzne w domu. Poznaj 5 największych zalet wind Ascendor i dowiedz się, co je wyróżnia na tle konkurencji!
Numer 1: najcieńsza platforma dla niepełnosprawnych na rynku
Choć bez problemu transportuje pomiędzy piętrami pasażera razem z wózkiem inwalidzkim, to po złożeniu zajmuje zadziwiająco mało miejsca. Platforma PLG7 zamontowana do ściany osiąga po złożeniu grubość 27-25 cm, dzięki czemu zmieści się nawet na bardzo wąskich schodach. Ponadto zamawiając windę dla niepełnosprawnych Ascendor, możesz dopasować wymiar podestu jezdnego do rozmiaru swoich schodów. Najmniejszy z nich ma tylko 700 x 600 mm, więc doskonale sprawdzi się na schodach zabiegowych, na których nie można zamontować żadnej innej windy. Warto dodać, że platforma dla niepełnosprawnych Ascendor została wykonana z materiałów, które zapewniają jej odporność na zmienne warunki pogodowe. Stal nierdzewna, z której wykonano szynę jezdną to gwarancja braku korozji przez wiele lat – nawet na schodach zewnętrznych zlokalizowanych blisko morza.
Numer 2: sprytna konstrukcja szyny zwiększa bezpieczeństwo
Platforma schodowa Ascendor porusza się po szynie jezdnej zbudowanej z 2 rur. Dolna – z wypełnieniem oraz naciętymi ząbkami – stanowi tor, po którym porusza się koło napędowe przesuwające platformę prostoliniową w górę oraz w dół. Z kolei górna pełni funkcję pochwytu – zarówno w modelu PLK8, jak i PLG7. Osoby poruszające się po schodach mogą z niej korzystać tak jak z tradycyjnej poręczy, zyskując dodatkową ochronę przed upadkiem.
Numer 3: praktyczne przystanki pośrednie
Winda schodowa dla niepełnosprawnych Ascendor może zatrzymywać się nie tylko na górnym i dolnym przystanku, lecz również na przystankach pośrednich. Dzięki sterowaniu za pomocą mikrokontrolera możemy ustawić różne konfiguracje urządzenia, np. zatrzymywanie na dolnym przystanku, znajdującym się nad schodami do piwnicy. Przystanki pośrednie sprawiają, że Ascendor będzie idealną windą dla niepełnosprawnych w bloku z wysokim parterem. Sprawdzi się też w budynkach, w których przystanki pośrednie są wymagane na każdym piętrze.
Numer 4: elegancki wygląd z opcją personalizacji
Windy schodowe dla niepełnosprawnych PLG7 i PLK8 zostały wykonane zgodnie z najnowszymi trendami wzorniczymi, dzięki czemu w niczym nie przypominają tradycyjnych dźwigów. Wyróżniają się efektownym wyglądem, który możesz dopasować do specyfiki Twojego wnętrzu, wybierając kolor z palety RAL oraz liczne opcje personalizacji.
Numer 5: wydłużony czas gwarancji
Jednym z dowodów na wysoką jakość platform schodowych Ascendor jest okres gwarancji wydłużony aż do 3 lat w wersji standardowej. To jednak nie wszystko! Producent umożliwia zakup windy dla niepełnosprawnych także w ramach 5-letniej gwarancji, co stanowi ewenement w skali kraju. Jest to możliwe m.in. dzięki zastosowaniu solidnej konstrukcji i wytrzymałych materiałów, które zapewniają windom Ascendor bezawaryjne działanie przez wiele lat.