Już na pierwszy rzut wyróżnia się eleganckim designem. Jego ponadczasowe wzornictwo pasuje do wnętrz o zróżnicowanych wystroju, a cienka szyna jezdna pozostaje niemal widoczna. Dopiero po uruchomieniu krzesełka z modułem Air możemy jednak w pełni dostrzec jego niezwykłe funkcjonalności. Zobacz, dlaczego winda Otolift jest wybierana przez najbardziej wymagających klientów.

Krzesło schodowe Otolift Air
Otolift Air – krzesełko schodowe krzywoliniowe na drewnianych schodach

Z artykułu dowiesz się m.in.:

  • na czym polega innowacyjna technologia Reverse Drive,
  • dlaczego krzesełko Otolift Air wybierają posiadacze naprawdę wąskich schodów,
  • jakie są opcje personalizacji komfortowego krzesełka schodowego,
  • co możesz zrobić, aby obniżyć jego cenę nawet o 95%?
KRZESŁO SCHODOWE DLA SENIORA W DOMU | OTOLIFT MODUL AIR

Czym wyróżnia się krzesło schodowe Otolift Air?

Jest to urządzenie zaliczane do najnowocześniejszych krzesełek schodowych, poruszających się po torze krzywoliniowym. Co przesądza o jego wyjątkowości? Przede wszystkim wdrożenie unikalnej technologii Reverse Drive, dzięki której krzesło Otolift Air może być montowane nawet na bardzo wąskich schodach. Polega ona na przesuwaniu się wagonika jezdnego po szynie w taki sposób, że porusza się on tyłem – częściowo lub całkowicie. Dzięki temu manewrowi pasażer nie uderza nogami o poręcz lub ścianę podczas jazdy.

Otolift moduł Air - winda krzesełkowa
Krzesło ruchome na schody Otolift Air wyróżnia się designem oraz cienką szyną jezdną.

Gdzie warto zamontować krzesełko schodowe z modułem Air?

Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że krzesełko schodowe z modułem Air sprawdzi się nie tylko na wąskich, ale również na stromych schodów. Można je z powodzeniem wykorzystać do likwidacji barier w nietypowych miejscach, w których montaż innych wind schodowych nie jest możliwy. Klienci chętnie montują je w domach jednorodzinnych ze względu na nowoczesne wzornictwo oraz możliwość dopasowania koloru krzesełka do wystroju wnętrz. Windy dla niepełnosprawnych z modułem Air są zakładane także w blokach. Zajmują mało miejsca, więc często stanowią jedyną szansę na zlikwidowanie barier w zgodzie z rygorystycznymi przepisami przeciwpożarowymi. Można je znaleźć również w zakładach pracy oraz obiektach publicznych, takich jak przychodnie czy urzędy.

Krzesełko przyschodowe na wąskie i strome schody
Krzesełko schodowe Otolift można zamontować na wąskich i stromych schodach.

Winda krzesełkowa Otolift – rozwiązania zwiększające komfort

Bezpieczne krzesło ruchome na schody zostało stworzone z myślą o zapewnieniu wygody osobie niepełnosprawnej oraz pozostałym użytkownikom schodów. Jego niezwykle cienka szyna jezdna, którą można przymocować do ściany lub bezpośrednio do stopni, nie zajmuje dużo miejsca. Podobnie zresztą jak samo krzesełko, które można szybko złożyć, dodatkowo redukując jego grubość. Aby zwiększyć komfort osoby niepełnosprawnej, producent wyposażył urządzenie w automatycznie składany podnóżek. Opcjonalnie dostępne jest także automatycznie obracane siedzisko, które ułatwia bezpieczne wstawanie z krzesełka i zajmowanie pozycji w foteliku. Winda krzesełkowa porusza się niemal bezgłośnie, dlatego możesz z niej korzystać także w nocy – bez obawy, że obudzisz domowników lub mieszkańców bloku.

Krzesło Otolift Two po złożeniu
Krzesełko przyschodowe Otolift zajmuje mało miejsca po złożeniu.

Intuicyjna obsługa krzesła ruchomego na schody

Sterowanie urządzeniem jest na tyle proste, że poradzi sobie z nim osoba w każdym wieku. Nawet senior, który unika technologicznych nowinek. Aby uruchomić krzesełko schodowe Otolift Air, użyj kasety przywoławczej. Następnie usiąć wygodnie na siedzisku, zapnij pasy bezpieczeństwa i poruszając joystickiem ukrytym w podłokietniku, wpraw windę w ruch.

Urządzenie automatycznie zatrzyma się, gdy dotrze do celu. Jeśli po drodze wykryje przeszkodę, na przykład pozostawioną na schodach zabawkę lub torebkę, natychmiast stanie w miejscu, aby uniknąć kolizji. Winda krzesełkowa jest zasilana bateryjnie, dlatego zadziała nawet podczas przerwy w dostawie prądu.

Krzesełko schodowe dla osób w podeszłym wieku
Intuicyjna obsługa krzesełka Otolift sprawia, że mogą nim sterować osoby w każdym wieku.

Uzyskaj dofinansowanie na likwidację barier

Koszt zakupu i montażu nowoczesnego krzesełka schodowego Otolift Air może być niższy, jeśli uzyskasz dofinansowanie ze środków PFRON. Przysługuje ono osobom niepełnosprawnym, które chcą zlikwidować bariery architektoniczne, uniemożliwiające im normalne funkcjonowanie. Do wniosku o dotację należy dołączyć m.in. kosztorys urządzenia. Możemy go dla Ciebie przygotować bezpłatnie – jeśli chcesz otrzymać wycenę, skontaktuj się z naszymi ekspertami.

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych