Podnośnik Liftboy jest inny od większości podnośników przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Został zaprojektowany dla osób, które muszą pokonywać różnice wysokości – tj. 835 mm (do 6 schodów).

Podnośnik Liftboy

Konstrukcja i napęd schowane są pod podłogą, dzięki czemu urządzenie nie rzuca się w oczy i komponuje się właściwie z każdym otoczeniem. Podczas jazdy nie słychać dźwięku wydawanego przez silnik czy elementy konstrukcyjne, ponieważ do napędu został użyty wysokiej klasy siłownik elektryczny, a cała konstrukcja nośna została oparta na konstrukcji nożycowej.

Podnośnik jest zasilany bezpośrednio z gniazdka 230V (nie jest wymagana tzw. „siła”). W przypadku montażu na zewnątrz budynku, gniazdko zasilające i transformator zostają schowane w środku budynku, a na zewnątrz wyprowadzone jest tylko niskie napięcie 24V.

Platforma przeznaczona jest do wykorzystania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Może być wykorzystywana w temperaturach od -20 do +40°C. W temperaturach poniżej -20°C zaleca się jednak podgrzewanie platformy.

Podłoże na jakim można posadowić podnośnik Liftboy nie musi być specjalnie do tego przygotowane. Może to być kostka brukowa lub posadzka w budynku. Cały podnośnik waży tylko trochę powyżej 70 kg. Jego udźwig może wynosić nawet 300 kg.

Winda Liftboy

Dane techniczne podnośnika Liftboy

Platforma – Typ 1
Maksymalna wysokość ruchu – 600 mm
Ładowność – 180 kg
Prędkość podnoszenia – 10 mm/s
Wysokość minimalna (prześwit) – 110 mm
Masa – 52,5 kg
Zasilanie elektryczne – 24V poprzez transformator z sieci 230V
Wymiar wewnętrzny (długość) – 1170 mm
Wymiar wewnętrzny (szerokość) – 710 mm
Wymiar zewnętrzny (długość) – 1180 mm
Wymiar zewnętrzny (szerokość) – 810 mm

Platforma – Typ 2
Maksymalna wysokość ruchu – 830 mm
Ładowność – 300 kg
Prędkość podnoszenia – 10 mm/s
Wysokość minimalna (prześwit) – 120 mm
Masa – 71,5 kg
Zasilanie elektryczne – 24V poprzez transformator z sieci 230V
Wymiar wewnętrzny (długość) – 1495 mm
Wymiar wewnętrzny (szerokość) – 785 mm
Wymiar zewnętrzny (długość) – 1505 mm
Wymiar zewnętrzny (szerokość) – 890 mm

Cena podnośnika pionowego Liftboy jest stosunkowo niska. W zależności od tego, jaka opcja zostanie wybrana, wynosi ona ok. 20-24 tys. zł. Na zakup tego podnośnika można uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON. Dofinansowania obsługiwane są przez jednostki samorządowe (PCPRy, MOPRy, MOPSy). O szczegóły trzeba pytać w jednostce właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby niepełnosprawnej.