Trudności w pokonywaniu schodów lub ograniczenie sprawności ruchowej to nie jedyne powody, dla których warto zamontować windę dwuosobową w swoim domu. Elektryczne dźwigi do użytku domowego mają wiele zastosowań, z których chętnie korzystają klienci. Poznaj kilka z nich. 

Winda trzypoziomowa

Z artykułu dowiesz się:

  • kiedy windy domowe stanowią jedyny sposób na likwidację barier,
  • z myślą o kim stworzono te urządzenia,
  • komu jeszcze ułatwi życie mała winda Stiltz,
  • ile kosztuje winda domowa.

Stiltz DUO – spełnione marzenie seniora

Osoby w podeszłym wieku często skarżą się na ból stawów oraz trudności w utrzymaniu równowagi na schodach. Pokonanie odległości dzielącej jedno piętro staje się dla nich wysiłkiem porównywalnym do odbycia wspinaczki górskiej. A z czasem strach przed niebezpiecznym upadkiem sprawia, że ograniczają do minimum korzystanie ze schodów, izolując się od rodziny. To właśnie z myślą o nich powstały kompaktowe windy dla dwóch osób, które zajmują mało miejsca i wyróżniają się cichą pracą. Korzystając z windy DUO senior przemieści się pomiędzy piętrami w 30 sekund – wygodnie, bezpiecznie i bez wysiłku. Dzięki temu zachowa samodzielność i będzie mógł spędzać z rodziną tyle czasu, ile tylko zapragnie.

Winda dla dwóch osób
Dwuosobowa winda Stiltz ułatwi życie Twojej babci lub mamie, dla której wchodzenie po schodach jest równoznaczne z wysiłkiem i bólem nóg.

Winda TRIO – komfortowy dźwig dla osób niepełnosprawnych

Windy domowe dla trzech osób zostały przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Producent zwiększył ich udźwig do 250 kg, dzięki czemu urządzenia mogą transportować 3 pasażerów lub osobę na wózku z opiekunem.  Winda TRIO to także świetne rozwiązanie dla seniora, który korzysta z chodzika rehabilitacyjnego lub cierpi na poważne schorzenia stawów. W takim przypadku wybór trzyosobowego dźwigu zamiast windy dla 2 osób stanowi inwestycję w przyszłość rodzica czy dziadka zagrożonego niepełnosprawnością. Winda TRIO ułatwi też życie rodzicom niepełnosprawnego dziecka, które musi regularnie jeździć do lekarza i na rehabilitację. 

Winda DUO i winda TRIO
U góry – winda DUO dla seniorów, u dołu – winda TRIO dla osób niepełnosprawnych

Winda dwuosobowa – dodatkowe zastosowanie

Z dźwigów Stiltz korzystają jednak nie tylko osoby w podeszłym wieku lub z ograniczoną sprawnością ruchową. Mała winda szybko stanie się ulubionym sposobem przemieszczania się pomiędzy piętrami dla wszystkich domowników. Korzystają z niej osoby, które z powodu częstych podróży lub delegacji regularnie przewożą ciężkie walizki z piętra na parter. Windy domowe pozwalają także przetransportować dużego psa, który z powodu wieku nie może samodzielnie zejść po schodach na spacer. Ułatwiają też życie muzykom, którzy zamiast przenosić po stopniach instrumenty o dużych gabarytach, mogą je wygodnie umieścić w kabinie windy dwuosobowej.

Winda dla podróżników
Dzięki windzie Stiltz z łatwością przewieziesz ciężkie bagaże lub instrumenty muzyczne.

Mała winda – duże możliwości

Po zamontowaniu dźwigu domowego Stiltz nie musisz się martwić o koszty związane z częstym użytkowaniem urządzenia. Windy domowe są ekonomiczne w użyciu i pobierają mało prądu – aby działały, wystarczy je podłączyć do zwykłego gniazdka 230 V. To sprawia, że warto z nich korzystać szczególnie wtedy, gdy alternatywą dla dźwigu są tylko strome schody. Czasami dźwig Stiltz jest jedyną szansą na likwidację barier w domu z wąskimi schodami, na których nie można zamontować krzesełka schodowego ani platformy. Elektryczne windy wolnostojące do domu mogą, lecz nie muszą sąsiadować ze stopniami i ścianą. Możesz z nich więc korzystać nie tylko w korytarzu, ale także w sypialni, jadalni czy kuchni. Założenie windy DUO lub TRIO zajmuje 1 dzień i nie wymaga przebudowywania domu ani przeprowadzania remontu.

Windy osobowe do domu ze stromymi schodami
Winda Stiltz ułatwi życie domownikom korzystającym ze stromych schodów.

Winda elektryczna – cena

Ile kosztuje winda w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu dwupoziomowym? Znacznie mniej, niż sądzisz! Jej cena jest nieporównywalnie niższa od kosztów zakupu tradycyjnego dźwigu osobowego. Finalne wydatki na zakup i montaż urządzenia zależą od wybranych opcji oraz tego, czy zdecydujesz się na windę TRIO czy DUO. Wartość takiej inwestycji zwykle zawiera się w przedziale od 60 do 80 tys. zł. Możesz ją jednak obniżyć, uzyskując dofinansowanie ze środków PFRON na likwidację barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Jego otrzymanie pozwoli Ci zmniejszyć koszty nawet o 60-85%.

Winda elektryczna DUO
Windy elektryczne – cena urządzeń mieści się w przedziale 60-80 tys. zł.

Dowiedz się więcej o nowoczesnych i komfortowych windach Stiltz, odwiedzając stronę www.windy-domowe.pl lub kontaktując się z firmą Windy Schodowe.  Czekamy na Twój telefon pod nr: +48 606 686 002, +48 692 44 94 74 i +48 606 248 022 (e-mail: info@windy-schodowe.pl).

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych