Choć windy krzesełkowe dostępne na polskim rynku charakteryzują się podobnymi funkcjonalnościami, jeden z modeli wyraźnie wyróżnia się na tle pozostałych. Zobacz, co sprawia, że warto zwrócić na niego uwagę.

Krzesełko schodowe zewnętrzne Acorn

Z artykułu dowiesz się:

  • czym jest krzesełko do transportu po schodach Acorn Superglide,
  • co wyróżnia je na tle konkurencji,
  • dlaczego warto rozważyć montaż tego modelu krzesełka na schodach w bloku, obiekcie komercyjnym oraz budynku użyteczności publicznej.

Krzesło przyschodowe do transportu niepełnosprawnych – charakterystyka

Urządzenie Acorn Superglide powstało z myślą o osobach, które z trudem poruszają się po schodach lub nie są w stanie ich pokonać. Jest to nowoczesne krzesło ruchome na schody, które umożliwia bezpieczne przewożenie seniorów i osób niepełnosprawnych w pozycji siedzącej ponad stopniami. Jego producent zadbał o wygodę pasażerów, wyposażając model Superglide w miękkie siedzisko i oparcie oraz dwa joysticki ukryte w podłokietnikach. Podwójne przyciski ułatwiają sterowanie krzesełkiem i stanowią jego pierwszy wyróżnik na tle konkurencji. Obejrzyj poniższy filmik, aby zobaczyć, jak w praktyce wygląda kierowanie krzesełkiem do transportu po schodach.

Krzesełko schodowe Acorn Superglide na torze prostym

Krzesło schodowe – cena i warunki sprzedażowe

Jeżeli zależy Ci na zakupie modelu Acorn Superglide w konkurencyjnej cenie, skontaktuj się z inżynierami z firmy Rav-Net i poproś o indywidualny kosztorys. Przygotujemy go dla Ciebie bezpłatnie i przy okazji przedstawimy Ci najlepsze w Polsce warunki sprzedaży tego nietypowego krzesełka.

Acorn Superglide - krzesełka schodowe zewnętrzne z pokrowcem
Do krzesełek zewnętrznych Acorn Superglide dołączamy specjalny pokrowiec chroniący przed wilgocią.

O jego unikalności świadczy choćby szerokie zastosowanie. W procesie produkcji wykorzystano komponenty odporne na działanie warunków atmosferycznych, dlatego windy Superglide mogą pełnić funkcję krzesełek schodowych zewnętrznych. Ich cena jest nieco wyższa niż urządzeń Acorn do użytku wewnętrznego – koszt zakupu i montażu krzesła zakładanego na schodach frontowych rozpoczyna się od 12 000 zł.

Krzesełka schodowe - Warszawa
Krzesło przyschodowe -Warszawa (przykład jednej z najnowszych realizacji w stolicy).

Krzesełka schodowe zewnętrzne – dodatkowy atut

O tym, że windy krzesełkowe Acorn skutecznie likwidują bariery architektoniczne na schodach prowadzących do budynku lub wychodzących na taras świadczą nasze ostatnie realizacje. Dzięki wykonanym montażom usunęliśmy przeszkody w postaci kilku bądź kilkunastu stopni, zakładając nowe lub używane krzesełka schodowe. Warszawa wyróżnia się obecnością wielu blokowisk, których mieszkańcy wybierają krzesełko naschodkowe Superglide ze względu na jego dodatkowy atut. Jest nim specjalny klucz zabezpieczający przed użyciem przez niepowołaną osobę, która mogłaby przypadkowo lub celowo uszkodzić urządzenie. To praktyczne rozwiązanie sprawia, że dostęp do krzesełka schodowego ma jedynie jego właściciel – osoba niepełnosprawna lub w podeszłym wieku. Jeżeli więc szukasz urządzenia likwidującego bariery w bloku oraz miejscach odwiedzanych przez wiele osób rozważ zamontowanie modelu Superglide.

Krzesełko z kluczykiem zabezpieczającym w bloku
Kluczyk zabezpieczający pozwala uchronić urządzenie przed przypadkowym uszkodzeniem.

Krzesełka schodowe zewnętrzne – nietypowe rozwiązania

Specjalny klucz, podwójne joysticki ułatwiające sterowanie i możliwość użytkowania na zewnątrz budynku to nie jedyne zalety prostoliniowego fotelika Acorn. Ze względu na korzystną cenę można go zamontować nie tylko na schodach o prostym biegu. Winda ta sprawdza się także w przypadku schodów dwubiegowych. Bardziej opłacalne jest założenie dwóch krzesełek prostoliniowych niż jednego krzywoliniowego o wyższej cenie, wynikającej z konieczności dostosowania szyny do kształtu schodów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakładaniu krzesełek schodowych możemy podpowiedzieć Ci również inne, nietypowe rozwiązania, które pozwolą zmniejszyć koszty inwestycji. Zadzwoń pod nr  +48 692 44 94 74, +48 608 445 819, +48 606 686 002  i zapytaj o szczegóły.

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych