Seniorzy mają zwykle problemy z narządem ruchu, dlatego warto pomyśleć o różnych udogodnieniach. Godne polecenia będzie między innymi krzesełko schodowe, idealna opcja dla wszystkich osób, którym poruszanie się sprawia trudności. Jeśli ktoś jest po kontuzji, ma jakieś zwichnięcie, również ogromnym ułatwieniem będzie dla niego winda schodowa, to samo dotyczy się dzieci. Pokonywanie wielu schodów może być ogromnym wyzwaniem dla wielu osób. Zakup krzesełka schodowego nie musi wiązać się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów, więc warto zainteresować się tym tematem.

Krzesełko schodowe prostoliniowe.
Krzesełko schodowe Acorn

Skuteczne rozwiązanie na problemy z poruszaniem się a krzesełko schodowe

Osoby w podeszłym wieku i poruszający się na wózku inwalidzkim muszą zmagać się z różnymi utrudnieniami. Pokonanie schodów staje się niezwykle trudne lub wręcz niemożliwe. Z pomocą przychodzi krzesełko schodowe, które po zamontowaniu pozwala na bezproblemowe przedostanie się na wyższe piętro lub zjechanie z kondygnacji. Może poruszać się na torze jezdnym prostym lub krzywoliniowym. Nie ma problemu z dopasowaniem urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb. Zakup używanego krzesełka schodowego nie wiąże się z dużym wydatkiem, co ma ogromne znaczenie dla osób starszych, niemających zbyt dużych przychodów.

Windy przyschodowa w pigułce

Wystarczy zamontować szynę jezdną do schodów, w dowolnym miejscu. Trzeba tylko pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu. Na szczególną uwagę zasługuje krzesełko schodowe Acorn (na przykład model Acorn Superglide 130), które cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników.  Jest ono zasilany akumulatorowo. Producent dołącza do zestawu ładowarkę, którą podłącza się do gniazdka elektrycznego. Ładowanie następuje automatycznie w momencie nieużywania urządzenia. Obsługa krzesełka jest niezwykle prosta, więc każdy sobie z tym poradzi. Wystarczy nacisnąć przycisk na podłokietniku w celu uruchomienia sprzętu. Możliwe jest także sterowanie nim za pomocą pilota, co stanowi dodatkowe udogodnienie.

Krzesełko używane Acorn.
Domowa winda na schody

Dlaczego odarto zdecydować się na krzesełko schodowe Acorn?

Krzesełko schodowe Acorn Superglide 130 na prostą budowę, jego użytkowanie jest całkowicie bezpieczne. Nie trzeba martwić się o wypadnięcie z niego ze względu na obecność pasów bezpieczeństwa. Winda schodowa porusza się płynnie, nie za szybko. Krzesełko jest wygodne, składane i obrotowe. Nawet używany model jest w pełni sprawny i służy przez długi czas. Nasza firma Windy Schodowe zajmująca się sprzedażą i montażem krzesełek udziela gwarancji na zakupione produkty. Jeśli pojawią się jakieś problemy podczas eksploatacji, to wystarczy się z nami skontaktować, aby usunąć powstałą usterkę.

Cena krzesełka schodowego

Na cenę krzesełka schodowego wpływają przede wszystkim długość szyny jezdnej i dodatkowe udogodnienia. Najtańsze modele są dostępne w cenie ośmiu tysięcy złotych. Za droższe krzesełka będzie trzeba zapłacić do nawet trzydziestu tysięcy złotych. 

Zamontowanie windy schodowej zajmuje mniej więcej 5 godzin, w zależności od rodzaju schodów i długości szyny jezdnej. Rozwiązanie to można polecić każdemu, kto musi się zmagać na co dzień z barierami architektonicznymi w postaci schodów. Krzesełko Acorn nie zajmuje wiele miejsca po złożeniu, dzięki czemu nie utrudnia poruszania się po schodach pozostałym osobom. Zainstalowanie windy schodowej stanowi ogromne ułatwienie zarówno dla osoby starszej i mającej trudności z chodzeniem, jak i dla jej opiekuna. Krzesełko schodowe będzie również świetnym pomysłem na prezent dla ukochanych rodziców.