Obydwie windy krzesełkowe są przystosowane do montażu na torze prostym, lecz różnią się od siebie zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnościami. Która z nich jest lepsza? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł.

Windy krzesełkowe dla niepełnosprawnych – podobieństwa

Na pierwszy rzut oka foteliki HomeGlide i Otolift Jade wyglądają podobnie. Każdy z nich zawiera wagonik jezdny oraz szynę, po której porusza się winda. W obydwu modelach można też składać siedzisko, podnóżek oraz podłokietniki, uzyskując więcej miejsca na schodach, gdy krzesełko nie jest używane. Niezależnie od tego, czy wybierzesz krzesło ruchome na schody HomeGlide, czy Otolift, przed wypadnięciem z urządzenia uchronią Cię pasy bezpieczeństwa. Na tym jednak kończą się podobieństwa. Zobaczmy zatem, jakie są różnice pomiędzy obydwoma modelami wind dla niepełnosprawnych.

Krzesełko schodowe HomeGlide
Winda krzesełkowa HomeGlide

HomeGlide – najtańsze krzesełko schodowe

Firma Windy Schodowe oferuje ten samobieżny fotelik dla seniorów w najniższej cenie w Polsce. W przypadku montażu w okolicach Warszawy, na drewnianych schodach o maksymalnej długości 450 cm, koszt zakupu i założenia krzesełka wynosi ok. 11 tys. zł. Ze względu na niską cenę windy krzesełkowe HomeGlide są czasami montowane nie tylko na schodach prostoliniowych, ale także dwubiegowych. Koszt założenia 2 urządzeń jest bowiem znacznie niższy niż 1 krzesełka krzywoliniowego. Takie rozwiązanie można zastosować tylko wtedy, gdy osoba starsza lub niepełnosprawna jest w stanie samodzielnie przesiąść się z jednego fotelika na drugi.

HomeGLide - pas bezpieczeństwa, opcja składania i sterowanie joystickiem.
Krzesełko schodowe HomeGlide zawiera szereg udogodnień tj. opcja składania, sterowanie joystickiem czy pas bezpieczeństwa.

Co jeszcze wyróżnia krzesełko schodowe HomeGlide? Największe atuty związane z jego zakupem to błyskawiczny czas realizacji oraz możliwość zwiększenia udźwigu ze 125 kg do 146 kg. Wybór takiej opcji jest dostępny tylko w przypadku schodów o maksymalnym kącie nachylenia wynoszącym 450.

Krzesełko schodowe HomeGlide - Windy Schodowe
Zobacz, jak działa winda krzesełkowa HomeGlide.

Otolift Jade – nowoczesność w parze z funkcjonalnością

Wyróżniające się eleganckim wyglądem urządzenie to najnowszy model prostoliniowej windy krzesełkowej dla niepełnosprawnych. Umożliwia likwidację barier architektonicznych w miejscach, w których ze względu na przepisy przeciwpożarowe nie ma możliwości zastosowania żadnego innego rozwiązania. Dzieje się tak choćby ze względu na zastosowanie przez producenta najcieńszego toru jezdnego – jego grubość wynosi zaledwie 10 cm. Dzięki temu krzesełko schodowe Otolift można zamontować nawet w blokach, w których szerokość schodów wynosi tylko 130 cm. Innowacyjnym rozwiązaniem jest też możliwość przymocowania windy Jade bezpośrednio do ściany, co pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca na wąskich schodach.

Eleganckie krzesełko schodowe Otolift Jade jest dostępne w kilku wariantach kolorystycznych.
Krzesełko Otolift Jade jest dostępne w różnych wariantach kolorystycznych tapicerki.

Warto dodać, że grubość złożonego krzesełka wynosi tylko 28,5 cm, a więc mniej niż w przypadku innych urządzeń do likwidacji barier. Pomimo kompaktowych rozmiarów udźwig tej windy jest o 5 kg większy niż krzesełka schodowego HomeGlide.

Otolift Jade – unikalne funkcjonalności

To jednak nie jedyne zalety nowatorskiego krzesełka schodowego o efektownej konstrukcji. Wyróżnia się ono także nietypową budową szyny jezdnej, której listwa jest skierowana ząbkami do dołu. Dzięki temu nie wpadają do niej drobne przedmioty, kamyczki czy zabawki, które mogłyby zatrzymać urządzenie lub doprowadzić do powstania nieprzyjemnych zgrzytów.  Jeżeli jesteś mieszkańcem bloku z pewnością docenisz możliwość zdalnego zablokowania windy Otolift Jade za pomocą elektronicznego kluczyka. W praktyce oznacza to, że windę może uruchomić tylko właściciel, ograniczając tym samym do minimum ryzyko uszkodzenia urządzenia przez obcą osobę.

Obrotowe siedzisko krzesła ruchomego na schody Otolift Jade ułatwia wstawanie z urządzenia.
Obracane siedzisko ułatwia wstawanie z krzesełka schodowego Otolift.

Spersonalizuj wygląd krzesełka Otolift Jade!

Producent luksusowego modelu urządzenia oferuje dwa rodzaje tapicerki do wyboru – welurową i skóropodobną. Każda z nich występuje w różnych wariantach kolorystycznych, m.in.: kremowym, antracytowym, czerwonym i orzechowym. Możesz więc dopasować wygląd windy do kolorystyki dominującej w Twoim wystroju wnętrz. Opcja personalizacji w połączeniu z ponadczasowym designem krzesła ruchomego na schody sprawia, że  prezentuje się ono efektownie w klasycznym i nowoczesnym wnętrzu.

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach montażu krzesełek HomeGlide lub Otolift Jade, skontaktuj się z naszym ekspertem.