Trzy możliwości w jednym urządzeniu – walizka, krzesło, skuter – daje eFoldi.

eFoldi to dzieło stworzone w Wielkiej Brytanii przez Jianmin oraz SumiWang, ojca i córkę, którzy zajmują się konstruowaniem różnego rodzaju wynalazków. Ze skutera elektrycznego urządzenie łatwo można przekształcić w krzesło, jak również walizkę.

Całość powstała z myślą o ludziach starszych i niepełnosprawnych, którzy nie mogą się poruszać samodzielnie na większych dystansach. eFoldi, jako skuter może poruszać się z prędkością od 6 do 20 km/h. Maksymalna szybkość skutera to 32 km/h. Jeśli w danej chwili nie jest potrzebny, można go łatwo złożyć w walizkę, co ułatwia jego transport. W razie potrzeby, można go też bez większych problemów przekształcić w krzesło, i wykorzystać na np. zatłoczonych dworcach lub lotniskach.

efoldi_3_opcje

eFoldi przewiduje korzystanie z niego osób o wadze do 100 kg. Rama urządzenia wykonana jest z połączenia aluminium i stali. Całość waży 19 kg. Skuter napędzany jest dwoma rodzajami baterii: AirSafe (24 V, 4 Ah) lub FarReach (24 V, 12 Ah). AirSafe ważą 1,1 kg i można je zabrać na pokład samolotów większości linii lotniczych. Pozwalają przejechać dystans 6-10 km. Ich pełne ładowanie trwa 1,5 godziny. FarReach ważą 2,7 kg i są przeznaczone do dalszych podróży. Pozwalają przejechać dystans 20-30 km (w zależności od rodzaju terenu i ciężaru pasażera). Ich pełne ładowanie trwa 4,5 godziny.

Urządzenie posiada też inne mobilności – ma wbudowane porty USB, które pozwalają podładować telefon lub tablet.

eFOLDi - folding magic for ALL!

eFOLDi ma kosztować od 1300 funtów. Do tego trzeba doliczyć przesyłkę – koszt takiej przesyłki dla Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Chin i Indii wynosi 50 funtów, natomiast do wszystkich innych krajów na całym świecie 199 funtów. Dodatkowo osoby z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Chin i Indii mają możliwość wcześniej umówić się na jazdę próbną.

Więcej na stronie: http://www.efoldi.co.uk/