Krzesełko schodowe Acorn A180 -- nim o tym powiemy, warto przedstawić definicję krzesełka schodowego. Krzesełko schodowe jest urządzeniem dźwigowym przeznaczonym do tego, aby przemieszczać osoby niepełnosprawne (z niedużą dysfunkcją narządu ruchu) i starsze po schodach. Urządzenie takie jest zwykle łatwe w obsłudze i zajmuje mało miejsca ze względu na składane elementy. W porównaniu z innymi rozwiązaniami likwidującymi bariery w postaci schodów, mają też stosunkowo niską cenę.

Warto wiedzieć, że krzesełka schodowe dzielą się na dwie grupy:

  1. Krzesełka na szynie prostej.
  2. Krzesełka na szynie krzywoliniowej.

krzesełko schodowe Acorn A180

Krzesełko schodowe Acorn A180

My zajmiemy się krzesełkiem na szynie krzywoliniowej. Takim urządzeniem jest krzesełko schodowe Acorn A180. Urządzenie projektowane i montowane w Wielkiej Brytanii, jest produkowane z bardzo wysoką precyzją. Stworzone zostało z myślą o pokonywaniu schodów krzywoliniowych, zbiegowych, krętych i wielopoziomowych. Porusza się po szynie mocowanej do stopni schodów.

Może przewozić tylko jedną osobę, a jego obciążenie maksymalne wynosi 120 kg.

Budowa krzesełka Acorn A180

krzesełko schodowe Acorn A180

Krzesełko schodowe Acorn A180 posiada w wyposażeniu standardowym obracane i składane siedzisko, składany podnóżek, antyzakleszczeniowy system, pasy bezpieczeństwa oraz ładowarkę, która musi być podłączona na stałe do gniazdka elektrycznego. Ma też wbudowany system delikatnego startu i stopu.

Dane techniczne krzesełka Acorn A180

Udźwig: 120 kg
Moc: 0,375 kW
Prędkość podróżowania: poniżej 0,15 m/s
Minimalna szerokość schodów: 75 cm
Kąt nachylenia schodów: 0°-58°
Sterowanie: joystick lub zdalne (za pomocą pilota)
Zasilanie: akumulatory Li-ION DC / 220V-230V ~50Hz
Typ napędu: zębatka
Szyna: aluminiowa

krzesełko schodowe Acorn A180

Cena krzesełka schodowego Acorn A180

Cena zależy od tego, jakie opcje zostały wybrane, ale zaczyna się od 25 tys. zł brutto. W przypadku wyboru takiego urządzenia warto wiedzieć, że czas jego dostawy i montażu jest krótki w porównaniu z innymi urządzeniami. Warto też wiedzieć, że w przypadku konieczności zakupu takiego urządzenia, można ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON, dostępnych w PCPRach lub MOPRach i przyznawanych w ramach likwidacji barier architektonicznych lub likwidacji barier technicznych.

Zobacz jak działa krzesełko schodowe Acorn A180

Acorn 180 Curved Stairlift Demonstration