Cena krzesełka schodowego dla niepełnosprawnych to jedna z ważniejszych informacji, jakich szukają nasi klienci. Winda schodowa dla niepełnosprawnych i osób starszych to jeden ze sposobów likwidacji barier architektonicznych. Jeśli w Twojej rodzinie są osoby z niepełnosprawnością lub seniorzy, których codzienne funkcjonowanie wiąże się z koniecznością pokonywania schodów, rozważ montaż krzesełka schodowego. Winda krzesełkowa pomaga w pokonywaniu schodów i jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które mogą samodzielnie poruszać się w ramach jednej kondygnacji, ale schody sprawiają im trudność. W tym wpisie poznasz trzy najpopularniejsze modele i dowiesz się, jaka jest cena krzesełek schodowych dla niepełnosprawnych. To sprawdzone produkty, które jako firma Windy Schodowe od wielu lat montujemy w polskich domach.

Dowiesz się też, jak możesz obniżyć cenę krzesełka dla niepełnosprawnych. Usuwanie barier architektonicznych nie musi wiązać się z olbrzymimi kosztami, które wstrząsną rodzinnym budżetem.

Krzesełko Acorn Superglide 130

Winda krzesełkowa Acorn Superglide 130 to urządzenie na schody prostoliniowe. Można je zamontować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Warto wiedzieć o możliwości zakupu używanego krzesełka schodowego Acorn Superglide 130. W każdym modelu, który przechodzi przez nasze ręce wymieniamy akumulator i siedzisko. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenie, które trafia do naszych klientów jest w bardzo dobrym stanie technicznym i posłuży im jeszcze przez wiele lat. Oto najważniejsze informacje o krzesełku Acorn Superglide 130: 

 • Cena: od 12,5 tysięcy złotych lub 7 tysięcy złotych za używane krzesełko
 • Miejsce montażu: wewnątrz lub na zewnątrz
 • Typ schodów: schody proste
 • Maksymalne obciążenie: 127 kg
 • Czas realizacji zamówienia: 1-2 tygodnie
 • Gwarancja: 36 miesięcy (12 miesięcy przy zakupie używanego krzesełka schodowego)
Zewnętrzne krzesełko schodowe dla niepełnosprawnych.

Krzesełko dla niepełnosprawnych w najlepszej cenie – Homeglide

Krzesełko schodowe Homeglide to nasz niekwestionowany bestseller. Olbrzymia popularność tej windy schodowej wynika między innymi z jej niskiej ceny oraz doskonałych parametrów technicznych. Nowe krzesełko dla niepełnosprawnych Homeglide można kupić już za 11 tysięcy złotych. Przeczytaj, co wyróżnia krzesełko Homeglide:

 • Cena krzesełka schodowego dla niepełnosprawnych Homeglide: 11 tysięcy złotych
 • Miejsce montażu: wewnątrz
 • Typ schodów: schody proste
 • Maksymalne obciążenie: 125 kg
 • Czas realizacji: 1-2 tygodnie
 • Gwarancja: 24 miesiące
Najtańszy model krzesełka schodowego dla niepełnosprawnych.

Winda schodowa na schody zabiegowe – Otolift Modul AIR

Trzeci, ostatni, model krzesełka schodowego dostępny w naszej ofercie to Otolift Modul AIR. Jako jedyne z wymienionych w artykule urządzeń, można je zamontować na torze krzywoliniowym. W odróżnieniu od krzesełek na schody proste, szynę jezdną krzesełka Otolift Modul AIR należy zaprojektować na indywidualne zamówienie, tak aby pasowała do konkretnych schodów. Stąd też zauważalnie wyższa cena windy krzesełkowej na schody zabiegowe. W tym artykule przeczytasz o tym, jak wygląda proces projektowania i montażu szyny jezdnej krzesełka Otolift Modul AIR. Poznaj najważniejsze cechy krzesełka Otolift Modul AIR – niezawodnej windy na schody zabiegowe

 • Cena: od 32 tysięcy złotych
 • Miejsce montażu: wewnątrz
 • Typ schodów: schody zabiegowe (z zakrętem)
 • Maksymalne obciążenie: 125 kg
 • Czas realizacji: 3-4 tygodnie
 • Gwarancja: 36 miesięcy
Krzesełko dla niepełnosprawnych na schody zabiegowe.

Jak obniżyć cenę krzesełka schodowego dla niepełnosprawnych?

Jeśli jesteś osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, możesz zwrócić się do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie z tytułu likwidacji barier architektonicznych. Aby je uzyskać musisz wykonać następujące działania:

 1. Na początku zlokalizuj odpowiedni urząd, który w miejscu Twojego zamieszkania zajmuje się środkami z PFRON. Zwróć się do takich jednostek jak: MOPS, PCPR czy MOPR. 
 2. Następnie pobierz i wypełnij właściwy wniosek. Nie zapomnij o skompletowaniu i przedstawieniu niezbędnych załączników, np. kosztorysu.
 3. Skontaktuj się z nami – bezpłatnie przygotujemy kosztorys, który jest ważną częścią wniosku o dofinansowanie.
 4. Na końcu zanieś lub wyślij wniosek do urzędu i oczekuj na decyzję. 

Zwróć uwagę na to, że dofinansowanie przysługuje tylko osobom z niepełnosprawnością, a seniorzy nie mogą z niego skorzystać. Poza tym, wsparciem finansowym objęty jest tylko zakup nowych urządzeń. Używane krzesełko schodowe kupisz, korzystając z własnych środków.

Podsumowanie – jaka jest cena krzesełka dla niepełnosprawnych?

Ostateczna kwota, jaką trzeba będzie zapłacić za krzesełko schodowe dla osoby niepełnosprawnej zależy od kilku czynników. Należą do nich:

 • Po pierwsze: rodzaj schodów, na jakich zamontowane będzie urządzenie,
 • Decyzja o tym, czy kupimy krzesełko nowe czy używane,
 • Wysokość dofinansowania z PFRON lub jego brak.

Jeśli masz pytania, lub chcesz porozmawiać o możliwości likwidacji barier architektonicznych w Twoim domu – skontaktuj się z nami. Nasi doradcy wysłuchają Twoich potrzeb, a następnie doradzą najlepsze rozwiązanie.