Wąska klatka schodowa w bloku często uniemożliwia zamontowanie platformy lub standardowego krzesła schodowego. Sposobem na zlikwidowanie barier architektonicznych przy jednoczesnym zachowaniu rygorystycznych wymogów przeciwpożarowych jest zamocowanie na ścianie wąskiego krzesełka Otolift. Zobacz, czym wyróżnia się to eleganckie urządzenie.

Krzesło Parallel na wąskie schody
Krzesło schodowe Otolift Parallel można zamontować nawet na wąskich schodach w bloku.

Otolift Parallel likwiduje bariery architektoniczne bloku

Jest to jedyny model krzesełka przyschodowego, którego szynę jezdną można przymocować bezpośrednio do ściany, co pozwala uzyskać więcej miejsca na klatce schodowej. Ponadto tor jezdny tej windy krzesełkowej wyróżnia się najmniejszą grubością, która wynosi niespełna 10 cm! Jej wymiary sprawiają, że urządzenie sprawdza się w przypadku wąskich schodów, które stanowią częsty problem dla mieszkańców bloków. Krzesło Otolift można zamontować nawet wtedy, gdy szerokość schodów wynosi zaledwie 130 cm. Warto dodać, że przepisy przeciwpożarowe zabraniają zakładania urządzeń, które mogłyby sprawić, że szerokość schodów osiągnie mniej niż 120 cm. W przypadku krzesełka Otolift wąska, 10-centymetrowa szyna, po której porusza się wagonik jezdny, jest montowana na ścianie, co pozwala zachować przestrzeń normowaną przepisami. Sprawdza się więc ono w sytuacjach, w których niemożliwe jest zamontowanie platformy przyschodowej lub standardowej windy krzesełkowej.

Możliwość zamontowania do ściany.
Krzesło Parallel można przymocować bezpośrednio do ściany, co pozwala zaoszczędzić miejsce na wąskiej klatce schodowej.

Krzesełko schodowe Otolift – unikalne rozwiązania

Elegancki model jeżdżącego fotelika ma jednak także inne atuty, które sprawiają, że nadaje się do użytku w budynku wielorodzinnym. Poznaj jego 3 unikalne zalety:

  • niewielka grubość krzesełka po złożeniu

Gdy fotelik Otolift Parallel nie jest używany, możesz go szybko złożyć, unosząc siedzisko, podnóżek i podłokietniki. Dzięki temu winda krzesełkowa dla niepełnosprawnych zajmuje mało miejsca i umożliwia mieszkańcom bloku swobodne korzystanie ze schodów. Warto dodać, że krzesełko Otolift jest po złożeniu cieńsze od innych urządzeń – jego grubość wynosi mniej niż 30 cm.

Oszczędnośc miejsca dzieki złożeniu.
Złożone krzesełko pozwala bez przeszkód korzystać ze schodów wszystkim mieszkańcom bloku.
  • funkcjonalna budowa szyny jezdnej

Model Parallel wyróżnia się unikalną budową szyny jezdnej. W przeciwieństwie do pozostałych typów krzesełek, listwa zębata jest tu skierowana ząbkami ku dołowi, co wyklucza ryzyko zakleszczenia się w niej drobnych przedmiotów tj. kamienie czy dziecięce zabawki. Wybierając krzesełko Otolift, możesz być więc pewien, że nie ulegnie ono nagłemu zatrzymaniu z powodu zablokowania ząbków, ani nie zacznie wydawać nieprzyjemnych chrzęstów w trakcie użytkowania.

  • kluczyk blokujący urządzenie

Krzesełka schodowe Parallel, jako jedyne na rynku, mają w zestawie kluczyki elektroniczne, które umożliwiają zdalne zablokowanie urządzeń pozostających w stanie spoczynku. Takie rozwiązanie sprawdza się w bloku, ponieważ wyklucza ryzyko przypadkowego uszkodzenia windy krzesełkowej przez osoby nieuprawnione do jej użytkowania.

Obracane siedzisko ułatwia wstawanie z krzesełka/
Obracane siedzisko zwiększa bezpieczeństwo osoby starszej lub niepełnosprawnej.

Eleganckie krzesełko przyschodowe

Holenderskie krzesło Otolift wyróżnia się nie tylko unikalnymi funkcjonalnościami, ale także estetycznym wykonaniem i designem. Półkoliste wyprofilowanie oparcia, cienkość szyny jezdnej oraz uniwersalne wzornictwo sprawiają, że urządzenie pasuje do każdego typu wystroju wnętrz. Może też stanowić ozdobę klatki schodowej w bloku – zwłaszcza, gdy dopasujesz barwę tapicerki do kolorystyki ścian w budynku. Producent krzesełka schodowego Otolift umożliwił bowiem wyposażenie krzesełka w oparcia i siedziska o różnych kolorach. Możesz też wybierać spośród dwóch odmian tapicerki – welurowej oraz skóropodobnej.

Elegancki wygląd i możliwość wyboru tapicerki
Winda krzesełkowa Otolift wyróznia się estetycznym designem.

Winda krzesełkowa dla niepełnosprawnych – cena

Koszty zakupu i montażu prostego krzesełka Otolift Parallel rozpoczynają się od 15 000 zł. Przewyższają więc ceny innych fotelików, które nie obejmują jednak tak wielu funkcjonalności i nie są przystosowane do użytkowania na wąskich schodach. Aby zmniejszyć koszty założenia krzesełka, zgłoś się po dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych, które pozwoli Ci obniżyć kwotę nawet o 95%.

Dowiedz się, jak uzyskać finansowe wsparcie, klikając tutaj, lub kontaktując się z ekspertami Wind Schodowych pod numerami telefonów: +48 692 44 94 74, +48 608 445 819 lub +48 606 686 002.

Dowiedz się więcej - zadzwoń do ekspertów z Wind Schodowych