Używane krzesełka schodowe

Używane krzesełka schodowe są dobrym rozwiązaniem i alternatywą dla nowych urządzeń. Nowe krzesełka są dość drogie, przez co nie każdy może pozwolić sobie na jego zakup. Cena używanego krzesełka jest bardziej przystępna, dodatkowo płatność można rozłożyć na kilka rat.

Acorn

Najstarszą w Europie firmą produkującą krzesełka schodowe jest firma Acorn. Jako jedyna firma oferuje używane krzesełka schodowe, które zawsze są po gruntownym przeglądzie i dzięki temu mogą nadal przez wiele lat służyć kolejnym osobom.

Z reguły urządzenie dostarczane jest w komplecie z fabrycznie nowym siedziskiem oraz akumulatorami. Powoduje to, że otrzymuje się produkt w pełni wartościowy.

Dane techniczne
Udźwig 127 kg
Moc 0,25 kW
Prędkość podróżowania Nie więcej niż 0,15 m/s
Typ napędu Zębatka
Zasilanie 24V DC / 220V-230V ∼50Hz
Szyna Aluminiowa
Sterowanie Joystick lub zdalnie (pilot)
Minimalna szerokość schodów 65 cm
Kąt nachylenia schodów 25° – 55°
Okres gwarancji 12 miesięcy
Możliwe opcje w danym urządzeniu

Składana szyna – dolna część szyny może być składana, dzięki czemu umożliwia łatwy dostęp wokół schodów. Takie rozwiązanie można zastosować, gdy np. na dole schodów znajdują się drzwi, a szyna blokowałaby swobodne dojście.

Zdjęcia

Filmy

Zakres cen

Cena krzesełka schodowego zależy m.in. od długość toru jezdnego, po którym porusza się urządzenie, materiału z jakiego zrobione są schody, miejsca montażu oraz ilość zakupionych jednocześnie urządzeń. Standardowo krzesełka schodowe w wersji używanej są dostarczane z szyną (profilem aluminiowym z przykręconą stalową zębatką) o długości około 4 metrów. Jeżeli jest taka konieczność, tor jezdny można skrócić lub wydłużyć (maksymalnie do 7-8 metrów).

Ogólna cena używanego krzesełka schodowego z nowym siedziskiem, nowymi akumulatorami i roczną gwarancją to około 5500 zł. Jest to cena netto – dla osób prywatnych należy doliczyć VAT 8%, a dla firm VAT 23%.

Powiązane pliki do pobrania

Krzesełko Acorn na szynie prostej

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail