Ile kosztuje winda schodowa krzesełkowa model HomeGlide

W artykule tym spróbujemy dać odpowiedź na pytanie: ile kosztuje winda schodowa krzesełkowa model HomeGlide i co wpływa na jej cenę ostateczną.

Winda schodowa krzesełkowa model HomeGlide, zwana również krzesełkiem schodowym, służy do pokonywania prostych schodów. Produkowana jest w Holandii przez firmę ThynssenKrupp. Występuje zwykle w jednej z trzech wersji: podstawowej, ulepszonej (Extra) oraz zewnętrznej.

Każda wersja ma podobną funkcjonalność, jednak wersje różnią się też pewnymi cechami i to głównie te cechy wpływają na ostateczną cenę konkretnego urządzenia.

Ile kosztuje winda schodowa krzesełkowa model HomeGlide

Charakterystyka windy schodowej HomeGlide

Krzesełko HomeGlide dedykowane jest osobom starszym i niepełnosprawnym, które mają problem z wchodzeniem i schodzeniem po stopniach schodów. HomeGlide daje możliwość życia aktywnego wszystkim osobom, dla których schody są problemem.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, a dodatkowo charakteryzuje się prostotą i wytrzymałością. Porusza się po torze prostym wykorzystując nowoczesną technologię. Proceder montażu i konfiguracji krzesełka obejmuje przedział 6-10 godzin.

Winda schodowa nie wymaga stosowania dodatkowych opcji – posiada wszelkie niezbędne parametry, które czynią ją wyjątkową. Zajmuje mało miejsca na schodach, dzięki czemu zapewnia innym użytkownikom pełen dostęp do nich. Dodatkową opcją może być składanie w miejscu parkowania.

W skład całego zestawu wchodzą: wagonik jezdny (napęd), siedzisko (krzesełko), szyna jezdna i ładowarka akumulatorów, do zdalnego sterowania służą natomiast dwa piloty (na podczerwień). Siedzisko posiada funkcję obrotu na górnym przystanku. Na siedzisku zainstalowany jest pas bezpieczeństwa. HomeGlide posiada specjalny joystick sterujący, który pełni też funkcję ograniczenia dostępu.

Parametry techniczne windy schodowej HomeGlide

Prędkość – max 0,12 m/s
Napęd – zębatkowy
Zasilanie – 2 x 12V akumulatory 7Ah
Maksymalne obciążenie – 127-138 kg
Szyna – aluminium

Wersja Extra i zewnętrzna windy schodowej HomeGlide

W wersji Extra siedzisko ma zaokrąglone podłokietniki. Tapicerka jest tam dostępna w kilku różnych kolorach. Dodatkowo krzesełko w tej wersji może posiadać automatycznie obracane siedzisko i składany dolny kawałek szyny jezdnej.

Ile kosztuje winda schodowa krzesełkowa model HomeGlide

Wersja zewnętrzna natomiast charakteryzuje się solidnym wykonaniem i dużą odpornością na działanie warunków atmosferycznych i innych czynników zewnętrznych. Zawiera osłonę ochronną, która chroni urządzenie od pogody.

Ile kosztuje winda schodowa krzesełkowa model HomeGlide

Ile kosztuje winda schodowa krzesełkowa model HomeGlide

Koszt krzesełka schodowego HomeGlide na szynie prostej w wersji podstawowej wynosi ok. 10 tys. zł brutto. Jest to najtańsza winda schodowa dostępna na polskim rynku.

Zobacz film pokazujący działanie krzesełka schodowego dla osób starszych i niepełnosprawnych, model HomeGlide.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail